Резултати от 1 до 11 от общо 11

Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    31
    #1

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Здравейте,



    Никога не съм мислил, че може да ми се случи и на мен но е факт!

    Вирусът е W32Oror-R и в продължение на два дни систематично ми е ровил по диска и е изтрил хиляди файлове. След окончателния срив на самия Windows установих, че около 50 % от информацията ми е отишла (естествено най-трудно намираемата също точно и тя). Сега преинсталирах на друго място и се опитвам да открия програма за възстановяване на файлове - преди време помня това правеше Norton Utilities или Systemworks... Хубавото (доколкото може да го има) е, че вирусът не изтрива нито една директория, а само файловете - т.е. дървовидната структура навсякъде е непокътната.



    Вината си е изцяло моя - аз не ползвам антивирусна програма, но ползвам The Cleaner, който следи всеки запис в регистъра - преди два дни го засече, но аз не му обърнах внимание ((

    За информация - процесът (exe-то) което вирусът си стартира при всяко зареждане на Windows след като се активира е "runegue16.exe" и този процес заема необичайно много памет, при мен стигаше до 120 MB.



    разчитам на Help за начин на възстановяване на поне част от файловете!!! Моля, Please !!! разчитам на вас !!!






  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Ако си на NTFS може да успееш да си възтановиш информацията но на фат32 ще имаш ядове. Има двамам познати които неуспяха да възтановят нищо от фат32, а само инфото от нтфс-а. Като за нячало пробвай със easy recovery програмката. http://info.datacom.bg/guardian/prog....09.retail.rar

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Като за начало изчети в форума написаното за този вирус и тогава действай с възстановяването на данните и евентуалното изчистване. На вратата на Ада пишело "Надежда всяка, тука оставете" и поне що се отнася до този вирус, това е вярно в голямя степен. Още повече, че си го оставил дълго време да вилнее.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #4

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Всъщност под FAT32 нямаш никаква надежда тъй като Oror/Roron/ не е прост вирус и не трие файловете използвайки стандартните методи/става въпрос използвайки WinAPI/ вместо това ги трие на ниско ниво директно от Fat Table. Това означава че възстановяване няма. Виж при NTFS може и да имаш някакъв шанс тъй като тя се води журнална файлова система/т.е. пази последните промени по Fat Table/ което пък ще рече че можеш да ги възстановиш.. но всичко е въпрос на късмет.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #5

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Всъщност под FAT32 нямаш никаква надежда тъй като Oror/Roron/ не е прост вирус и не трие файловете използвайки стандартните методи/става въпрос използвайки WinAPI/ вместо това ги трие на ниско ниво директно от Fat Table. Това означава че възстановяване няма. Виж при NTFS може и да имаш някакъв шанс тъй като тя се води журнална файлова система/т.е. пази последните промени по Fat Table/ което пък ще рече че можеш да ги възстановиш.. но всичко е въпрос на късмет.



    <div align="right">оргинално мнение на Deadmaker</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Exactly.

    Ако си бил с NTFS, надали ще се е стигнало до тук.

    А ако си с FAT... Забрави.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте,



    Никога не съм мислил, че може да ми се случи и на мен но е факт!

    Вирусът е W32Oror-R и в продължение на два дни систематично ми е ровил по диска и е изтрил хиляди файлове. След окончателния срив на самия Windows установих, че около 50 % от информацията ми е отишла (естествено най-трудно намираемата също точно и тя). Сега преинсталирах на друго място и се опитвам да открия програма за възстановяване на файлове - преди време помня това правеше Norton Utilities или Systemworks... Хубавото (доколкото може да го има) е, че вирусът не изтрива нито една директория, а само файловете - т.е. дървовидната структура навсякъде е непокътната.



    Вината си е изцяло моя - аз не ползвам антивирусна програма, но ползвам The Cleaner, който следи всеки запис в регистъра - преди два дни го засече, но аз не му обърнах внимание ((

    За информация - процесът (exe-то) което вирусът си стартира при всяко зареждане на Windows след като се активира е "runegue16.exe" и този процес заема необичайно много памет, при мен стигаше до 120 MB.



    разчитам на Help за начин на възстановяване на поне част от файловете!!! Моля, Please !!! разчитам на вас !!!









    <div align="right">оргинално мнение на gepas</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ami as sam na FAT i po4ti ni6to ne spasih e ne ot virus a sam si bah zatril ne6tata , no i as imam vina za tova nqkolko pati zapisvah i trih sled tova .... ! no dano uspee6 ! opitai i s FINAL DATA STANDART dano ima6 uspeh !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #7

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Имах същия проблем. Кажи ми какъв ти е диска (марката) и да ли си на FAT или NTFS. И в двата случая вероятността за успех не е малка. Аз спасих под FAT32 към 80%.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #8

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Daskal, кажи как си успял?

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #9

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Използувах FinalDataEnterprise20 и няколко други по-дребни програмки. Общо взето много зависи от типа на файловете и структурата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    31
    #10

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Здравей Даскал,



    Дискът за който все още не съм се отказал да се боря е 60 GB Maxtor 7200 rpms и по точно един FAT32 дял от него (27 GB). Имах засегнати и два NTFS дяла, за които обаче възстановяването не бе проблем и го направих на 100 % - почти всички програми за възстановяване имаха успех там.



    Виж за FAT32-то е кофти: всички програми разпознават кои файлове и къде са изтрити, но възстановяват разбъркано съдържание - т.е. НИЩО! Имам частични попадения (възстановяеми файлове) върху FAT32 само с GetDataBack и EasyRecovery - и то с много странни опции на самите програми, при които се губи информацията и за името и за местоположението на файла (предполагам те възстановяват файлове заемали съседни блокове по диска).



    Отговаряйки на твоите въпроси: повечето неща, които искам да възстановя са Winword документи; лошото е, че FAT32 дялът който е поразен никога не е бил дефрагментиран (



    Не съм ползвал тази твоя програма - откъде мога да я взема?



    Чао засега


  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #11

    Помощщщщщ - файлове изтрити от вирус !!!

    Тази програма (Final Data 2.0) я взех от един приятел и мисля, че в твоя случай ще свърши работа. Намерих я на едно-две места в Internet (http://www.finaldata.com/), но там беше окастрена (демо) и общо взето не вършеше никаква работа. Имам около 55MB с такива програмки, но не знам как и къде мога да ги кача.


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Невидими файлове след вирус
    От Stanley във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-08-11, 18:15
  2. Програма за изтрити SMS-и
    От deizzzi във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-10, 01:48
  3. възстановяване на изтрити снимки
    От getzov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-05-10, 18:22
  4. Изтрити СМС - възстановяване - как?
    От ex-man във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 01-08-09, 19:54
  5. Отговори: 5
    Последно: 29-10-03, 18:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе