Резултати от 1 до 4 от общо 4

Каден червей - изядеми нервите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #1

    Каден червей - изядеми нервите

    ЗДР.

    Хей пичове някой можели да ми каже как да махна гадният червей "W32/Gaobot.BK.worm" Аз съм с "Panda " тя го хвашта но не може да го изтрие и комоа ми само се резтартира догато сам в нета. "Начи да знаете че не ми се прави формат [:D] това е в краен случаи" Четох за вируса и трябвало да се свалят 2 пача от страницата на Microsoft но не съм много добър с англиския и ако може някои да ми даде ликовете ще го черпа едно[] [:D]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #2

    Каден червей - изядеми нервите

    Хех, значи този вирус е от групата на на W32.Nimda, разбира се доста подобрен вариант - стъпките за чистене са следните:



    1. Спираш System Restore(в случай че си с WinXP) /десен клавиш на My Computer и избираш Properties, там има секция System Restore кадето избираш Disable for all drives/

    2. Рестартираш в Safe Mode /става като при рестартирането натискаш F8/ (идеята е вируса да не е активен когато се стартира Windows-a)

    3. Стартираш антивирусната с обновени дефиниции на Full System Scan и изтриваш всички копия на вирус-а(вече е възможно тъй като вирус-а не е активен

    4. Изтриваш от регистрито ключа за начално стартиране "Configuration Loading"="svchos1.exe" в HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run и HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersionRunServices , можеш да направиш това и от msconfig



    ~Deadmaker~ Computer Security Experts Member

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #3

    Каден червей - изядеми нервите

    Направих всичко както ми каза "Deadmaker" но анти вирусната нищо не намери в сеив мод, но пък от регистрите изтрих"svchos1.exe" и за сега няма проблем. Ако всичко е точно си спечеи пиенето [:D][:D]

    А за пачовете не ли по добре да си ги изтегля и да си ги сложа. Ако знаеш линка дай ми го. МЕРСИ МНОГО

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #4

    Каден червей - изядеми нервите

    Значи хубаво е да изтриеш и тоя файл. Би трябвало да се намира в C:\Windows\System или System32. А за патчовете те са необходими ако си заразен с вирус-а той да не се разпространява в локалната мрежа, тъй като в него се съдържа един exploit на DCOM за намиране на пролуки в локалната мрежа, по скоро намиране на паролите на споделените директории. Ще е добре да си направиш един профилактичен ъпдейт на http://windowsupdate.microsoft.com с всички патчове които са там. Успех!



    ~Deadmaker~ Computer Security Experts Member

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гаден вирус/червей или там както се казва
    От Julian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-05, 15:30
  2. Задача 252 (Червей)
    От InfiniteChaos във форум Логически задачи
    Отговори: 47
    Последно: 16-05-05, 15:29
  3. БГ Червей-квичащи прасета
    От Botzko във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 14-01-04, 11:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе