Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #1

    Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Търся си някаква такава измислена Recovery програма.
    Примерно след инсталирването на Неро офис и редица програмки който изполвам след всяка нова преинсталация да се съберат на ЕДНО Recovery DVD да стане като компресирано Recovery DVD.и да си го ползвам него вместо да инсталирвам и настройвам всичко след всяка нова преинсталация .

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Много има, аз лично от време на време ползвам Norton Ghost от Hiren's boot CD

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #3

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    е да но те стават или поне тея който аз съм пробвал за USB или няколко си DVD-та което не ме устройва. Norton Ghost и него съм го пробвал но не ства и с него

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    "Acronis true image".Същата е като "Norton Ghost", спомената от stenli. Създава снимка(image file) на папка, дял или на целият твърд диск, според желанието ти. Няма да навлизам в подробности, но от години не се занимавам с преинсталиране на операционната система. Направил съм си имидж файл на дял "С", с "прясно инсталиран" Windows + най-необходимите ми програми. Когато ПЦ-то се сбъгяса, използвам имидж файла и за около 10мин. имам чисто нов Windows с програмите.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    скоро ще пусна тема, с която обяснявам как да си направиш имидж на диска/овете, но за сега нямам време, и все отлагам

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #6

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    скоро ще пусна тема, с която обяснявам как да си направиш имидж на диска/овете, но за сега нямам време, и все отлагам
    Направо ако ти е по удобно направи едно видео за 5мин.и хоп в youtube
    Аз все си правя разни Backup но ...
    А това как става с CD image ще го разуча
    Ако стана с acronis тия дни аз ше го направя за youtube

    Днес пробвах Acronis true image но и тя е такава или поне не се справям както трябва .Целта ми е да си направя едно CD/DVD след инсталацията на няколко си програми на чисто нов инсталиран Windows 7 ако се оплеска нещо след време да си сложа направеното CD/DVD и за десетина минути да си го инсталирам на ново целият Windows 7 както и програмите с настроиките.
    А това което се предлага или което тествах се прави с USB и няколко си DVD-та пак неме устройва Backup програми колкото си искаш.Въобще не ми допада тоя вариянт

  8.  
     
  9. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #7

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Не ти трябва да е на CD/DVD.Направи си имиджа и го запиши на някой от другите (несистемен) дялове и си го възстановявай от там.Аз така поддържам 34 компютъра вече 4 години.
    Използвам Acronis True Image от Hiren's boot CD.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Не ти трябва да е на CD/DVD.Направи си имиджа и го запиши на някой от другите (несистемен) дялове и си го възстановявай от там.Аз така поддържам 34 компютъра вече 4 години.
    Използвам Acronis True Image от Hiren's boot CD.
    +1 И аз така правя. Направи си само boot CD, че ако някога ПЦ-то се сбъгяса много и не стартира Windows, трудно ще се оправиш.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #9

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Не ти трябва да е на CD/DVD.Направи си имиджа и го запиши на някой от другите (несистемен) дялове и си го възстановявай от там.Аз така поддържам 34 компютъра вече 4 години.
    Използвам Acronis True Image от Hiren's boot CD.
    Веднага ти ставам фен.

    поддържам 34 компютъра

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #10

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    +1 И аз така правя. Направи си само boot CD, че ако някога ПЦ-то се сбъгяса много и не стартира Windows, трудно ще се оправиш.
    Преди седмица багяса мноо яко изстрих целият дял под Back Track 4 R1 и хайде преинсталираи на ново.
    Та взех да се замислям по въпроса за някой Backup или Recovry CD
    Смъкнал съм си Acronis True Image 2011 Build 5519 + Addons + Boot CD + Plus Pack - German и смъквам в момента Hiren's BootCD 12.0.Да видим кое е по добре.Искаши ми се да направя едно boot DVD но технологията още не е стигнала до там явно. По принцип много ги мразя тея програми незнам защо но ...
    Какво да се прави явно с тях ще карам за напред.

  13. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #11

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Дали ще съхраняваш имиджа на CD или DVD или някъде другаде зависи основно от две неща:
    1.Колко голям е самия имидж, а това зависи от големината на дяла, на който ще създаваш имидж.
    2.Кои устройства са ти достъпни при възстановяването на ОС.Ако ти е достъпен само харда, каква е ползата, че имаши мидж на DVD, но не можеш да го ползваш, защото оптичното устройство не е достъпно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #12

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Ако имаш имидж на харда...без оптично устройство трудно ще стигнеш до него...

  16. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #13

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Ако имаш имидж на харда...без оптично устройство трудно ще стигнеш до него...
    Не става въпрос за липсващо оптичноустройство, а за заето със диска за възстановяване (например Hiren's BootCD).
    Как ще извадиш Hiren's BootCD диска и ще сложиш другия и ще стартираш вече "липсващата" програма от извадения вече диск?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #14

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Как ще извадиш Hiren's BootCD диска и ще сложиш другия и ще стартираш вече "липсващата" програма от извадения вече диск?
    Мисля,че не би трябвало да има проблем...но за целта трябва да смениш порядъка на действие...първо зареждаш/стартираш въпросната програма,после вадиш Hiren's BootCD и сменяш с този на който е имиджа...
    Всичките тези гимнастики в случая са излишни защото гореспоменатите програми си правят Recovery Boot Disk...нооо на питащият не му харесва,че цялата тази квусотия заема повече от един диск...


  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #15

    Re:Търся си някаква такава измислена Recovery програма.

    Горе споменатите гимнастики ги намирам твърде сложни дали.А дори дали са приложими.Преди години аз пък какви още по сложни гимнастики си правех с 8gb DVD-та като се сетя се счупя да се смея.Recovery DVD 8gb !!!Аз пека те нестават,аз пека и те нестават упорит до нимай къде докато накрая се отказах и ми писнаха всичките сложни гимнастики .Виках си,щом стават на DVD 4gb стават и на DVD 8gb и газ пека колкото се може повече.Да бях ги вложил в тото тия пари нямаше да ме е яд.
    А до колкото Hiren Boot CD v12 като стартирам acronis и натисна Х да затворя прозореца и ми забива.Трябва да го угася напълно компютъра да го стартирам от начало че пак да го стартирам с Hiren Boot CD v12 и ако натисна пак Х гимнастиката се повтаря .Единственият практичен вариант е да стартирам мисля че се казваше Mini XP та през него да стартирам програмите . Що така нямам си на идея.
    От acronis boot cd всичко си протича идеално.Примерих се ,и аз така като вас с някой си boot-ща програмка ще си инсталирвам всичко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Има ли такава програма изобщо?
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-13, 23:49
  2. Отговори: 5
    Последно: 15-01-09, 14:33
  3. Отговори: 5
    Последно: 17-07-06, 17:10
  4. Има ли такава програма :)
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-07-05, 11:52
  5. Има ли такава криптираща програма???
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-03, 21:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе