Резултати от 1 до 9 от общо 9

[TS] to mkv/mp4/avi converter

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #1

    [TS] to mkv/mp4/avi converter

    От известно време се опитвам да си намеря видео конвертор според нуждите ми, но не успявам. Чета по форумите препоръки, инсталирам и тествам различни софтуери, но все нещо им липсва. И за това реших да пусна специално тема за това.

    Какви са нуждите ми:
    - лесен и интуитивен интерфейс
    - да има опция да оставя даден поток, примерно звука, в същия формат, без да го закача
    - да има опция да премахва изцяло даден поток, да речем да остави само видеото, без звук. Или да махне вградените във файла субтитри примерно (не говоря за субтитри вградени в самото видео)
    - да има опции за елементарна редакция, като изрязване на фрагменти, и то не само в началото и края, ако може
    - да има опция да слива няколко файла в един
    - да прекодира успешно презредово в прогресивно сканиране, забелязах че доста от софтуерите имат проблем с транспорт стрийм файловете
    - по възможност да е безплатна

    Да кажа все пак някои от софтуерчетата които ми направиха впечатление.
    Format Factory - единствената която се справи читаво с клипчетата от фотоапарата ми, но не и с презредовото сканиране
    Total Video Converter - тук ситуацията е обратна на тази по-горе
    SUPER eRightSoft - справя се и с двете задачи по-горе, но интерфейса е някак дървен и често се държи неадекватно

    Никоя от тези трите (а и останалите които пробвах) няма пълен комплект от "изискванията" ми по-горе. Благодаря на всички които ще се отзоват.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: [TS] to mkv/mp4/avi converter

    С толкова изисквания че и безплатна.... забрави. Принципно Adobe Premiere Pro CC последните версии отговаря на всичките ти изисквания. Професионален конвертор - > Sorenson Squeeze.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #3

    Отговор: [TS] to mkv/mp4/avi converter

    Търся програма за следене курса на различни парични единици спрямо лева ,която да мпга да постажя ж единия ъгъл на декстопа на компютъра ми ще е мн хубаво.
    Конвертори намерих но за онлайн следене нещо не намирам.


    Мерси предварително.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #4

    Отговор: [TS] to mkv/mp4/avi converter

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    С толкова изисквания че и безплатна.... забрави.
    Е, да речем, ако наистина няма, то може и няколко приложения да са, стига някак да успея да свърша тези, елементарни според мен неща. Все пак не става дума за някаква професионална обработка, ефекти и монтаж.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #5

    Отговор: [TS] to mkv/mp4/avi converter

    Не знам какъв е апарата ти , но пробвай това. Аз имам Sony RX100 и видеото му снима AVCHD в mts разширение на файла и ТВ-то ми не го четеше. В един чужд форум (не си спомням кой) ме посъветваха просто да променя файловото разшерение от mts на mkv - и взе че стана и сега нямам проблеми да пускам видеото на телевизора.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #6

    Отговор: [TS] to mkv/mp4/avi converter

    Цитат Първоначално публикувано от denyo Виж публикацията
    От известно време се опитвам да си намеря видео конвертор според нуждите ми, но не успявам. Чета по форумите препоръки, инсталирам и тествам различни софтуери, но все нещо им липсва. И за това реших да пусна специално тема за това.
    "Есть такая партия!"...

    Ъъъъ... искам да кажа, има безплатен конвертор който може да върши всичко.

    Това е на практика набор от куп отделни програми и GUI която ги свързва в едно за по-лесна работа:

    http://www.networkedmediatank.com/sh....php?tid=20887
    PopCorn MKV AudioConverter 1.87.73 - VideoHelp.com Downloads

    важното е да се чете по менютата и да се конфигурира правилно. След това конвертирането е въпрос на няколко клика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #7

    Отговор: [TS] to mkv/mp4/avi converter

    Програмите които ползват кодеците на операционната система на мен ми гърмят, предполагам са ми омазани. Avidemux я бях отписал, понеже пробвах много програми и за кратко - не забелязах, че за да ми подрежда добре презредовата развивка, трябва да включа съответния филтър. Най-добър ми се вижда Yadif, само трябва да се настрои "bottom field first". Малко по-остра картинка, но и с малко по-изразени артефакти се получава с Kernel Deint като не забравяме горната настройка, както и twoway и sharp. И уж трябва да "прекарам" предварително файла през друга програма, за да се коригират две особености на транспорт стрийма:
    - пропадане на кадри поради лош сигнал
    - индексиране за да не се размества звука спрямо видеото при рязане
    Поне така разбрах аз. Но при моите опити, това се оказа излишно. Може би защото кулата е на 3 километра пряка видимост, и новата версия на Avidemux сама си прави индекс.

    Така че с Avidemux почти успешно си режа и прекодирам TS файловете уловени от DVB-T приемника, обаче, като ги върна в приемника, картината е изместена малко на ляво. В смисъл в дясно има вертикална черна ивица, а в ляво вертикална ивица от изображението излиза извън екрана и не се вижда. На компютъра като плейвам файла няма такова нещо. Някой да знае на какво може да се дължи това? Пробвах няколко кодека и контейнера и резултата е идентичен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #8

    Отговор: [TS] to mkv/mp4/avi converter

    Преборих черната ивица, та рекох да споделя. В настройките за изхода се порових. Output1 -> PixelAspectRatio - по подразбиране е 1:1, но като му зададох ръчно съответната пропорция и ивицата изчезна. Но наистина, когато има пропадане на сигнала (попаднах на един такъв запис днес) се получават едни квадрати по картината и едно цвикване в звука - самия приемник ги отиграва някак тия дефекти и не си личат много. Така че при кофти сигнал с пропадания, ще чета пак, какви програми се ползват. Но въпреки пропадането, синхринизацията си се запази. Нещо друго забелязах, много зависи дали самия материал който излъчват е с реални 50 полукадъра или от 25 прогресивни са извадили четните и нечетните редове, че да направят презредово видео с 50 полукадъра. Такова видео май се ползва масово, истинското презредово се вижда някак по-мазно, в смисъл по-гладки са движенията в него. Преди малко преконвертирах видео в което реално има 50 полукадъра и се оказа че се вижда читаво с "TOP field first", ако няма реални 50 полукадъра (т.е. по двойки са еднакви) разликата между top и bottom е минимална и предполагам се дължи на прекодирането а не на филтъра. От там се заблудих за настройката, предполагам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #9

    Отговор: [TS] to mkv/mp4/avi converter

    Вдигам си темата, защото с времето забелязах нещо което ме дразни. При прекодирането от презредово към прогресивно видео, част от качеството на картинката се скапва. Най-вече, картината (25 пълни кадъра) върви малко по-насечено от колкото оригинала (50 полукадъра). Положението се подобрява, ако прекодирам с 50 пълни кадъра (bob) но тогава файловете стават много големи. И се питам, има ли съвременно кодиране с което мога да запазя видеото да си е презредово, само да се компресира по-добре за да заема по-малко място. Не знам, може да зависи от някаква настройка на енкодера или контейнера но аз не я откривам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. USB to HDMI converter ?
    От joro1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 30-03-09, 15:12
  2. AUD to WAV Converter?
    От El_Manifico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-07-04, 13:24
  3. WMA към WAV Converter [Търся]
    От Malone във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 15-04-04, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе