Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Два еднакви софтуера на един HDD?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    Има ли начин, по който две еднакви програми с различни версии да се инсталират на един хард диск - и да работят, разбира се?



    Ако има някаква вероятност това да стане, ще обясня по подробно какво имам предвид.

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    Има, но зависи от софта. Бъди по-конкретна. За какво става дума?

    Примерно по едно време ползвах 3 различни core версии на Winamp...

  4. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #3

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    Виждал съм едновременна работа на Office 95 и Office 97 на един компютър (така бяха решили проблема с файловете на кирилица от Office 95 ). По принцип, програмата колкото е по-сложна, толкова по трудно търпи да има 2 версии (Например Неро 5.5.х.х и 6.х не могата да работят - 6-тицата скапва 5-тицата - личен опит ).



    Ако се използват различни потребители и вески си има различна версия - не би трябвало да има проблем.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #4

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    При мен работят две версии на PixelView-2.0 и 5.23 без да си пречат.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #5

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    Става. При мен са работили едновременно различни версии на MS Office, PageMaker, QuarkXpress, Half-Life w/CS []. Питай конкретно.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #6

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    аз пък съм с няколко версии на Корела (Тва ли беше темата) [}

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #7

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    Знам, че това не се толерира във форума, затова не смея да назова името на софтуера. Ако прецените, че да ми дадете подобен съвет ще е против правилата - оттеглям въпроса си и ще ви разбера.



    Става дума за български софт. Когато новата версия се качи върху старата - старата блокира. Искам да знам дали мога да инсталирам новата на друго място, където няма да си взаймодестват. Къде и как да го направя.



    - Прочетох по - долу, че ако се използват от различни потребители ще работят и двете. Има се предвид различните акаунти при XP? Но нали работят с една система?

    - При условие, че старата версия е инсталирана в "С" дяла, където ми е ОС (при налични С и D), ако инсталирам новата в "D" дали ще повлияе на първата?



    Дори и да не ми отговорите - благодаря ви.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #8

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    нямаш никакви проблеми .



    просто ги инсталирай в различни директории и следи за съобщения от рода на:



    "файла, който копирате е по-стара версия от......."



    след това пак питаш тук и ти се казва какво да правиш...






  11. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #9

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    smarty е прав. Действай така.

  12. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #10

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    Благодаря ви хора.

    Smarty! - (признателна съм)



    Ще атакувам и ще ви съобщя резултата.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #11

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    Ми карай ги под различни windows-и. Така и така имаш 2 partition-а...По този начин със сигурност няма да си пречат нито регистри нито файлове.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    Хей Profita!



    //offtopic

    Това на аватара ти Катрин Зита Джоунс ли е? Че се хванах на бас със.................себе си

    //offtopic


  16. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #13

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    MetalMilitia, <font size="1">(ох, че трудно изписващ се ник)</font id="size1"> Имам инсталиран само XP, другото си стои празно. И...извини ме за въпроса, но би ли ми обяснил по подробно за това що е то partition, и какви ги върши на моя комп? [:I]



    breiii, както казват някъде - благодаря за въпроса. Доживях мига в който ще ме попитат това. Нека ти отговоря на въпроса с въпрос. Матрицата говори ли ти нещо? И да си позволя малко нескромност - тези очи са прекрасни, но моите са далеч по искрящи и топли[8)]

  17. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #14

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">breiii, както казват някъде - благодаря за въпроса. Доживях мига в който ще ме попитат това. Нека ти отговоря на въпроса с въпрос. Матрицата говори ли ти нещо? И да си позволя малко нескромност - тези очи са прекрасни, но моите са далеч по искрящи и топли

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    WoW!!!

    Каде съм бил тези години...

    Аз изпозвам специални вещества за да ми светнат очите[:D]

    Загубих си баса[xx(]





    Отностно темата:

    Тоя софт иска ли ти парола?

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #15

    Два еднакви софтуера на един HDD?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    - При условие, че старата версия е инсталирана в "С" дяла, където ми е ОС (при налични С и D), ако инсталирам новата в "D" дали ще повлияе на първата?



    <div align="right">оргинално мнение на Profita</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами това С и D, дето ги имаш, са всъщност 2 partition-a на един хард-диск(е може и 2 различни хард-диска да са, но това сега няма значение). Та идеята ми беше да си инсталираш още един Windows в D: И на втория windows да инсталираш 'другата' версия на програмата която ползваш. Така със сигурност няма да има конфликт между двете(освен ако не ги install-неш на едно и също място, така че и това ще трябва да съобразиш).

    Няма спор че този начин е малко тромав, но от това което си описала си мисля че най-вероятно някакви ключове в registry-то правят конфликт и за това не става...



    P.S. Пара залагам че това на аватара е Катрин Зита Джоунс (мм че трудно се пише на български това име [])

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с софтуера на TD2304SE
    От Николай Дончев във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-13, 13:27
  2. Отговори: 4
    Последно: 29-07-12, 21:51
  3. Проблем със софтуера (надявам се) помощ ...
    От svetko1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 14-01-08, 23:50
  4. Някой пробвал ли е софтуера на SL45?
    От DaveMF във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-01, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе