Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Програма за каталогизиране на CD ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #1

    Програма за каталогизиране на CD ...

    Търся читава програма за каталогизиране на CD. Нещо, което да няма ограничение на броя дискове и да позволява търсене по категории.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Програма за каталогизиране на CD ...

    where is it?

    чудесна програма за тази цел

  4. sven
    Guest
    #3

    Програма за каталогизиране на CD ...

    CD Catalog

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #4

    Програма за каталогизиране на CD ...



    Thank you.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #5

    Програма за каталогизиране на CD ...

    Advanced MP3 Catalog - категоризира ти по изпълнители, по албуми, по стил музика, изобщо много добра програма. Подреди цялата бъркотия MP3-ki в компа ми[:D]



    http://dockera.data.bg/programs/Adva...dvanced%20MP3%

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #6

    Програма за каталогизиране на CD ...

    Аз имах предвид не само музикални CD-та, но все пак ти благодаря. []

  8.  
     
  9. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #7

    Програма за каталогизиране на CD ...

    SuperCat (http://no-nonsense-software.com/) - Много добра програма. Използвам нейни версии от 2002 година. Засега базата ми съдържа описание на над 500 диска (за всеки диск прави отделен файл). Може да влиза в архиви и да извлича информация от изпълнимите файлове, мултимедийните файлове и т.н. Засега тя единствена отговаря на изискванията ми - бърза, малка и малка, но пълна база данни.



    Примери:

    Търсене на определен тип файлове - сам задаваш филтри (*.ехе;*.соm и т.н.).

    Търсене на файл, който го няма на дисковете (в 519 диска точно - база 82МВ) - 10 секунди на 830МHz процесор!!!

    При 100 съвпадения - към 30 секунди общо.

    При 3000 съвпадения (например търсиш the) - към 3 минути.



    Каталогизирането на диск става бързо - колко бързо - зависи от файловете (при архивите се бави ).





    Като цяло съм доволен от нея. В whereisit има някои глезотики в повече, но е много по-бавна и тромава. А и е малка по размер - 1,5МВ. Това е моята препоръка - тествайте я. []



    P.S. Само да уточня, че вече не я използвам пълноценно - тоест ми втръсна [] всеки диск да го каталогизирам (след 500 диска става така). Останалите 500 не са вътре и трябва доста да гадая понякога.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #8

    Програма за каталогизиране на CD ...

    Преди да се спреш на някоя програма за каталогизиране прегледай всички(или поне тези които можеш да намериш по сайтовете с програми),защото когато създадеш голяма база от над 100 диска и откриеш по добра за теб програма трябва да започнеш всичко отначало.Повечето подобни програми притежават сходни свойства-четене в архиви,тагове на МР3-ки,сортирания и търсачка в базата.Моят избор е CDWinder www.cdwinder.de ползвам я от 4 години и съм доволен-семпъл вид,бърза търсачка(това е и основната причина да я избера -имам над 1600 диска).От споменатите по-горе съм пробвал where is it? ,която преди 2 години имаше невероятното свойство да си затрива базата с дискове,иначе като функции беше доста богата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    53
    #9

    Програма за каталогизиране на CD ...

    Аз ползвам CD Catalog Expert.

    Много съм доволен. Пробвай я сгурно ще ти хареса.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #10

    Програма за каталогизиране на CD ...

    Аз ползвам за сега ThumbsPlus(освен каталог е и добър browser) - не съм попаднал до сега на друго. което да ми върши работа. Работя предимно с графични файлове и тя бачка сравнително добре, само е доста бавничка в търсенето, а често и в показването на offline content (имам дискове с по няколко десетки хиляди файлчета). По едно време, след като бях очарован от интерфейса и скоростта на WhereIsIt, реших да мина на него, но...! След като бързо нащраках 80 CD-та той си потроши базата данни[!], теглих му бързо една нашенска(много искрена и цветиста), uninstall и вече не ща да го чувам. Гледам, че visible има същите житейски спомени. Ако някой знае някаква версия на WhereIsIt, която да не прави така(ама наистина да не го прави, не просто "..при мен си върви отлично...") - нека сподели. А междувременно ще хвърля око на този CDWinder, който visible казва, че ползва. Ако наистина му доверява 1600 CD-та, това звучи добре.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #11

    Програма за каталогизиране на CD ...

    .Моят избор е CDWinder www.cdwinder.de

    А крак имаш ли?Направо се ратреперих с писаното за Where is it. да не се наложи и аз да сиправя ов каталог.Бях с версия 3.51 а сега съм с 3.56.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #12

    Програма за каталогизиране на CD ...

    хммм, я първо си купете легално Where Is It? и после елате пак да го плюете...

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #13

    Програма за каталогизиране на CD ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">хммм, я първо си купете легално Where Is It? и после елате пак да го плюете...



    <div align="right">Originally posted by Dockera*-*29/03/2004*:* 15:07:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    напълно съм съгласен с теб, и аз имах проблеми, но човека който я е превел на бг помогна с оправянето им

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #14

    Програма за каталогизиране на CD ...

    @kris11 крак имам ,дори са 2-ляв и десен.[:D]Имаш РМ

    @Dockera-Последното,което съм искал е да плюя даден труд (в случая има и български чаркове в него,което не означава че веднага става връх на сладоледа),това са личните ми впечатления за дадена програма и личният ми избор за друга с които не ангажирам никого.Човека не е малък и сигурно сам ще си направи избора след като прочете мненията и изпробва .Съветите давани в който и да е форум са си просто съвети, избора си е твой с какво ще си чупиш главата.

    PEACE

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Програма за каталогизиране на CD ...

    [quote]хммм, я първо си купете легално Where Is It? и после елате пак да го плюете...



    <div align="right">Originally posted by Dockera*-*29/03/2004*:* 16:07:24</div id="right">

    [/qu

    Ползвам Where Is It но ако се сгъби язък за труда ми.Всичко наново.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. програма за каталогизиране
    От glowndark във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-08-05, 09:23
  2. Търся програма за каталогизиране на дискове
    От petcu5 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 09-08-05, 10:27
  3. Fax програма
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-02-05, 09:17
  4. Програма за...
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-04, 16:52
  5. D.J. Mix - програма
    От spun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-01-04, 22:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе