Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #16

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    пуснах теста с включен Virtu MVP. един път и с HyperFormance и Virtual Vsync, веднъж само с HyperFormance.
    дали заради липса на профил за новия 3DMark, дали заради нещо друго, но резултатите са интересни...
    Бонус в производителността с включено Virtu MVP, може и да има с активиране на вграденото графично ядро HD4000 на вашите Айвита. С моя Санди и на сегашното дъно със Z77 и на предното със Z68, включеното Vitru бе по-скоро пречка и го изключвах. Да, знам че MVP не се поддържа от старите чипсети, но е факт, че и с новия е все тая.
    И при мен се оказа проблем логването в профила, където имах резултатите от теста на десктоп машината. Не че има кой знае какво за качване, но за тези от лаптопа ми искаше нова регистрация. Същата тъпотия, като влизане в Steam от друг компютър.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    90
    #17

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Ето един резултат и от мене време е за смяна на видеото

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #18

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Бонус в производителността с включено Virtu MVP, може и да има с активиране на вграденото графично ядро HD4000 на вашите Айвита. С моя Санди и на сегашното дъно със Z77 и на предното със Z68, включеното Vitru бе по-скоро пречка и го изключвах. Да, знам че MVP не се поддържа от старите чипсети, но е факт, че и с новия е все тая.
    И при мен се оказа проблем логването в профила, където имах резултатите от теста на десктоп машината. Не че има кой знае какво за качване, но за тези от лаптопа ми искаше нова регистрация. Същата тъпотия, като влизане в Steam от друг компютър.
    Някои момчета с Айви също имат проблем в игрите с включено Вирту.

  5. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #19

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Бре, тук още ли се говори за компютри

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #20

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Мдаа, миналата седмица и аз не се сдържах да пробвам какъв би бил резултата след овърклок. А и както правилно отбеляза FearMe, имам и депресия да лекувам. Верно, че е старичък вече хардуера, ама колкото - толкова, дет` са вика.
    NVIDIA GeForce GTX 580 video card benchmark result - Intel Core i5-2500K Processor,ASUSTeK COMPUTER INC. P8Z77-V DELUXE
    FearMe, сподели мъдрост друже, каква е логиката в първите два теста точките да нарастват а в третия - по-важният, да намаляват? При игрите нещата са коренно различни. Пробвах и с новата версия на Virtu MVP - 2.0.
    С нея пък така пада производителността, че сякаш само вградената графика /клокната на 1450 MHz/ участва в теста.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    ...FearMe, сподели мъдрост друже, каква е логиката в първите два теста точките да нарастват а в третия - по-важният, да намаляват? При игрите нещата са коренно различни...
    в смисъл?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #22

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    В смисъл, че поне според моят експириънс, след клок на системата или част от нея, производителността й обикновено нараства.
    Сравнявам резултатите ми в 3DMark преди и след клок на процесор и памет. Видео картата не съм я пипал.
    След клока има нарастване на точките за физика във всички тестове.
    Точките за графика са увеличени в първия, близки във втория и намалени в третия.
    Не съм съвсем сигурен този "Combined" тест какво и как проверява, но ако игнорираме първите два теста - за таблети и лаптопи според 3DMark, реално след клок производителността е намаляла. Демото на Fire Strike върви с 15-на кадъра по-малко отколкото това при дефолтни настройки.
    За сравнение - при игра, освен бързина, имам най-малкото увеличение на кадрите.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    извинявай, не разбрах, че си правил 2 пъти теста - преди и след клок

    ако допуснем, че не ти прегрява видеото (защото спадът в 1-я графичен е маржинален, а във 2-ия - огромен), втората възможност би трябвало да е презорване на захранването и невъзможност да захрани както трябва видеото

    и двете допускания са чисто емпирични, опит за НЯКАКВО обяснение на алогично поведение...

    при мощно видео първите 2 теста са силнозависими от процесора, а при теб особено с nVidia-та, резултатите ще скалират осезаемо при вдигане на процесора

    (днес какви IT-абсурди трябваше да боря... след тях тук мога да си фантазирам "на кило" )

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #24

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Ще ме прощаваш и ти, ама аз съм от тези, които се грижат редовно за хардуера си. Скъпичък е и си го къткам.
    Прегряването е абсурд при мен, а захранването до преди време безгрижно хранеше две GTX карти едновременно.
    Благодаря все пак.
    Дали проца ще е на 5 гиги с памет на 1866 MHz или на 4.7 GHz т.е. максимума при 1.645v за паметта на 2133Mhz, третия тест е крайно разочароващ като резултат. Хайде, машината вече не е клас High Performance, ама поне Performance се надявах да е.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    колко пъти се повтори този абсурден резултат?

    ще ме накараш за сваля или кача повече проц-а и да видя какво ще стане....

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #26

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Имам линкове за 12 теста, проведени един след друг при различни честоти на процесор, вградена графика и памет. С Virtu MVP 1.0 и без него, с Virtu MVP 2.0 Pro Edition и без него. Знаеш, че в в Basic версията сме лишени както от възможността за сейф на резултати, така и избор на кой тест да бъде проведен. Естествено, всичко е с последните си актуализации - BIOS, драйвери и т.н.
    Между последните тестовете, с форсирана система, пробвах и час-два разни игри с резолюция и графика на макс. ниво. Както обикновенно - никакви грижи!
    Каквито и да са препоръчителните изисквания и колкото и да са завишени, експериментирах само колкото да видя какви са резултатите и как се променят. Например при процесор без и със Hiper Threading. Лаптопа е с такъв - на 3.3 Ghz с точки за физиката, близки до тези на i5-2500K на 5GHz !?!
    Не съм зает човек като теб и честно казано ми съвестно да те ангажирам с мойте глупости. Беше писал, че прояваваш интерес към различните бенчове и как товарят системите, изисквания и т.н., затова и исках мнение - защо подобрената физика след клок вреди на производителността на графиката, както се оказа в моя случай. Явно, теорията ми доста куца!

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    не трябва да ти е съвестно, защото разнищването на подобни мистерии за мен е солта на живота

    изключвам като вероятност бъглива формула за изчисление в самия марк, защото тогава, въпреки по-малкото число на резултата, реалните фреймове щяха да са повече

    изключвам и видеото да тротълва ( обожавам транслитерирани термини ), след като в игрите всичко е 6

    изключвам и възможността ботълнекът да е в недостатъчна пропусквателна способност заради честотата на шината, защото тогава нямаше да има прираст, а не да се наблюдава спад. множителят на проц-а в случая влияе само върху процесора и именно в това се корени мистерията " 'що така бе, миме?! "...

    паметта няма касателство в случая, а мистерията се корени във взаимообвързаност между проц-а и видеото, каквато в действителност не би трябвало да има в обратна посока!

    и предишните ми предположения се базират на причинно-следствената връзка:

    повече тормоз на проц-а, водещ до завишени негови нужди, покривани от ресурс, иззет от видеото


    ВИНАГИ ли спадът в графичен тест 1 е малък, последван от голям спад в 2?
    понякога 1 да спада с тези десетки %, които наблюдаваме при 2?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #28

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Ами, не винаги, наистина. Имам резултати и с малък спад в 2, но аз най-вече гледам комбинирания тест какво дава.
    Сега ще напиша нещо, което ако ти се види тъпня, ползвай си чувството за хумор на воля!
    Значи, от това което съм чел за клока и пробвал на практика, шината се пипа на края. В смисъл, ако се гонят някакви върхови стойности, примерно, и имаме ограничение откъм множител. В нашия случай - такива ограничения има само откъм вградения контролер за паметта и то при положение, че се пипат волтажите. Паметта, както казваш - няма роля. Оставяме я, за сега. При закована шина на 100, зададен множител 50 с vCore auto и забранен SteepStep в BIOS имам резултата, който съм постнал последен. Дъното, освен свобода за експерименти с овърклока в BIOS ми предлага и софтуерен Авто тунинг в Уиндоус. Според неговите разбирания за клок, първо се вдига шината на 103 MHz, с което излиза от XMP режима и се започва - постепенно вдигане на множителя, съпроводено от тест за стабилност, докато видя "любимият" ми син екран.
    Следва рестарт и пускане на системата в последното стабилно състояние - 4958 MHz /103,3x48/ за проца и 1450 MHz за графичното ядро. При това положение на нещата имам най-висок резултат при Fire Strike.
    Според теб, форсинга на шината, повод ли е за безпокойство, в смисъл да причини вреда при продължително ползване?

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    предвид пълната автономност "на всичко от всичко", от пипане на шината при *-bridge не само, че е няма почти никаква полза, ами и води до сериозно компрометиране на стабилността на системата. ако целта е екстремен клок и установяване на физическите граници на възможност на процесора - правиш го, но не го оставяш за 24/7. напълно безпредметно е да я презорваш за някакви скапани 100-150 мхц, при положение, че това го постигаш с 1-2 промяна на множителя, което е смехотворно лесно

    отделянето на множителя, от шината, от паметта, от... , от... доведе до изключително лесен клок, както и до липса на гъвкавост "това за сметка на онова". сега шината си е на 100 - мърдане няма. паметта при Intel машините оказва практически нулево влияние върху производителността, така че реално клокът се прави с промяна на множителя, като таванът се установява от волтажа, респективно от охлаждането

    ако имаш ПЪЛНА вяра на охлаждането си, би могъл ръчно да задаваш волтажа, като така доста по-успешно би стигнал до тавана си, но категорично шината на 100, и чак след като установиш пределния множител, можеш да отстъпиш 1 надолу и пробваш дали шината би могла да надскочи крайната честота от въпросния n-1 множител. теоретично би могъл да помпиш шината и при множител max (n), но дълбоко се съмнявам да останеш стабилен...

    истината е, че 5гхц за 2500к си е чудесен резултат в домашна обстановка, така че оттам нататък всичко ще е съвсем "за спорта", а не за намиране на някаква нова 24/7 честота... то и сегашните ти 5 не са за 24/7, така че отново опираме до начесване на крастата

  18. Junior Member Аватара на divxxx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    22
    #30

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    мислех да правя тема, но гледам че има такава, и ще поспамя малко тука. :rolleyes:angel

    Най новата 3DMark е 3DMark, без никакви букви цифри и други инициали, само 3DMark, и е от тази година.
    3DMark cross-platform benchmark for Windows, Windows RT, Android and iOS
    има безплатно демо в steam
    3DMark on Steam
    новата 3DMark има 3 теста
    Ice Storm, For Android, iOS and Windows mobile devices.
    Cloud Gate, For Windows notebooks and home PCs.
    Fire Strike, For high performance Windows gaming PCs.
    точките са отделни за всеки от тестовете.
    всеки може да пусне и трите теста на своя компютър, пускате програмата, Run all tests, и се наслаждавате на графиката. можете да ги пуснете и по отделно, вече няма нужда да ви казвам защо трябва да пуснете Fire Strike теста. резултатите ви ще се покажат на линк в сайта на програмата.
    ето как изглежда моя.
    AMD Radeon HD 7850 video card benchmark result - AMD Phenom X4 Processor 9650,ASUSTeK Computer INC. M2N32-SLI DELUXE
    темата "Share your results" във форума на steam за 3DMark, е моя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-07-12, 10:46
  2. Тестове на 17 видеокарти с 3DMark 11
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 11-12-10, 13:58
  3. Отговори: 0
    Последно: 04-12-10, 09:08
  4. Първи тестове на видеокарти с 3DMark 11
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-10, 19:38

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе