Резултати от 1 до 12 от общо 12

сканиране и вадене на снимки от негатив

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Знае ли някой дали има начин да си сканирам филмче от фотоапарат и на компютъра да мога да си превърна негатива в реално изображение (снимка)?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Има. Трябва ти скенер с приставка за сканиране на филми - негативи или диапозитиви. Имам такъв с приставката - Astra 4700. Играчката да сканираш един филм е доста голяма....

  4. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #3

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Вземи която и да е програма за разглеждане на картинки и почти 100%, че има тази възможност.

    Например IrfanView има в менюто Image -> Negative (Негатива не негатив е позитив ).



    Мнението ми допълва това на Lupus.




  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Това, което ти предлага Lupus е възможно решение, но принципно flatbed скенерите постигат по-ниска резолюция при сканиране от барабанните (2400 vs. 5-6000 dpi). Тъй като ще сканираш от негатив (който си е мъничък[]), трябва да си наясно за какво ще използваш сканираното изображение. Ако ще си го гледаш на екран или ще го публикуваш в Интернет плоският скенер ти е напълно достатъчен. Ако обаче ще искаш получаване на висококачествен отпечатък върху хартия и/или окончателното изображение ще бъде много по-голямо от оригинала, тогава се замисли да дадеш негатива в някое бюро за предпечатни услуги, където най-вероятно имат барабанен скенер.

    Оттук нататък, както казва и HGD всяка програма за редактиране и голяма част от тези за разглеждане на графични иображения ти вършат работа.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Raid,

    Дай един барабанен скенер за някой и друг ден назаем, че имам стотина филма за сканиране. [^]

    А аз ще измисля с какво да си ги разглеждам...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Raid,

    Дай един барабанен скенер за някой и друг ден назаем, че имам стотина филма за сканиране. [^]

    А аз ще измисля с какво да си ги разглеждам...



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*12/02/2004*:* 01:40:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    [:D]

    Бе чак да дам назаем няма как, ама ако искаш ще ти дам адресите на Дедракс или К-Реклама, които ще ти сканират филмчетата, ще ти дадат дискчета с картинки и ще ти приберат паричките[]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Това е наистина добра идея, стига тия фирми да не "дерат" по 3 кожи за един филм.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    60
    #8

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Кажете някаква цена, защото аз преди доста време погледнах колко струва да ми сканират филмите и избягах с писъци от фотоателието, като видях. Вече ме е страх да поглеждам

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #9

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Преди време се опитах да направя тоя номер. Сканирах лентата с обикновен плосък скенер - UMAX Astra 2100U, след това отворих картинките с тъпия Paint и дадох Invert Colors, ама не стана, пробвах и с други програми по-мощни, вече не помня с коя точно, но негатива си остава с гадни цветове - няма нищо общо със нормалния вид на снимка - пак прилича на негатив[:X]. Не държа качеството да е брилянтно. Дайте някаква идея.

  12. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #10

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Ето една цена за барабанен скенер: 2.50 лева + 0.30 лева/мегабайт <font color="green">(К-Реклама)</font id="green">. Аз мисля че е твърде много за битови нужди, но от друга страна това е (засега) многократно по-качествено сканиране от това което предлагат във фотоателиетата.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #11

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    Преди 2дни пробвах един HP ScanJet 3690 (или май беше 3960) който е с вградена приставка за негативи - бавно сканира и приставката е за 2 негатива (в смисъл че толко се сканират наведнъж). Ами какво да кажа - бях изумен от качеството. За изходния фотмат - ами просто си задавате какви размери искате на снимката и ви я сканира в тях.

    Скенера не е много скъп - 90евро без ДДС но ако сканираш цяла лента - доста тарпение трябва да имаш. Опитах и черно бяла лента - нещо не се получи много качественно ама то и нямах време да си поиграя с настроиките.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    36
    #12

    сканиране и вадене на снимки от негатив

    На работа ползваме Epson PhotoSmart 2400 Perfection. Има представка за негативи и диапозитиви. Могат да се сканират по 6 броя негативи и не е необходимо да ги инвертваш след това. Скенера си има програма която автоматично прави това. Не мога да кажа че сканирания негатив става перфектен, но след малко обработка с Photoshop всичко си идва на място.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. RemoteScan - сканиране по мрежата
    От Ivo Wolfen във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-08, 13:08
  2. Софтуер за сканиране на мрежа
    От mitkomm във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-08, 22:14
  3. програма за лан сканиране
    От ttyy във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 13-09-06, 14:33
  4. Сканиране за отворени портове?
    От parazit във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 25-03-05, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе