Резултати от 1 до 5 от общо 5

HDD Tunes

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    HDD Tunes

    Тия дни малко случайно попаднах на програмата "HDD Tunes" - това е инструмент който търсех отдавна, да мога под Windows да замервам скорости на дискове. И сега де що ми падне диск, първата ми работа е да му измеря скоростта.

    Програмката има платена и безплатна версия и може да се изтегли от http://www.hdtune.com/download.html

    Обаче все още нямам идея дали ще може да мери разни по-сложни volumes под Windows като например софтуерни RAID-масиви от динамични дискове. Ще го пробвам през почивните дни.

    Моите любими дискове от BLACK-сериите на Westerm Digital засега показват едни от най-добрите резултати (Avarage: 107-110 MB/s) от дисковете които ми попаднаха през последните два дена.
    Умирам от яд, че оня ден сменях счупен диск на 10-инчов лаптоп SONY със специално поръчан SSD 32GB 1.3" ZIF и не го измерих, защото все още не знаех как. Но пък тия дни ще се сдобия с един "стандартен" SATA SSD на Kingston и ще си начешам крастата да измеря скорост на SSD.

    Доста интересен резултат (очевидно неверен) се получи когато мерих от виртуална машина скоростта на нейния си виртуален диск, който не е самостоятелен диск, а най-обикновен .vhd файл. Верно, че конкретната машина е як интелски сървър изфрашкан с доста памет, ама чак пък такова кеширане и такива високи резултати ?! Виртуализатора е майкрософтския Hyper-V и ми е интересно дали при други виртуализатори ще се получи сходен супер-мега-висок резултат. Или пък Майкрософт са си направили труда да разработят някакъв умишлен трик да лъжат успешно такива мерещи програми.




  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:HDD Tunes

    Обаче все още нямам идея дали ще може да мери разни по-сложни volumes под Windows като например софтуерни RAID-масиви от динамични дискове
    може без проблем

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re:HDD Tunes

    Тук можеш да видиш малко измерени данни от различни дискове.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:HDD Tunes

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    може без проблем
    Не може !

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:HDD Tunes

    Не може !
    хм жалко!
    Предположих, че би трябвало да стане, за какъв RAID става въпрос всъщност?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Loonatics Unleashed - новите Looney Tunes
    От The Mask във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-05, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе