Резултати от 1 до 9 от общо 9

Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

    Има ли възможност даден текст да се раздели на срички... Касае се за първокласник с цел да се научи по-лесно да чете.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

    единствената гимнастика, която ми идва наум (без да мога да я проверя сега , е да си сложиш flextype, после flexhyphen, да стесниш ширината на колоната във word-a до около мястото за 2-3 букви, да се насричкоса ( ) и после да го копираш в notepad-a (ето тук не съм убеден, че тиретата биха се запазили)

    минусът в цялата тази дивотия е, че после няма окончателно отърваване от гадния flextype
    но пък би могъл да го направиш на виртуална машина

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #3

    Re:Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?


  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #4

    Re:Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

    Благодаря XIIID това ми върши идеална работа

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

    отново се оказа вярно, че в интернет има всичко, но при единствената ми проба на показания линк има 2 думи, с чието разделяне не съм съгласен, така че за целта може да е идеално, но бих подходил с повишено внимание, ако оценката ми би зависила от това

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re:Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

    ХЕХ
    ама това така ли е?
    срич·коп·ре·на·ся·не

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #7

    Re:Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

    Wise не е така.
    Изговорено по този начин от първокласник, няма да разбера какво е казал!
    Самия аз се затрудних
    сри-чко--пре-на-ся-не!

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #8

    Re:Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

    Целта ми беше думите да се делят на срички за да може по-лесно да ги чете и свързва.... Когато му посочвам срички ги чете бързо, но на думичките запецва. Ето малък пример с който сравнително добре се справя и има напредък.

    Има·ло ед·но вре·ме един цар. В гра·ди·на·та му рас·ла ед·на злат·на ябъл·ка. Все·ки ден по плад·не дър·во·то пус·ка·ло цвят, ве·чер връз·ва·ло плод, а през нощ·та пло·до·ве·те уз·ря·ва·ли, но ня·кой ид·вал и ги оби·рал. Вся·ка сут·рин ца·рят оти·вал в гра·ди·на·та и не на·ми·рал ни ед·на ябъл·ка. Той имал три·ма си·но·ве. Вед·нъж им ре·къл:

    - Чу·дя се кой до·хож·да но·щем да ми бе·ре злат·ни·те ябъл·ки. Ни ед·на не ос·та·вя - по·не да ги ви·дя как·ви са. Чо·век ли е, звяр ли е - не знам. Я не·ка сед·не до·ве·че·ра ня·кой от вас под дър·во·то - да па·зи: да·но уло·вим кра·де·ца!

    Благодаря ба всички за интереса

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #9

    Re:Разделяне на думи ( текст ) на срички.... Може ли ?

    Като видях темата се сетих за една стара програмка, която ползвах преди много време. Потърсих я и не я намерих. Днес, обаче, търсейки нещо съвсем друго, я открих. Ако все още може да е от полза, в attachment-а е.

    Ето така се ползва: Hyphenator usage: HYPHEN Inpfile Outfile -<File Type> -<Where to go>

    where: Inpfile, Outfile ... legal filename (предвид от кое време е програмчето, разбирай legal като DOS-compatible, т.е. 8.3)

    File Type: A ... ASCII [default] or W ... Microsoft Word (.DOC files) or X ... XYwrite

    Where to go: M ... Microsoft Windows [default] or V ... Ventura Publisher v. 3.0 Gold or C ... Macintosh

    Помня, че си бях правил и един макрос за Word, който експортираше текста от Word (за Windows) към Word за DOS, стартираше hyphenator-а с необходимите аргументи и импортираше отново текста, но макроса така и не намерих. Не беше Бог-знае каква философия, може да се направи, ако се налага.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 01-12-05, 19:42
  2. Задача 174 (без думи)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 15-02-05, 22:56
  3. Задача 140 (без думи)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 11
    Последно: 14-01-05, 07:09
  4. ключови думи
    От simeons във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-03, 10:37
  5. Грешни PC думи
    От didoriginal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 22
    Последно: 08-03-03, 15:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе