Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Търся програма за изготвяне на некролози

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #1

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Здравейте!

    Знам, че темата за смърта и погребенията е гадна, но е част от живота. Както и да е. Знаете, може би как е, смърт в семейството - разходите са направо убийствени. Затова искам да мина по-евтино поне в това, пък и това е все пак някаква форма на отдаване на почит - да направя некролога сам.

    И така се изправих пред въпроса - Откъде да намеря ШАБЛОНИ за дизайна (по-възможност на български или руски) или програма с примерни вариянти?

    Ще бъда благодарен на всеки, който се отзова!



    P.S. Съвети от типа - използвай Word, InDesign, Photoshop, PageMaker (отлична - макар и да е стара), QuarkXPress и други от подобен тип, моля не изказвайте.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Търся програма за изготвяне на некролози

    HGD, а сигурен ли си, че подобни програми съществуват? питам, защото преди време имах приятел в една погребална фирма и там работеха точно на pagemaker...а и под "шаблони" отстрани рамката ли разбираш или разположението?

    знам, че с нищо не ти помагам, но ми стана любопитно.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Търся програма за изготвяне на некролози

    HGD

    Извинявай, ако нещо бъркам, но ми се струва, че си неискрен ...

    За такава програма не съм чувал, но пък ми се струва, че и сина ми на 8 години би могъл да направи некролог на CorelDraw, като се има предвид, че навсякъде се намират купища CD с купища библиотеки изображения за Corel за каквито и да е поводи.

    Другото е набиране на текст и някакво виждане за дизайн.

    Възможно е някой докато скучае да е написал нещо такова, но то няма да е софтуер за изработване на некролози, а ще е обикновен page редактор.



    Не знам откъде си, но разходите за изработване на проект за некролог са толкова нищожни, че не си струва тепърва да опознаваш някой продукт, а и не знам дали ще имаш време, ако изработката на некролога е наложително да стане бързо.



    Пак казвам, извинявай, ако бъркам и наистина имаш желанието да помогнеш в нещастието на близък.




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #4

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Единствената програма която знам е да си вземеш лист и химикал и да тръгнеш по църквите и да си записваш стихчетата от некролозите а и там ще видиш идеи за дизаин.

    Казвам ти го това защото в погребалните агенции или рекламните агенции не правят нещо по различно.

    Препоръчвам ти да го направиш на CorelDraw защото е по лесен и интуитивен от PageMaker (лично мнение). Също така ако се решиш да го правиш сканираи снимката минимум на 220 точки за да може да се принтира свястно.


  6. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #5

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Имах предвид текста. Не ми се обикаля по улиците и да преписвам. Съжалявам ако съм останал неразбран. Просто питам ако някой някъде нещо е видял.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #6

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Хем искаш да отдедеш лична почит и сам да си го направиш - хем искаш шаблони за текста... извинявай, но не мога да те разбера...

    такава българска програма няма, за руска 99% тоже...

  8.  
     
  9. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #7

    Търся програма за изготвяне на некролози

    За да видя какъв стил ползват, какви идеи. А за програми - виждал съм една на български - около 2000-та година (в една агенция).

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #8

    Търся програма за изготвяне на некролози

    какъв стил, какви идеи...

    за какво ти е стил?!?

    защо ще влизаш в шаблони?!?

    защо ще се ограничаваш или водиш от някъви идеи?!?



    бъди себе си... изрази това, което чувстваш...



    аз поне така ги виждам нещата и бях до тук...

  11. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #9

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Ако го направя както аз искам, другите роднини няма да ме погледнат повече.

    Благодаря Docker за коментарите.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Некролози можеш да направиш с Word, Pagemaker, CorelDraw и др. Аз съм правил с Word. Става много бързо и лесно.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #11

    Търся програма за изготвяне на некролози

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Некролози можеш да направиш с Word, Pagemaker, CorelDraw и др. Аз съм правил с Word. Става много бързо и лесно.



    <div align="right">оргинално мнение на Julian</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Интересно, като се има предвид:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">P.S. Съвети от типа - използвай Word, InDesign, Photoshop, PageMaker (отлична - макар и да е стара), QuarkXPress и други от подобен тип, моля не изказвайте.



    <div align="right">оргинално мнение на HGD</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Колкото до програмата, спомням си, че и аз съм виждал такава. Ще я потърся. Дано я намеря.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Преписване с химикалка и/или снимка с дигитал фотоапарат е решението, а реализацията с каквото ти е най лесно да работиш.

  16. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #13

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Благодаря Longhorn. Балгодаря, че и отговори на Julian от мое име. Ще очаквам вест (надявам се добра) от теб.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #14

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Тъпото е, че не знам как се казва програмата. Зърнах я за няколко секунди, а и точно тогава въобще не ме интересуваше името на която и да е програма.



    Сега ровя, но откривам само "create an obituary online".



    Разбира се, не съм се отказал, но ако наистина програмата е българска предполагам, че Google-то няма да ми свърши работа.

  18. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #15

    Търся програма за изготвяне на некролози

    Longhorn, в подобно положение и аз бях. Точно тогава не ме интересуваше.

    И търсчките не ми връщат почти никакъв смислен резултат (хартиеният некролог е чисто православно изобретение, ако може да се каже така).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся програма
    От mavro във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-08, 21:37
  2. Търся програма
    От FeNoOo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 23-10-06, 11:17
  3. търся програма за....
    От avoid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-06, 20:30
  4. Търся програма
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-10-04, 19:47
  5. търся програма за...
    От rori във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 09-05-04, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе