Резултати от 1 до 9 от общо 9

Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    10
    #1

    Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    Привет на всички!

    Има голема грижа с IBM ThinkPad R51 - рековъри партишъна му вече не е със статус EISA, ами System, синия Access IBM бутон дава буут меню и така.

    Та намират ли му се на някого такъв лаптоп, че от Access IBM -> Create Recovery Media да ми запише дисковете , за да може да се възстанови системата? Не ми е за лицензния уиндоус - него го връщам 1:1 както е, но не мода да върна по друг начин функционалността на синия Access IBM бутон Дисковете може да се качат онлайн, за да няма разходи по куриери?

    Предварително благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Re:Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    Що не пуснеш Thinkpad Update (или както там точно се казваше).
    И може функцията Create Recovey Media да се появи като програма в групата с програми за ThinkPad (а не да се пуска от синия бутон)

    А иначе, намират ми се за R61 за Win XP Pro.
    Ползвал съм ги и за R61 и за Z60 - та може и на теб да свършат работа с твоето R51.
    Местоположение - София.
    Евентуално мога да ги кача на един FTP-сървър, но честно казано това е доста работа и време и ще трябва доста да почакаш докато приключа с текущите ангажименти.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    10
    #3

    Re:Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    Да, ОС e XPPro!
    Сега ще опитам да подкарам ОЕМ инсталацията, да пусна ъпдейти от сайта на Lenovo и да видим дали ще се усети, че онази там обозената партиция е системната му. И ако това стане - да се надявам, че функционалността на синия Access IBM бутон ще се възстанови.

    Искрено съм признателен за готовността ти да качиш дисковете нейде. Разцепените RAR-нати .iso-та според мен е най-лесно да се качат на 4shared.com! Или dox.bg, или 2shared.com, или rapidshre.com - изброявам ги ей-така, мнлко ми е неудобно да чарджa неий ftp bandwidth, при наличието на толкова много бързи и безплатни алтернативи!

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Re:Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    Няма проблеми - разполагам с FTP-сървър(сървъри).
    Както се вижда в другата тема (за "смяната на дънната платка"), май ще се поосвободя по-рано от очакваното.
    Така че, ако с ъпдейтите не се получи, то обади се, ще ги кача дисковете.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #5

    Re:Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    пробвай с това тук - би трябвало да е съдържанието на диска за R51. Опасявам се, че ще ти се наложи сам да си направиш bootable диск де.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    10
    #6

    Re:Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    Хиляди благодарности за ъплоуда! И с още толкова молби за ъплоуд на цялото .iso...
    Малко ми е тъпо да искам и това, но:
    Изтеглих зипа, деархивирах го, добавих му boot image от инсталационен диск на М$, изпекох го. И зареди! Браво! Сърцето ми притихваше преди натискането на всеки бутон Next, и накрая при стартирането на Full factory recovery спря! Излезе ми съобщение Coudn't find X:\PREBOOT\UTILS\CONVERT.CMD.
    А той си беше там!
    След рестарт на лаптопа вече ми изписва CDBOOT: COUDN'T FIND NTLDR - и той си е там, но вече ми се струва, че започналия процес на възстановяване е прецакал пък зареждането на този диск. Защото си зарежда инсталационния диск, чиито boot image използвах...

    Изобщо омазана работа...

    По този повод моля теб и MitkoS: моля да качите рипнатите (1:1) iso-та на вашите дискове, за да знам дали да се предавам...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    10
    #7

    Re:Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    Успях да подкарам диска .
    Оказа се, че е първият от целия сет. Сега ми иска Product Recovery Disk 1. Ако не му го дам, рестартира и пак зарежда IBM Product Recovery и така до откат. Може ли да се качи нейде Product Recovery Disk 1, 2, 3 и т.н., колкото са?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    10
    #8

    Re:Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    Благодаря на mitkko и MitkoS за отзивчивостта им!
    Проблемът е решен - Product Recovery CD for IBM ThinkPad - лаптопът е 1:1 както е бил фабрично!

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Re:Rescue Disks за IBM ThinkPad R51

    Е аз не ти помогна никак така или иначе.
    Но съвсем честно заявявам, че бях планирал тази вечер по-късно да ги правя ISO-тата и да ти пиша откъде да ги изтеглиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 20-01-13, 22:21
  2. Продавам IBM Thinkpad T60
    От black howk във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-12, 01:00
  3. Продавам ThinkPad IBM x31
    От stan4opan4o във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-12, 22:20
  4. Отговори: 11
    Последно: 30-10-10, 14:28
  5. Partit Magic Rescue Disk Wanted
    От xtra във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-05-03, 20:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе