Резултати от 1 до 11 от общо 11

Програма за анализ и конвертиране на avi-та

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #1

    Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    Предложете ми някоя програма която прави пълен анализ на avi-файлове, тоест с какви кодеци е кодирано аудиото, видеото, резолюция и др,такива, колкото може по-подробни данни за файла.Интересува ме и програма която може да конвертира, или по-скоро да прекодира avi-тата, така че DVD-плеъра ми да ги чете, защото както е известно, DVD-плеърите на четат всички avi-та които се свалят от нета.........

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    Не си казал с каква операционна система работиш, така, че не очаквай много конкретни съвети.
    За анализ на видео файлове аз използвам GSpot, а за прекодиране - SUPER © (ако не ми се занимава и не държа на качеството).
    При положение, че не си казал и какъв ти е DVD player-а и какви формати поддържа, едва ли очакваш сериозно някой да ти каже конкретна програма специално за твоя случай.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    GSpot не работи на win7 (за vista не помня). аз вече ползвам MediaInfo

    за конвертиране - зависи колко разбираш . като почнеш с класическото VirtualDub, минеш през "for dummies" TotalVideoConvertor, и стигнеш до професионалните големи пакети

    не знам на теб какво ти е известно за DVD player-ите, какви кодеци поддържат, твоят какви поддържа и т.н., но така както си го формулирал "както е известно", всъщност нищо не е известно

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #4

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    Ами аз съм с Windows XP Profesional, DVD-плеърите са NEO M100HD, ELITE 4000 USB, Ами и аз точно не знам какви кодеци поддържат, защото в книжките към плеърите пише едно, но на практика е съвсем друго.За NEO-то съм сигурен че не поддържа DivX-3, въпреки, че в книжката му пише че поддържа DivX от 3.0 до 6.0 включително.Но има много неща които на единия плеър тръгват, а на другия не искат и обратно.Освен това на NEO-то някои филми тръгват без звук.Затова ми е нужна такава програма с която от една страна като анализирам файловете, ще разбера какви кодеци поддържат плеърите и какви не а от друга своевременно ще конвертирам файла в точния формат за да съм сигурен, че ще тръгне на плеъра, а няма да си играя да го свалям на флашката и като се нагласим всички да гледаме филм пред телевизора да останем разочаровани като ми изпише DVD-то: Not supported file........... Нямам големи претенции към качеството или поне след прекодиране да остава същото като на оригиналния файл........

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    videoInspector

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #6

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    GSpot, който е включен в K-Lite codec pack, при мен поне си работи с Уиндоус7...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #7

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    И аз нямам проблеми с 64-битов Windows 7, GSpot 2.70a

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    вярно, работи си, а преди не искаше

    интересно, значи причината е била в бетите на 7-цата, които ползвах през последната година

    но пък MediaInfo дава по-пълна информация, така че не съжалявам, че "мигрирах" към него

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #9

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    За конверт в момента ползвам безплатния Any Video Converter (имам и Color7 video converter пиратска версия). AVC има възможност за вграждане на субтитрите и това ми е полезно, тъй като тв-то ми чете филми през юсб, но не чете субтитри.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    111
    #10

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    Format Factory- ще останеш доволен ,рядко се вижда такова професионално изпълнение ,което е безплатно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #11

    Re:Програма за анализ и конвертиране на avi-та

    SUPER © - чукваш 2 пъти с мишката в/у файла, който искаш да обработваш и ти излиза инфото за видеото и аудиото(кодеци, резолюция, битрейт и т.н.)
    Format factory - както някой беше споменал назад в темата, чудесна програма за конвертиране. Приложението има най-необходимите инструменти за настройка на изходящия файл и е лесен за употреба дори и от хора с по-слаби познания.
    AviSub - тази програма можеш да използваш за увеличаване на размера на шрифта на субтитрите(ако е необходимо). Програмата създава Avi файл, с вградени в него субтитри, размера и позиционирането на които си задал предварително в настройките.

    Успех!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся програма за конвертиране Blu-ray към DVD
    От ivanxxx във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-10, 14:58
  2. Препоръчайте програма за PPT -> AVI конвертиране
    От FearMe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-08-09, 15:01
  3. търся програма за конвертиране към аудио CD
    От kasis във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 27-06-06, 10:50
  4. HDTV! Програма за конвертиране на .....
    От MirzatA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-05, 21:01
  5. програма за конвертиране
    От MAKAPOB във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-03, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе