Резултати от 1 до 9 от общо 9

Как да контролирам LogMeIn

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #1

    Как да контролирам LogMeIn

    Здравейте,
    IT-то на компанията когато някой компютър отиде при него за ремонт и слага един софтуер (LogMeIn). Дава си пълен достъп и след това рови когато му падне. Ясно е, че за него по-удобно когато му се обадим за проблем да оправя голяма част от нещата дистанционно, но аз имам и доста лична информация и не искам всеки да пипа когато му скимне.
    Как да огранича достъпа?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Как да контролирам LogMeIn

    започваме с факта, че на служебния комп няма място за личната ти информация...

    след това продължаваме с другия факт, че той решава по какъв начин да си върши работата (разбира се, без да пречи на другите да вършат своята)

    минаваме през елементарния факт, че дали отдалечено ще рови или ще вземе кутията и ще си рови в своя кабинет, няма никаква разлика

    и стигаме до заключението, че нямаш никакво основание да роптаеш

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #3

    Отговор: Как да контролирам LogMeIn

    Ако нямаш да кажеш нещо смислено просто не отговаряй.
    Нямаш идея на каква позиция съм в компанията.
    Нямаш идея колко класифицирана информация имам на компа.
    И най-накрая, не е IT-то този който решава дали мога или не мога да имам лична информация на служебния комп.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Как да контролирам LogMeIn

    - това е смисленото
    - не ми пука на каква позиция си в компанията - след като се жалваш, значи не си достатъчно ръководен кадър, за да му разпоредиш да не влиза в компа ти
    - ако се поинтересуваш ще разбереш, че IT-тата в сериозните компании също подписват декларации за конфиденциалност
    - класифицирана информация може да бъде само служебната, така че въпросът ти относно личната е ирелевантен
    - IT-то не решава каква информация имаш на компа, но той отговаря само за служебната, а за личната си носиш отговорност ти. след като си преценил, че можеш да я сложиш на не-лична машина, трябва да се съобразяваш със статута на машината в компанията, а не компанията с твоите хрумки

    P.S. ти също си нямаш представа аз на какви длъжности, IT и не-IT, съм бил и съм, така че ако проявиш малко повече уважение и/или интерес към мнението на специалистите, няма да се стига до положение да ти обяснявам основни положения кое какво е и как се яде в корпоративна среда

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #5

    Отговор: Как да контролирам LogMeIn

    Явно, че след като супер модератора е казал, че IT-то може да си прави каквото иска, никой няма да семе да напише каквото и да е.
    Та аз си реших проблема генерално. Деинсталирах програмата. Благодаря на всички отзовали се.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Как да контролирам LogMeIn

    IT-то не прави каквото си иска, а се опитва работещите в компанията да не правят каквото си искат с поверената им от работодателя техника. FearMe е прав.
    Този пост е редактиран от stenly; 03-04-13 в 23:41.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Отговор: Как да контролирам LogMeIn

    Не съм модератор, но съм IT. Това, че човека си е направил достъп до компа ти е най-нормалното нещо. Все пак всеки се старае да си оптимизира работата. Ти, че нарушаваш неговите решение си е ваш конфликт и си го решавайте както сметнете за добре. Само имай в предвид, че с тази програма може да виждаш какво прави. Като я махнеш ако той толкова държи да ти рови в компа, ще намери начин да го прави без да е усетиш. Относно държането на лична информация на служебен комп си е нормално но трябва да си имаш едно наум, че няма да си единствения който има достъп до нея. Зависи от обема и ма сумати начини да си я държиш в джоба.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Как да контролирам LogMeIn

    През погледа на (L)USER-a и на IT-то...

    "лузъра": Компютъра не светва - обаждам се ... идва един с очилца, гледа , гледа, вдигна ръце към тавана, завъртя стола три пъти, ритна компютъра, тегли му една и си тръгна... И взе че са оправи ... светна.

    IT-то: Звънят ми пак за някоя глупост, отивам на място - така си и знаех, тоя идиот, докато се въртял на стола си омотал кабела за захранването..., прибрах компютъра с кабелаците навътре, теглих му една, и сега чакам да ми звънне следващият...



    Така, че колега glarus, няма как да ни разберат "лузърите"
    Този пост е редактиран от stenly; 04-04-13 в 12:27.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #9

    Отговор: Как да контролирам LogMeIn

    Във всяка една професия е така-"не бойте се"...Отношението обаче не трябва да е такова-един е професиналист в една сфера, друг в друга сфера.Когато непрофесионалист(лузър) се оплаче от проблем от гледна точка на професионалиста проблема може да е елементарен и дори да не е проблем, а да е породен от глупаво поведение на непрофесионалиста, но той човека не му е и това работата да разбира от проблема който сам е създал.В западните държави едва ли някой се ядосва от такова поведение-точно то създава работа на професионалстите, а и другите сфери на работа точно те са "лузъри", тоест всеки е "лузър" в повече от една сфери и е професионалист в една, моного рядко в две сфери на работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Не се отваря Logmein
    От gogocuk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 25
    Последно: 20-04-08, 22:53
  2. Logmein
    От gogocuk във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 21-03-08, 17:23
  3. Мога ли чрез IRda да контролирам PC-то
    От ilko81 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-11-06, 13:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе