Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree2Одобрявам

Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Компютъра е с Windows 7 SP1 и както си работеше не забелязах да е премигнал тока но се рестартира. След това те ти булка Спасов ден ... Bootmgr is mВъзстанових системата от имидж файл като се надявах това да реши проблема.... Да ама не. Минах на друг вариант нова инсталация с формат на диска.
    Всичка си мина ОК но ако махна флашката пак същия проблем. Отново възстанових от имидй файла и сега съм с бодната фласхка и си зарежда, но ако я махна пак познатия проблем.

    Моля за идеи как да изляза от ситуацията. Благодаря на отзовалите се.issing. Предварително да кажа, че имам инсталационен диск , но ДВДто ми не работи и не мога да го ползвам. Сложих флашка на която имам акронис боот СД и поправих MBR. Рестартирах и както е флашката на компа зареди. Извадих фалашката и пак рестартирах. Отново - Bootmgr is missing.
    Този пост е редактиран от milenk; 11-01-16 в 10:35.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Да уточним някои неща Windows 7 SP3 не съществува, съществува Windows 7 SP1 .Виж в Disk Management дали диска е primary partion и boot. Дали диска е в boot менюто на BIOS.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Имаш два варианта - купуваш си DVD за 30-40 лева и възстановяваш стартирането с инсталационния диск или си правиш Windows7 инсталация на стартираща флашка с Rufus и с нея поправяш стартирането.
    Подробностите тук:


    Какъв те тоя Windows 7 SP3? Не съм чувал да има такъв.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    DVD /Blu ray устройството е архаично (аз моето го изритах преди 5 години).Няма смисъл да даваш пари за него.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #5

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Цяла вечер се блъскам с този проблем и по навик от ХР съм сложил SP3 ..... Поправил съм си грешката.
    Този пост е редактиран от milenk; 11-01-16 в 11:05.

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Може и хардът да е тръгнал да си ходи... виждал съм го това.
    Или биос рисетнат? Разместени кабелчета? Откъде е дадено да зарежда първо? IDE/AHCI режим променен? От разните пък там UEFI нищо не отбирам де...

    Абе така и така зарежда с флаша ОС, влез в system recovery и пробвай един майкрософтски startup repair. Също и fixmbr / fixboot командите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Може да ти прозвучи тъпо. Удари една прахосмукачка вътре в компютъра(един компресор за издухване още по добре). Паметта е главния заподозрян. Изчисти я с четка за рисуване.Изчисти и слотовете.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #8

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Благодаря на всички опитали се да помогнат...... Справих и всичко за сега е ОК...... Използвах от флашката Мини ХР и инсталационния диск направен с Rufus . С кое точно се оправиха нещата не разбрах, но важен е резултата.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Погледни с някоя програма за партишъни, дали нямаш един малък скрит дял преди този с операционната система. Ако диска си го разделял с уйндоуската инсталация то тя прави един малък системен дял. На него е записана и бутващата информация. Та ако имаш такъв, като си правиш имидж, прави и на него и после ги връщай двата заедно. Проблема ти се е оправил с инсталационния диск на системата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Първо правиш инсталционна флашка
    Слагаш инсталционна флашка , като те пита какъв windows избираш дали е на бг или английски - има значение. След това се появява бутона инсталирай , но отдолу в ляво има "Поправяне на windows" или нещо от този род - пускаш го и чакаш бутон "поправи и рестартирай" - съгласяваш е и това е .

    " - И не забравяй - краварката в левия ъгъл "

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #11

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Нямам такъв дял.... Той май се създава ако в момента на инсталацията делиш диска на дялове..... А ако на дяла е имало вече Вин.... само формат и нататък... Струва ми се , че съм чел такова нещо. Знам, че прави дял около 100 МБ.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    В Disk Management се вижда този дял. В предвид как се получил проблема ,мисля че е хардуерен. Това за чистенето на компютъра остава. С времето SATA кабела губи еластичност .Може да е опънат ,пречупен.Поизправи го малко. Едва ли Мини ХР и Rufus са го оправили.

    - - - - - - - - - -

    Тук има цяла дискусия за точките на възстановяване.

    - - - - - - - - - -

    След много ъпдейти на Windows, възстановяването с инсталационен диск води до "манджа с грозде".
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 11-01-16 в 19:00.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    С времето SATA кабела губи еластичност .Може да е опънат ,пречупен.Поизправи го малко.

    След много ъпдейти на Windows, възстановяването с инсталационен диск води до "манджа с грозде".
    много Оригинално колега - определено ме разсмя .
    AC_From_Hell одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #14

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    много Оригинално колега - определено ме разсмя .
    ?????

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Отговор: Компютъра не зарежда ---> Bootmgr is missing

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    ?????
    Проблемът е доста добре описан , но явно не четеш наред. Не е проблема с кабела - HDD работи. Проблемът е с бутващия дял който казах как да се поправи.
    Това което си написал не решава проблема на човека , а само го праща в грешна посока.
    Какво общо има windows updates с възстановяването на бутващия дял ? и как точно прави "манджата с грозде"?
    По някога това го правя доста често и всеки път имам успех, и ме насочва че бъркаш с възстановяването с това на Windows XP.

    Хубаво е ( но не е задължително ) като се дава идея на някой , да не препредават идеите и съветите от други форуми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. system corrupt or missing
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 27-03-13, 00:49
  2. При стартиране на XP ntoskrnl missing
    От SET_time във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-02-10, 23:02
  3. Windows Vista - BOOTMGR is missing
    От SET_time във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-08, 18:52
  4. Setcom.bg is missing
    От bobby във форум За Форума
    Отговори: 5
    Последно: 11-03-07, 12:30
  5. The Missing - BG SUBs?
    От Gorgeous във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-04, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе