Резултати от 1 до 11 от общо 11

KMPlayer и 3D ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #1

    KMPlayer и 3D ?

    Здравейте...Вчера си свалих последната версия на любимия ми KMPlayer - 3.3.0.33 и виждам,че се е появила долу вляво в полето му иконка за 3D ? Като гледам обикновен SD филм и цъкна на нея,изскача надпис,че филма е 2 D ,но все пак някак размазва образа,явно се опитва нещо да прави. Питанката ми е някой пробвал ли е да гледа с тази версия 3D филми на компютъра си и какво точно би било нужно като хардуер и софтуер за това ? Съвсем бос съм в тази област - 3D и компютър,порових се из нета,но не успях да събера каквото ми е нужно като инфо.
    Благодаря на отзовалите се...

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:KMPlayer и 3D ?

    Ако дисплея на компютъра ти (монитора) не е 3D няма как да изкараш 3D образ на него. Можеш да гледаш, ако свържеш компа към външен 3D TV посредством HDMI v1.4 кабел.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #3

    Re:KMPlayer и 3D ?

    И каква е разликата в дисплеите ,че нещо не схващам ??? Винаги съм си мислел ( и съм сигурен ,че е така),че 3Д образа се изкарва от софтуера,а не от хардуера...

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Re:KMPlayer и 3D ?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    И каква е разликата в дисплеите ,че нещо не схващам ???

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,50677.0.html


  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #5

    Re:KMPlayer и 3D ?

    Копирано от линка,който ми даваш:

    терминът 3D телевизия не се отнася за която и да е специфична технология за дисплей. Това може да доведе до объркване. Различните производители залагат на различни технологии за 3D с цел постигане на възможно най-доброто 3D изживяване. Те включват очила с активен затвор, които се синхронизират с телевизионният образ, както и пасивни техники за 3D дисплеи, който излъчват поляризирана светлина. Някои производители работят и по 3D телевизори без очила, въпреки че по тяхното изпълнение в момента остава много да се желае. Надеждата е, че с течение на времето те ще развиват и подобряват 3D технологията без очила, като подчертавам, че тя ще замени настоящите 3D технологии, които разчитат на пасивни или активни очила.

    Не видях НИКЪДЕ да става дума за суперспециални дисплеи,технологично различни от обикновените. Става дума за софтуер,който да покаже на екрана двоен образ поотделно за двете очи,а очилата ( доп.хардуер) да разделят двата образа поотделно за всяко око. Говоря за стандартното 3Д с очила,а не за напъните да се гледа върху дисплея без такива...
    Ако прочетеш историята,ще видиш как са гледали 3Д още преди 50 г върху бяло платно или върху кинескоп. А да питам там пък какво му е било специалното,че пак не се сещам ???

    Как би превел заглавието на този клип и на 100ната подобни в Тубата?
    https://www.youtube.com/watch?v=YKd8c8soX

    или това :

    https://www.youtube.com/watch?v=mOFy54SBPK0#

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #6

    Re:KMPlayer и 3D ?

    Ти хептен мързеливата искаш да минеш. Ако може си напиши телефона, за да ти кажа всичко на ушенце и да не си даваш абсолютно никакъв зор да прочетеш каквото и да било. Какво си видял е абсолютно твоя грешка, hristoslav2 е описал всичко, което ти е необходимо да знаеш и за което питаш.

    Не мога да преведа заглавието от link-a, който си ми дал. Изкарва ми грешка: An error occurred during validation.
    Sorry about that

    Те преди 50 години са гледали и не-3D картина, но сега се кефиш на FullHD с цветове като от приказка, нали? Не ми отговаряй на мен, отговори на себе си и тогава пак развивай теории за това кое е специално и кое не. Какви разсъждения само.

    Приятно четене!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #7

    Re:KMPlayer и 3D ?

    Мога ли да те помоля,ако няма какво да кажеш КОНКРЕТНО по въпроса,да не ми спамиш повече темата...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:KMPlayer и 3D ?

    А бе то и в конвенционалните климатици и в инверторните все компресора върши работата, ама ади направи конвенционалка да бачка кат' инвертор

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #9

    Re:KMPlayer и 3D ?

    Никакви проблеми,правил съм го - честотен инвертор + външен контролер.

    Тук май е мястото да постна няколко лафа,които за съжаление са до болка верни :
    1-английски (немски,финландски...) форум - питаш и ти отговарят
    2-руски форум - питаш и почват да те питат
    3-български форум - питаш и почват да ти обясняват колко си тъп и как нищо не става,както искаш...

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re:KMPlayer и 3D ?

    Ами значи сменяш управлението на монитора си с такова което е за 3D, може и самия екран да модифицираш за да излъчва поляризирана светлина и си готов.

    3-български форум - питаш и почват да ти обясняват колко си тъп и как нищо не става,както искаш...
    колкото пъти вляза в секцията за климатици все за това се сещам....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:KMPlayer и 3D ?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Мога ли да те помоля,ако няма какво да кажеш КОНКРЕТНО по въпроса,да не ми спамиш повече темата...
    Минимлното което ти трябва е монитор със поне 120Херца сигнал , за да може да направи 2 x 60hz сигнала , за всеки от образите. Т.е в момента 3д-то прави точно това - снима се с 2 камери и образите се наслагват. 3Д очилата правят образа в едно и оставят илюзията за обем. ( освен по хоризонтала и вертикала, вече има и обем) но това е изцяло игра с мозъка на човека.
    Цената на монитор със 120херца 22" е под 300лв на много места Цената на твоя проект + цената на монитор + време, може да мине инвестицията от едно готово решение, да не говоря за нервите.

    Технологията,заснемането, възпроизвеждането и визуализацията не е от софтуер , а изцяло хардуерно.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с KMPLAYER!!!
    От pspgamer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 25-12-10, 14:12
  2. DTS-HD Master Audio , KMPlayer и Blu-ray филм
    От zcezbpm във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 27-06-10, 16:38
  3. Субтитри в KMPlayer
    От icemans във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-07, 22:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе