Резултати от 1 до 15 от общо 15

Video CD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #1

    Video CD

    Abe trqbvashe da zapisha nqk`vo VCD, puskam NERO-to, puham faila na filma(bez da pipam nikakvi nastroiki) i kato si poigrah vidqh che mogat da se slojat samo 60 min na 80 minuten disk - t`va li mu e limita i kakvo trabva da napravq za da sloja po-golqm film?[:-banghead]

  2.  
     
  3. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #2

    Video CD

    Nqkoi shte kaje li pone s kakvo da gi otreja, i kak da namestq subtitrite?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Video CD

    GRAPHEDIT, VIRTUALDUB от DVD.BOX.SK за рязане...



    лимита за сега май е 99мин диск (870Mb)... но просто записа на такъв и после възпроизвеждане води до бърза амортизация на хардуера.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #4

    Video CD

    субтитрите ще ги сложиш така:

    теглиш VobSub.

    инсталираш заедно с VobSub и плъг-ин за Virtual Dub.

    Puska6 gorespomenatiq VirtualDub.

    otvarq6 file-a.

    video -> full procesing mode

    video -> filters -> add -> TextSub x.xx (sled koeto buta6 nastroiki, koito vseki gi znae) ->Ok na vsi4ki prozorci

    audio -> direct stream copy

    video -> compression -> izbira6 codec (nai-dobre DivX 4-Low Motion, bi trabvalo da go ima6. tuk e dobre da ima6 edna programka gspot se kazva, ima6e e v po-starite novini na setcom-a. s neq trabv predi tova da otvori6 filma i da vidi6 koi kodec e izpolzvan i kakyf bitrate, za da sloji6 sy6tiq, da nqma promqna v ka4estvoto i bla-bla) i go konfigurira6.

    file -> save as avi i save-va6. 4aka6 izvestno vreme (min 2 4asa - spored PC-to) i si gotov.

    a VCD directno ot avi - zabravi da zapi6e6 (ili pone nqma da e kakto trqbva). pro4eti v dvd.box.sk ima guide VCD2AVI, 4e me marzi da pi6a, 6toto e dylgo. (okolo 2 pyti pove4e ot tva deto sam go pisal dosega).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    45
    #5

    Video CD

    Някой може ли да ми каже приблизително колко време отнема да се превърне DivX във SVCD(VCD). И след като филма не се събира на един диск,може ли да се запише на 2 диска без да се изгубят сбтитрите.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #6

    Video CD

    nqma da se izgubqt ako sa vgradeni predi da e razrqzan filma. "prevry6taneto" stava razli4no - v zavisimost ot procesora i kolko e dylyg filma, ama min 2-3 4asa. pri mene e za 6-7, 6toto govorim za 700 Mhz. preceni si sam.

  8.  
     
  9. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #7

    Video CD

    Mnogo vi blagodarq za mneniqta!



    p.s. Naistina mnogo

  10. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #8

    Video CD

    Dobre, iztglih gi tiq raboti - vsichko se namesti O.K., samo cheee... kato se seifa filma i kato go pusna audioto si sviri kakto trqbva, samo che videoto nasicha i se poluchava malko kofti. I audioto si svurshva predi videoto, shto to si seche...

    Abeee kato svurshi zvuka spira i sechnqta! Probvah nqkolko filma i divx3,4 v XP i ME i nishto - vse taka.(Procesora mi e Duron 1000 s 256 SDRam).



    Kajete neshto!!![:-banghead]

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #9

    Video CD

    За звука пробвай следното : във VirtualDub от меню File/Save WAV запиши записваш звука в отделен файл. После от менюто Audio избираш WAV Audio и избираш записания вече *.wav файл, след което пристъпваш към вграждането на субтитрите.

    А иначе целя процес е много дълъг за описание

  12. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #10

    Video CD

    За тая цел си има специална програма - DVD2SVCD - www.dvd2svcd.org. Пускаш я, тя сама си прави всичко. Прави DVD или AVI на VCD или SVCD, като SVCD е доста добро качество, но не всички DVD плейъри ги свирят. Субтитрите са проблем, аз лично успях с VobSub да оправя нещата, другият (доста по-лесен) вариант е да инсталираш FFDShow кодека, който си има вградени субтитри. Тъпото при него е, че когато редът е голям не го пренася, а буквите излизат извън екрана...

  13. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #11

    Video CD

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Ot-men


    Някой може ли да ми каже приблизително колко време отнема да се превърне DivX във SVCD(VCD). И след като филма не се събира на един диск,може ли да се запише на 2 диска без да се изгубят сбтитрите.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Коефициентът за моята машина е около 1.4 - 1.6, тоест за 2 часа филм на ави трябват около 3 часа да се направи на SVCD.



    С програмата от горния ми пост броят на дисковете се определя автоматично от продължителността на филма (това може да се настройва разбира се). Субтитрите няма как да се развалят понеже първо се прави един голям MPEG файл от ави-то, който после се разделя на примерно два имиджа за запис на сд.



    Забравих да спомена, че е необходим MPEG 1/2 енкодер, аз ползвам TMPGEnc, има го на free бг сайтовете (Virtual Dub не поддържа MPEG2, а разликата в качеството между VCD(MPEG1) и SVCD(MPEG2) е доста голяма).




  14.  
     
  15. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #12

    Video CD

    O.K. dnes shte gi probvam tiq raboti deto gi govorite!

  16. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #13

    Video CD

    Oshte malko ostana, oshte malko!!!



    Sega zvuka se dviji s okolo sekund i neshto predi videoto!?!



    Daite nekoi akul!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #14

    Video CD

    DJ ia parvo kaji kakav e faila .avi .mpg sas kakav kodek e kompresiran , kolko kadara v sekunda . Stoto nikoi ot CDRW softovete uj pishat VCDta ama nesto ne go praviat kakto tribva . Sas WinOnCD5 sam zapisval VCD - 720MB .avi s vremetraene 75min bez problem se sabra na 700MB CD (kak stana tova i az ne znam :-))) ) kompresirano s DivX5.0.2Pro 25kadar v sek

  18. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #15

    Video CD

    Abe ne e problema pri zapisvaneto, az samo da stigna dotam!

    Probvam sqk`vi filmi - divX3,4, XviD - i nishto ne stava - videoto si secheee.... i audioto svurshva predi nego... abe procheti pak po-nagore...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. D-SUB към S-VIDEO
    От CyberBoss във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 4
    Последно: 08-03-08, 02:00
  2. SELL: MB, CPU, COOLER, VIDEO, VIDEO COOLER & LUXEON W5.1
    От cy_sat във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-06, 01:32
  3. Video
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-04-05, 10:16
  4. S-VIDEO
    От Go6o1 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 12-09-03, 12:45
  5. Video in
    От Plamky във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-02, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе