Резултати от 1 до 6 от общо 6

Печат под DOS - с лазерен Lexmark Optra S1255 под

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    3
    #1

    Печат под DOS - с лазерен Lexmark Optra S1255 под

    Като всеки проблем и този ми се вижда доста голям - даже се налага смяна на принтера, ако няма подобно решение. Въпросът е, че трябва да се печата кирилица от счетоводна програма. Казаха ми и пробвах с HP loader ver.1 да заредя някакви руски шрифтове, но нищо не се получи-може би греша нещо генерално или това не ми върши работа. Моля горещо за помощ !!!



    Поздрави,

    Миро

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Печат под DOS - с лазерен Lexmark Optra S1255 под

    Тази тема е дъвкана многократно, но краткия отговор е: смени си принтера, под ДОС няма да можеш да печаташ с него (с известни усилия може и да стане, но не ми се коментира).

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    3
    #3

    Печат под DOS - с лазерен Lexmark Optra S1255 под

    Благодаря ru-boy, все пак молбата ми за помощ включваше ?-а как да стане без смяна на принтера. Примерно HP 4 печата по този начин-не мисля Lexmark да не успее- даже този модел е в пъти по-здрав от едно HP 4 - затова ми се ще да го запазя. Ако ти е възможно да коментираш, това което не ти се коментира, ще бъда много задължен.



    Благодаря предварително,

    Миро

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Печат под DOS - с лазерен Lexmark Optra S1255 под

    Мисля, че това може да стане с помоща на руската програмка DOSPRN. Повече за нея може да прочетеш тук http://dosprn.ks.ua/[]

    Друга подобна програма можеш да вземеш от тук:http://www.fort.com.ru/drivers/printer/winprint.rar[]

    Като пуснеш търсене в Goole, може да намериш и други решения на този въпрос.

    Успех!!![8D]

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Печат под DOS - с лазерен Lexmark Optra S1255 под

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Благодаря ru-boy, все пак молбата ми за помощ включваше ?-а как да стане без смяна на принтера. Примерно HP 4 печата по този начин-не мисля Lexmark да не успее- даже този модел е в пъти по-здрав от едно HP 4 - затова ми се ще да го запазя. Ако ти е възможно да коментираш, това което не ти се коментира, ще бъда много задължен.



    Благодаря предварително,

    Миро



    <div align="right">оргинално мнение на miro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Можеш да печаташ през емулиран ДОС, но не и под чист ДОС, за целта стартирай ДОС-овската програма през уиндоус с шорткът (+съответните настройки). Може да се наложи да спретнеш *.bat файл за целта, който първо стартира кирилизираща програма и след това самата програма (счетоводна или кавато и да е друга).

    Пример *.bat:

    @Echo off

    bds /bds rem kirilizira po bds standarta

    schetov_progr rem startira progr. za rabota

    bds /u rem unload bds.com

    Това е в общи рамки, но ако не се оправиш пусни пост, ще ти кажа и други фокуси. []

    -------------------------------

    Съществуват драйвери за Минолта (лазарен), които са съвместими с Lexmark и са само за ДОС. Стартира се бат файл и той зарежда кирилски шрифтове в принтера, след, което може да се печата безгрижно под истински ДОС. Ако не ги намериш, мога да ти ги пратя за проба.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #6

    Печат под DOS - с лазерен Lexmark Optra S1255 под

    http://queenblack.narod.ru/Soft/DosPrn_1.72.inc.gen.rar

    Тук е програмата с крак за нея. работят само в комплект.

    Кракът не работи при друг елюкземпля от програмата.

    Приятна Работе!



    Parolata e "OSZone.net". Kavi4kite sa ot men.
















  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-03-14, 16:48
  2. Чип за мастилница Lexmark 100
    От Rafaello във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-12, 01:12
  3. Въпрос за Lexmark Optra S 1650 -зареждане тонер
    От magnum6671 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 23-02-09, 07:34
  4. Мнение за Lexmark!?
    От monto във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 07-03-06, 11:54
  5. Печат на текстов файл(кир.)на лазерен принтер
    От Zviara във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-04-04, 15:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе