Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Софтуер за навигационна система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #16

    Софтуер за навигационна система

    Хм... Предстои ми да си вземам GPS с който върви някакъв софт.Мога евентуално да ти го запиша. Не знам до колко върши работа но мисля че карти не включва. Аз лично се интересувам от карти за Европа и Обединените арабски емирства. Ако на някой му попадне нещо да свирка моля:-) Почерпката я има по подразбиране. Даже и други карти да се намерят няма да ги откажа:-) Единственото условие е да са съвместими с Garmin GPS

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Софтуер за навигационна система

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Хм... Предстои ми да си вземам GPS с който върви някакъв софт.Мога евентуално да ти го запиша. Не знам до колко върши работа но мисля че карти не включва. Аз лично се интересувам от карти за Европа и Обединените арабски емирства. Ако на някой му попадне нещо да свирка моля:-) Почерпката я има по подразбиране. Даже и други карти да се намерят няма да ги откажа:-) Единственото условие е да са съвместими с Garmin GPS



    <div align="right">Originally posted by Popkaro*-*08/04/2004*:* 13:58:54</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Обади ми се на Кюто за да те ориентирам в нещата. Аз също ползвам Garmin.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #18

    Софтуер за навигационна система

    на мен не ми трябва точно това което на Black Genesis, а софтуер който предлага ru-boy - по получени координати изпратени през GPRS да се види местонахождението и също маршута през който е минал (не който трябва да мине). Това нещо да може да следи няколко обекта (около 40) - т.е. да се изгради нещо като център за следене на колите на фирмата ми. Необходимо е само за България.

    Коя фирма предлага този MapInfo?

    Благодаря ви предварително!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #19

    Софтуер за навигационна система

    хмм

    Като прочетох тук/там май DataMap са мойте хора []

    Благодаря на Lupos!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #20

    Софтуер за навигационна система

    Звънни на http://www.cns.bg/и ги помоли да ти го дадат

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    4
    #21

    Софтуер за навигационна система

    Programta MaxInfo (МаксИнфо) na datamap (http://www.datamap-bg.com) naisitna e hack-nata i se namira po free.* serverite, no stava vupros za versiq 1.2 (tq ne poddurja rabota s GPS modul)



    Ot versiq 2.0 (ne sum q polzval lichno) ima dopulnitelen modul "marshrutizator " za koito site-a tvurdi :



    "МАРШРУТИЗАТОР дава възможност за:



    • Избор на вида превозно средство и територия, на която се планира.

    • Описание на точките, през които трябва да мине маршрута и престоите във всяка една от тях.

    • Посочване на начален час на тръгване и характер на пътната обстановка (трафик, зимни условия и т.н.).

    • Изследване на най-кратък или най-бърз маршрут и съпоставяне на времето, разстоянието и други фактори.

    • Разпечатване на описание на маршрута и неговите параметри.

    • Гъвкава настройка, като се параметризират скоростите на превозните средства в различните пътни участъци.

    • Съпоставяне на планираните маршрути с действителните следи от движението на автомобилите."



    Izbora na nai dobur marshrut pri zadavne na nachalna i kraina tochka moje da bude vuzmojno samo ako v bazite danni na programta ima opisaniq na vsichki putishta (razpolojenie, klas, sezonna prohodimost) kakto i vzaimnopresechinite im tochki.



    Tazi zadacha iziskva golqm choveshki resurs i dori za opisanie na nacionalnata putna mreja bi otnelo golqm broi chovekochasa (da ne govorim za putnata mreja na nqkoi po-golqm grad)



    Zatova ne prisustva v maxinof 1.2 a predpolagam che marshrutizatora v 2.0+ iziksva potrebitelq da posochi vsqka edna tochka kogato suzdava marshruta (dvijeiki se s mishkata po kartata i otbelqzavaiki vsqka tochka pootdelno).



    Oshte poveche che kartite v maxinfo sa v raven format (bitmap) a ne vektorni suotvetstvashti na topografskite standartite na povecheto navigacioni produkti.



    Ot nqkolko dena razrabotvam za lichno polzvane navigacionna programa za polzvane na djoben kompiutur (PocketPC) izpozlvaiki visokorasterni karti na Bulgariq (pri mashtab 530000 rastera na kartata e 8502x5671 pixel-a).



    Za momenta programta pozvolqva da se razglejda karta na stranta v nqkolko mashtaba.



    Predstoi mi da dobavq podrujka za GPS modul (protokol NMEA 0183)



    Ako krainiqt produkt predstavlqva interes za nqkoi ot vas, s udovolstvie bih vi go predostavil za lichno polzvane.



    Pozdravi



    PVC



    P.S. Po otnosenie na cns.bg - az sum mislil chesto nad mnogoto funkcii s koito bi bil polezen edin kompiutur v avtomobil (navigaciq, komunikaciq, zabava - muzika i video). Struva mi se che nai udachniqt izbor bi bil edin plochest kompiutur (TabletPC).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #22

    Софтуер за навигационна система

    Sadeffow, за мен представлява сериозен интерес [8D] това което правиш!

    а колкото до лаптоп в колата-само не знам дали хардиска му ще издаржи много

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    4
    #23

    Софтуер за навигационна система

    Sony Route Planner Europe moje da chertae marshruti za cqla evropa i ima nacionalnata putna mreja na Buglariq (s visoka podrobnost - no ne pulna). Ne poddurja GPS ustroistvo.



    Namira se na free.* serverite pod imeto sonymap.zip okolo 40mb (preduprediha me che izpulnimiq file e infektiran s virus no se izchistva i programta raboti)

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    4
    #24

    Софтуер за навигационна система






  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #25

    Софтуер за навигационна система

    Браво! Сам ли направи привързването на картата?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #26

    Софтуер за навигационна система

    <u>Тук</u> може да прочетете полезни неща по темата. И като цяло раздела за GPS там е интересен.


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Софтуер
    От go6o78 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-09, 16:17
  2. Отговори: 2
    Последно: 19-12-06, 11:50
  3. Софтуер за Siemsn S65
    От neron_ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-05, 17:23
  4. Софтуер ..... !
    От mxkolev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-11-05, 16:13
  5. Софтуер за GPS в Бг?
    От bucho във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-04-04, 19:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе