Резултати от 1 до 9 от общо 9

Конвертиране на числа във време в Ексел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #1

    Конвертиране на числа във време в Ексел

    Здравейте приятели,

    Обработвам голяма база от данни и ми е необходимо да въвеждам време за извършване на определена дейност в таблици на Ексел. Формата, в който трявба да излизат е hh:mm:ss. Тъй като имам времената - например 3,18 мин. (повечето са в минути) искам като въведа в клетката 3,18 да ми вади 00:03:18.

    Търсих в Google, четох Help пробвах различни custom комбинации, но не се получава - винаги ми вади и дни отпред или някакви "негови си" стойности.

    Може ли някой да ми даде съвет дали е възможно да се случи, това което искам.

    Благодаря предварително.

    Поздрави,

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Конвертиране на числа във време в Ексел

    Само да напомня, че 3,18мин не е равно на 00:03:18!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #3

    Отговор: Конвертиране на числа във време в Ексел

    Може би трябва да обясня малко повече - правя замервания на процеси с цел оптимизация и наблюденията си трябва да ги вкарам в ексел в гореописания формат. Ако един процес отнема три минути и осемнадесет секунди как да го въведа най-лесно, че да излезе 00:03:18?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Отговор: Конвертиране на числа във време в Ексел

    Дай инфо: така ти е удобно да ги въвеждаш? Ще обработваш ли колоната с изобразяваните на екрана "00:03:18"? Т.е. може ли това да е текстово поле?

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Отговор: Конвертиране на числа във време в Ексел

    варианти бол. пъхаш примерно часове, минути и секунди в съседните колони A, B, C и в колона D формулата =TIME(A1,B1,C1) като формат на резултата е custom h:mm:ss

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Конвертиране на числа във време в Ексел

    Само да те поправя във формулата: =TIME(A1;B1;C1)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Отговор: Конвертиране на числа във време в Ексел

    Очевиден е предстоящият проблем при предложената схема - придвижване в съседната колона на ръка. Дори и да се конфигурира Enter да отива надясно, пак остава необходимостта на ръчно придвижване на следващия ред.
    Аз бих въвеждал данните така: h.mm.ss - бързо и само от цифровия блок, Enter да отива на нов ред. След това с LEFT, MID и RIGHT (може и с помощта на FIND) бих разбил данните по колони (дори и в друг Sheet) и преобразувани в час по предложената по-горе формула.

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #8

    Отговор: Конвертиране на числа във време в Ексел

    прав си @emos, ама гледах по-простичко, като за предполагаемите познания на питащия... иначе подводните камъни са множко - и с автоформата, като вземе да с е прави на умен ексела, и други простотии - аз за себе съм го правил, ама ми е нагорно да го бистря тука... включва и vb-скрипт за търсене отзад-напред примерно...

    в твоя случай - предварителен формат на цялата входяща колона изрично да се тълкува като текст, че с тая точка дето избираш за разделител нали се сещаш като напише 3.14... после и проверки колко разделителя отриваме, ч:м:с, м:с или само сс - май работата отива ние да му напишем таблицата

    @tony34al - това зависи от регионалните настройки в ОС, не от ексела! аз мен е запетая

  11. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #9

    Отговор: Конвертиране на числа във време в Ексел

    Ексела има собствен delimiter. По подразбиране взима този, от настройките на ОС, но може да бъде сменен. Понякога е важно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 23-12-11, 16:22
  2. Числа
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 07-04-11, 14:01
  3. Пак числа
    От Pitagorvd във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-11, 10:48
  4. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48
  5. JAVA> конвертиране на числа до текст
    От spritable във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-06, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе