Резултати от 1 до 8 от общо 8

Microinvest Invoice ;)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Microinvest Invoice ;)

    Днес ми се наложи да гледам един компютър на които ползват за фактуриране Microinvest Invoice... Основния проблем е, че базата и липсва, няма фактури няма клиенти... Всичко е празно. Интересното е, че на няколко места има копия на програмата, но където и да погледна навсякъде .mdb файла е 160КБ... Имаше няколко rar-архива в момента са заключени с парола... Но и като ги гледам без да ги разархивирам MDB файла си е 163KB... Че са "лудували" вируси на този компютър е ясно, но въпроса е има ли вариант да се възстанови тази база? Проблемът е от около 3 дена. Лошото в случая е, че файла с базата *.mdb не е изтрит а просто е празен(файла си е на мястото, но в него няма нищо...). Така, че единственото за което се сещам е някаква програма за възстановяване на файлове към по-задна дата... Някой срещал ли е подобно нещо?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #2

    Re:Microinvest Invoice ;)

    IvoMirchev мисля че може да ти отговори най-добре,ако види темата...
    или най-добре направо звънкай в Микроинвест

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Microinvest Invoice ;)

    Не виждам с какво може да ми помогне IvoMirchev. Той няма нищо общо с техническите въпроси. Не виждам какво могат да ми помогнат и микроинвест след като базата е празна...

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #4

    Re:Microinvest Invoice ;)

    R-studio! Наскоро ми се скапа външния хард и бях учуден от старата информация която излезе след сканирането му!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #5

    Re:Microinvest Invoice ;)

    Вече е излишно... въпросът е бил зададен и във форума на Microinvest
    Базата е празна най-вероятно, защото клиентът е създал нова база със същото име. Като скромна препоръка - използвайте Microinvest Invoice Pro (отново безплатна, но съвременна система за фактуриране).

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Microinvest Invoice ;)

    Да най-вероятно така е станало... Но ми е интересно след като има поне 2-3 копия на програмата защо всички бази са празни... Принципно копията би трябвало да са правени с работеща база със данни а не с празна...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #7

    Re:Microinvest Invoice ;)

    При създаване на файл със същото име и разширение мисля че системата просто маркира нов адрес за файла в таблицата за файловете и стария не го трие ( просто увисва в нищото ) . С която и да е рековъри програма би трябвало да се се открие и възтанови , както каза backinblack.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re:Microinvest Invoice ;)

    Никой вирус не напада *.mdb на Микроинвест. Това, че някой счетоводител с наченки на компютърен спец се е вихрел е първото дето трябва да ти дойде наум. Опитали са се да се оправят и без специалист и не са успяли в следствие са ти разказали историята за вируса и ти се чудиш къде е базата. Е, няма я.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-11-18, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе