Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Съвет за лаптоп.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    4
    #1

    Съвет за лаптоп.

    Някой може ли да каже дали си заслужава този лаптоп.Ще го ползвам за интернет,музика,филми.Благодаря предварително.


    Toshiba Satellite L505-111, PSLS3E-015019B3,Intel Core2 Duo T6600 2.20 Ghz,4,096MB,500GB,15.6"HD
    Цена: 1630 лв. с ДДС
    ПринтирайИзпрати на приятел Свали характеристиките в .pdf



    Технически параметри:

    Безплатна доставка!

    Специална промо гаранция "No Matter What" при покупка на лаптоп Toshiba.
    За детайлна информация, следвайте линка: https://www.trust-toshiba.com/content/start.php
    процесор: Intel Core2 Duo T6600 2.20 Ghz 800 Mhz 2 MB
    памет: 4,096 (2,048 + 2,048) МБ максимална разширяемост : 8,192 МБ технология : DDR3 RAM (1 066 MHz)
    твърд диск: 500 GB SATA, 5400 rpm
    дисплей: 15.6 " Toshiba TruBrite® HD TFT 16:9 1366 x 768
    видео карта: ATI Mobility Radeon™ HD 4650 1GB(собствена памет)
    оптично устройство: DVD Super Multi (записващо)
    мрежа: 10/100 Ethernet
    безжична мрежа: 802.11 b/g, Bluetooth
    звукова карта: 24-битово стерео
    високоговорители: 2 броя
    аудио портове: 1 x Microphone-in jack (вход за микрофон), 1 x Headphone-out jack (изход за слушалки и тонколони)
    четец на карти: 4-in-1 Card Reader
    четец на пръстови отпечатъци: не
    камера: вградена VGA уеб камера с вграден микрофон
    детайли: 1 x DC вход
    1 x външен монитор
    1 x RJ-45
    1 x eSATA/USB 2.0
    2 x USB 2.0
    1 x HDMI, порт за връзка с LCD/Plasma телевизор поддържащ формат на сигнала 1080p
    батерия: литиево-йонна
    операционна система: Windows® 7 Home Premium, 64-битова версия
    тегло: 2.72 kg
    гаранция: 2 години международна

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:Съвет за лаптоп.

    Като цяло е доста добър този преносим компютър, но лично според мен 1600лв за филми и музика е малко много, но ако не ти е проблем. Хубавото е, че е с ДДР3, и доста голям дикс, видео карта със собствена памет. УСБ-тата са само 2, което за някои е проблем.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Съвет за лаптоп.

    Най-хубавото е ако наистина е с "No matter what" гаранция. Иначе за мен Тошиба са едни от най-безпроблемните лаптопи които се продават в БГ както и с страшно надежден и бърз сервиз ако му се случи нещо.


    P.S. При Тошиба можеш да си доплатиш за удължаване на гаранцията!

  5. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #4

    Re:Съвет за лаптоп.

    Аз лично бих си взел това ->http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2500, защото:
    1.Разликата в паметта (DDR3->DDR2) на практика няма да усетиш, защото и на двата процесора FSB е на 800 Mhz.
    2.Разликата във видеокартите не е чак толкова осезаема , а и за интернет,филми и музика въобще.
    3.По-добра LAN карта.
    4.Липсата на ОС, за която плащаш не по-малко от 150-200 лв.
    5.3 години гаранция срещу 2 години на Toshiba.Според мен гаранцията на DELL е с по-изгодни условия.
    6.Самата изработка - мисля , че лаптопите на DELL са по-качествено изработени в този клас отколкото на Toshiba.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:Съвет за лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Аз лично бих си взел това ->http://laptop.bg/#/details/DELL/6/2500, защото:
    1.Разликата в паметта (DDR3->DDR2) на практика няма да усетиш, защото и на двата процесора FSB е на 800 Mhz.
    2.Разликата във видеокартите не е чак толкова осезаема , а и за интернет,филми и музика въобще.
    3.По-добра LAN карта.
    4.Липсата на ОС, за която плащаш не по-малко от 150-200 лв.
    5.3 години гаранция срещу 2 години на Toshiba.Според мен гаранцията на DELL е с по-изгодни условия.
    6.Самата изработка - мисля , че лаптопите на DELL са по-качествено изработени в този клас отколкото на Toshiba.
    искам малко да те опровергая по всички точки освен по-една.
    1. Винаги е по-добре да си с по-нов модел чипове. Особено ако човека репи да си сложи след година още рам да стане 8ГБ. Има къде да продаде и да си купи нова на добра цена.
    2. По-доброто видео си е по-добре. Знае ли човек след година какви идеи ще му хрумнат.
    3. ЛАН- картата предполагам ще използва безжичната.
    4. Нека да използваме по-малко нелегален софтуер.
    5. Тук наистина е по-добре 3 години гаранция. Но Тошиба имат уникален сервиз в БГ.
    6. Тошиба правят грозни и здрави лаптопи. При делл като гледам наблягат на красотата.

    А и лично на мен Тошиба ми звучи малко по-престижно.

  7. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #6

    Re:Съвет за лаптоп.

    Всичко, което казваш е така с изключение на здравината на Toshiba. Но затова е и разликата в цената - 300 лв.То по тази логика можем да стигнем и до HP Elitebook 8xxx - ще е още по-добре.Затова той трябва да си прецени дали ще го използва и за друго или ще си остане само на интернет,филми и музика.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Съвет за лаптоп.

    Само нещо да вментна за гаранцията на DELL. В момента те имат гаранция Collect and return. При проблем които влиза в гаранцията, лаптопа се взима от посочен от клиента адрес, обалужва се гаранционно, и се връща на посочен от клиента адрес. Естествено транспортните разходи се покриват от гаранцията... Отноно това дали Toshiba е по-престижната марка, според мен едва ли (особенно що се отнася до компютрите) но този въпрос е по скоро на гледна точка...

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #8

    Re:Съвет за лаптоп.

    Toshiba Satellite L505-111
    и аз мисля да допълня- щом ще се гледат филми потърси с дисплей с по-добра разделителна способност при гледане на фул HDV на филми и игри удоволствието е пълно.
    имам HP 5 серия сдисплей 1280х800 което сравнено с 24 инч. фул дисплей на самсунг си е бледа сянка та мисълта ми е дисплея не е за пренебрегване

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Съвет за лаптоп.

    Да ама FullHD резолюция на 15,4"- 17" поне за мен не е комфортна резолюция. При 22-24 инча вече е друга песен.

  12. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #10

    Re:Съвет за лаптоп.

    здравейте, нуждая се от помощ за избор на лаптоп.засега съм се спрял на:
    http://www.multirama.bg/product/1837...2-1g-4g-3.html
    http://laptop.bg/#/laptop/SONY/VAIO%20NW/2778

    гледах и друг модел на сони:http://laptop.bg/#/laptop/SONY/VAIO%20NW/2698
    не разбирам толкова от процесори и се чудя, заслужава ли си ценовата разлика.благодаря

  13. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #11

    Re:Съвет за лаптоп.

    Имай впредвид, че Sony нямат сервизна поддръжка в България, т.е. сервизират навън всички проблемни машини.

  14.  
     
  15. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #12

    Re:Съвет за лаптоп.

    ха много странно, не знаех това.значи препоръчваш тошиба-та. иначе за тия часове чудене включих и:
    http://pcstore.bg/laptopi/dell/DELL_...5YBC6BC_P_M_R/

  16. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #13

    Re:Съвет за лаптоп.

    препоръчайте и някой друг модел

  17. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #14

    Re:Съвет за лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Имай впредвид, че Sony нямат сервизна поддръжка в България, т.е. сервизират навън всички проблемни машини.
    Това че нямат не означава, че хората не са коректни. Онзи ден една позната ми се похвали как след като и се разбръмчал вентилатора на сони-то, което е на 4 месеца. след обаждане на във фирмата от която го е купила, същият ден изпратили човек от куриерска фирма и след 5 работни дни компютъра и бил при нея с подменена перка. Това за фирми които уж имат сервиз тук освен Тошиба, не знам дали е възможно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re:Съвет за лаптоп.

    Тези дни работих с Toshiba Satellite U500-10L. Като забележки имам тези, че взема въздух отдолу, за да го изхвърли навън отстрани - т.е. работа на колене или в леглото не е безпроблемна. Другa - чувствителността на 3D датчика, който активира защитата на харддиска. Така и не я видях да проработи, за разлика от решението на IBM/Lenovo.
    Всички (без тази за Wi-Fi) LED индикации са ярко бели, което в затъмнено помещение не е много комфортно. "Зеления" режим за икономия на енергия ги изключва, без да има опция да ги намали до минимум. Няма и подсветка на клавиатурата, като Dell-a (посочен по-горе - при него яркостта е на 2 степени), нито пък елегантното решение на IBM/Lenovo за лампичка (всъщност оранжев LED), монтирана в горния ръб на капака (до уебкамерата), осветяваща клавиатурата.
    Друго, което не ми хареса в Toshiba-та е решението за възстановяване на системата след срив. Не е в скрит дял като на IBM/Lenovo и Dell, а в папки на харда. При IBM/Lenovo системата зарежда от този скрит дял чрез специализиран бутон (Access IBM) и всъщност представлява специфично настроен Windows с инсталиран и браузър (Опера).

    Но ако нещата, описани тук са верни, то вземай Toshiba-та

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет за нов лаптоп
    От De4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-10, 22:17
  2. Съвет за лаптоп
    От get във форум Мобилни устройства
    Отговори: 14
    Последно: 29-02-08, 00:06
  3. Съвет за лаптоп
    От Araiz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-07-06, 10:05
  4. лаптоп съвет
    От didko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-06, 12:40
  5. Съвет за лаптоп
    От ggbg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 14-08-05, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе