Резултати от 1 до 10 от общо 10

skeneriiiiiii

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    skeneriiiiiii

    are be batkowci tolkowa li nqma nqkoj kojto da izkave kompetentno mnenie kakyw scsi skener da si wzema do $150?! shte se polzwa za dizajnerska rabota...




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #2

    skeneriiiiiii

    SCSI?!?



    Ami az imah UMAX 2100 ili ne6to podobno - ogromen skener. Razvali se za otricatelno vreme - svetlinata preminava6e i ne skanira6e kakto triabva.



    Ako pita6 men ne ti triabva nikakvo SCSI, vzimai edin USB ot malkite modeli - varviat po okolo 80-90$ i var6at po4ti sa6tata rabota.



    Ne viarvam da ti triabva 4ak tolkova dobar skener.



    Ake vse pak iska6 profesionalen moga da ti prepora4am...samo kaji...



    <center></center>

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    skeneriiiiiii

    Ами като му знам дизайнерсиките способности, не е лошо да му пропоръчаш LOE - ще му трябва нещо сериозно




  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #4

    skeneriiiiiii

    Astra 4400



    1200x2400 hardware

    9600x9600 s interpolacia

    16 bit A/D

    48 bit COLOR MAX



    mnogo e dobar, oba4e e USB



    <center></center>

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    skeneriiiiiii

    USB скенерите наистина са почти толкова бързи колкото SCSI-тата. Още повече има разни други параметри, например колко време ще ти загрява скенера преди сканиране и подобни, за да се притесняваш в разликата в скоростта межу SCSI и USB. Аз лично съм с Umax 1220 SCSI и съм доволен,вече няколко годинки си работи без проблем. Ползвал съм същия модел 1220U, т.е. USB и не съм забелязал да работи по-бавно.Отделно SCSI-то ти заема PCI слот, а USB порт има в PC-тата от няколко години. Питай ме мен как се оправям с 2 SCSI-та, едно за скенера,едно за записвачката, и още сто платки в компютъра,докато наглася прекъсванията и всичко да работи както трябва едновременно, мога да се пенсионирам. В Метро имаха един модел, мисля че беше UMAX 2100U, цената му беше 120лв с ДДС, вярно, малко големичък и ръбест, но за тази цена си е просто подарък. Иначе Canon-ите са много малки, тънки и елегантни, ако държиш на външния вид.

    А за дизайнерска работа ще ти трябват доста повечко от 150$, ако наистина държиш на качеството (и скоростта).



    Променено от eddie на 14/11/2001 10:41:05

  7. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #6

    skeneriiiiiii

    uff toq board mi e mnogo truden ;-) za towa otgowor na wsichki w 1 msg.



    lord: ami... i az imah plextor cdr kojto si stroshi mehanikata na 50-q disk ama prodylvawam da sym na mnenie che towa sa ultimate cdrs ;-) principno iskam profesionalen skener dokolkoto taq definiciq ne se izcherpwa s powerlook i negowite sinonimi i cenowata im kategoriq ;-) taq astra za koqto kazwash mi zwuchi perfektno btw...



    kod: blagodarq blagodarqqq



    eddie: ami towa koeto widqk kato transfer rate beshe usb: 1.2 mb/s; scsi: 5 mb/s i za towa reshih che nqma da e losho da e scsi... razbira se edwa li shte mi go dadat s adaptec ama... na wynshniq wid maj ne dyrva tolkowa... wypreki che umaxite mi hareswat kato stil mnogo... haresah si microtec x6 obache wivdam samo loshi otziwi za skenerite im a az oshte ot edno wreme imam wpechatlenieto che sa dobri hmmm... pod dizajnerska rabota nqmam predwid spisaniq, katalozi i t.n... predimno web i online media... razbira se ot wreme na wreme i print... no w krajna smetka toq moment ne e mnogo problematichen shtoto s nqkolko cykaniq na PS shte moga da oprawq levels, colors i t.n.



    all: nadqwam se nikoj nqma da me ubevdawa da wzema hp ;-)




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    skeneriiiiiii

    pro: мисълта ми за SCSI и USB беше, че няма разлика в скоростта, или поне според мен тя е пренебрежително малко при сканиране межу двата интерфейса. Един приятел има Canon USB който при еднаква разделителна способност сканира по-бързо от моя Umax SCSI. Относно трансферите си абсолютно прав, но не винаги това е определящото. А относно $$$ понякога не винаги по-високата цена е гаранция за по-добро качество, сравнявал съм Umax например с един от по-скъпите модели на HP и визуално Umax-а сканира доста по-добре при еднаква разделителна способност, въпреки че в едно от списанията превъзнасяха HP-то, а оплюха Umax-a. Да, ама не, както казваше един небезизвестен журналист в близкото минало. Освен това лично аз мразя HP скенерите поради друга причина, навремето един приятел купи HP ScanJet IIС Pro или нещо подобно беше модела, SCSI, за скромната сума от близо 1500$. В един момент обаче излезе Win 98 и се оказа че драйвера за SCSI-то не работи под 98. Писахме първо на производителя на SCSI-то, а той каза да се обърнем към HP. Писахме и на тях, а те най-нагло заявиха че няма да правят поддръжка за Win98. А тогава това им беше най-скъпия и професионален модел скенер. За "щастие" скенера изгоря в последствие, и въпроса приключи. Поне при Umax няма такъв проблем, имат драйвери за всякакви ОС, включително Linux




  10. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #8

    skeneriiiiiii

    Az sym s UMAX Astra 5450

    Razlikata ot naistina profesionalnite skeneri e vyv formata mu, che e A4, a ne po-goliam i che ne se skanirat dobre negativi, no s diapozitivi niama problem. Az dosta vreme se chudeh kakvo da si vzema, no nai-veche se chudeh mejdu HP i UMAX, kato marki, a ne kato modeli.

    Ai, uspeh!



    no pain - no gain

  11. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #9

    skeneriiiiiii

    eddie: az ot hp sym wdignal ryce. po-golemi bokluci chestno kazano ne sa mi popadali... osobeno rabotata s tajnoto rebootwane na pcto za da trygne skenera naprawo me izwavda ot rawnowesie...



    moon: mi az ot a4 imam nuvda...



    i posledno kwo stawa? umax 4400 ili 5450 da wzemam taka li?

    za microtec nikoj li nqma info?




  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #10

    skeneriiiiiii

    Umax.........имайки предвид,че в сервиза пристигат седмично над 20 броя....незнам,но аз бе бих си купил такова нещо...а,колегата който ги ремонтира ги мрази:-)

    Дано не го прочете тва Жоро Георгиев....

    Уволнение,уволение....:-)




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе