Резултати от 1 до 7 от общо 7

[Търся] Конвертор от png към ani

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    [Търся] Конвертор от png към ani

    Та да поясня.

    Търся софтуер, в който мога да импортирам png файл и да го експортирам в анимиран пойнтер [*.ani].

    Подчертавам, с разширение ani, не анимиран gif или нещо друго.

    Свалих половината интернет, но безуспешно.



    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    [Търся] Конвертор от png към ani

    Виж тук нещо дали не ти върши работа.

    http://www.anicursor.com/download.html

    Търсенето с Google >Animated cursor дава около 153000 резултата.

    Не може да няма[^]

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    [Търся] Конвертор от png към ani

    Вълчо мислиш ли, че преди да попитам тук не съм пуснал Google?!

    Става дума за точно определено действие на софтуера.



    Представи си едно png изображение с размери 840х40 пиксела.

    В изображението има 21 [40x40] сектора представляващи различна позиция на анимирания пойнтер. Или да го наречем 21 фрейма.



    Та търся софтуер, в който да мога да импортирам това png изображение, той да го "фреймне" по размери, които аз ще му задам [40x40], и на изхода да имам възможност за ani.



    Е не можах да намеря такъв софтуер, в който това действие да е описано.

    Да ... импортира png, но няма ani на "изхода". Има cur.

    Да ... прави ani, но не може да импортира png.



    Въпроса ми е зададен към хора, които поне предполагат, че даден софтуер може да прави това [Име, версия, възможности]. Остави Google съветите.

    Благодаря все пак!

  5. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #4

    [Търся] Конвертор от png към ani

    Опитай AWicons. Мисля, че може да помогне (не съм 100% сигурен).

    http://www.awicons.com/files/awiconssetup.exe



    По-важни особенности:

    - записва обработените изображения във формат ico, cur, ani, png, gif, jpg, bmp

    - импортване на множество обекти, филтрация

    - позволява редактиране на картинки, съдържащи няколко изображения (image list)



    Ето още едно предложение: AniTuner

    http://www.gdgsoft.com/files/anisetup.exe



    AniTuner е безплатна мощна програма за създаване, редактиране и конвертиране на анимирани курсори (.ani). Тя може да подмени текущия ви курсор с всеки един, изработен от самите вас, прави изработването на "стрелкички" изключително лесно. Може да отваря, преглежда (поддържа всички размери и цветови формати); <font color="yellow">конвертира анимирани GIFове, AVI клипове в анимирани курсори</font id="yellow"> - <font color="limegreen">Можеш да конвертираш PNG в GIF или поне в AVI (става и с видео кепчър []); </font id="limegreen">импортира bitmap (.bmp), JPEG (.jpg), GIF (статичен или анимиран.gif), PNG (24 и 8-bit), обикновени курсори (.cur), икони (.ico), анимирани курсори(.ani) и видео файлове (.avi); експортира в bitmap (.bmp), JPEG (.jpg), GIF (.gif), PNG, курсори (.cur), икони (.ico); редактира вече съществуващи курсори и променя размера им, цветовете.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    [Търся] Конвертор от png към ani

    Благодаря и на HGD!



    Мисля, че намерих решение на проблема в Axialis AX-Cursors 4.5

    Не може да импортира png, но намерих начин точно да нарежа png-то на части 40х40 и да ги вкарам една по една в отделни слоеве, които после софтуера анимира.

    Ще видя какво ще стане и ще ви напиша.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    [Търся] Конвертор от png към ani

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Вълчо мислиш ли, че преди да попитам тук не съм пуснал Google?!

    Става дума за точно определено действие на софтуера.



    Представи си едно png изображение с размери 840х40 пиксела.

    В изображението има 21 [40x40] сектора представляващи различна позиция на анимирания пойнтер. Или да го наречем 21 фрейма.



    Та търся софтуер, в който да мога да импортирам това png изображение, той да го "фреймне" по размери, които аз ще му задам [40x40], и на изхода да имам възможност за ani.



    Е не можах да намеря такъв софтуер, в който това действие да е описано.

    Да ... импортира png, но няма ani на "изхода". Има cur.

    Да ... прави ani, но не може да импортира png.



    <font color="brown">Въпроса ми е зададен към хора, които поне предполагат, че даден софтуер може да прави това [Име, версия, възможности]. Остави Google съветите.</font id="brown">Благодаря все пак!



    <div align="right">Originally posted by Malone*-*25/02/2004*:* 10:20:01</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    1.Изразявам съжаление за загубеното време за прочитане на гореспоменатия ми постинг.

    2.Ако разполагах с информацията, цитирана тук бих дал друг отговор (никакъв), тъй като не попадам в дефинираната долу категория. Късно осъзнах неговия артистизъм.

    3.Търсенето с Google дава 166 резултата за Axialis AX-Cursors 4.5 (вероятност 1% да попадхеш на него още от 1 страница).

    4.Позицията "Аз задавам въпрос така, че да не получа смислен отговор, иронизирам получените отговори и бързам да си отговоря сам, да не ме изпревари някой" е малко хммм... Ако не друго, тя най-малкото не стимулира желанието да помогнеш безкористно, просто от добро желание да го направиш.

    5. Не искам отново да цитирам мисълта на Иван Хаджийски за българската работа... Има я вече във форума.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    [Търся] Конвертор от png към ani

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">



    Цитат: "Аз задавам въпрос така, че да не получа смислен отговор"

    <font color="red">Re:Мисля, че се изразих пределно ясно още в първия си пост.</font id="red">

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Търся софтуер, <u>в който мога да импортирам png файл и да го експортирам в анимиран пойнтер</u> [*.ani].

    <div align="right">Originally posted by Malone - 25/02/2004 : 02:35:39</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <font color="red">Поясненията в следващия ми пост бяха специално към тебе.</font id="red">



    Цитат: "... иронизирам получените отговори ..."

    <font color="red">Re: Къде точно те иронизирах?</font id="red">



    Цитат: "... и бързам да си отговоря сам, да не ме изпревари някой."

    <font color="red">Re: Ако бях участник с такава психика, и чувствах срам да приема отговори, нямаше въобще да задавам въпрос [най-малкото с моя акаунт, не мислиш ли?].</font id="red">



    А и накрая не пропуснах да благодаря за вниманието ти, защото го оценявам, макар и отговора ти да не ме удовлетворява.

    Но това вероятно ти е убягнало. Тук е мястото да те цитирам: "българска работа".

    Дано не предполагаш, че ще изтегля над 200 програми от 153 000 резултата за да се убедя във възможността или по-често липсата на възможността, която търся.



    Не бих искал да те обидя, като сравнявам твоя отговор и отговора на HGD.



    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся конвертор
    От sssaaa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 01-05-08, 15:13
  2. PAL към NTSC конвертор
    От john3v във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-08, 08:50
  3. Медиа конвертор
    От zlobaran във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 18-04-05, 15:51
  4. Конвертор
    От SpUd3r във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-04-04, 18:35
  5. Конвертор за MMF
    От kesten във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-03, 13:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе