Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Bluetoоth за PC?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #16

    Bluetoоth за PC?

    M2XDAM Phone Manager - изкарва ми стъобщение, че COM5 не е бил конфигуруран правилно. Къв COM5, на мене Bluethoot-a ми е на COM10 и не моа го сложа по надолу !

    floAt's Mobile Agent - а това пък въобще не намира Bluethoot device на PCто ми, как става номера незнам !

    А съм с последните драйвери на Widcomm, съвсем ме огорчиха тея

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #17

    Bluetoоth за PC?

    Здрасти, Кайсо!

    В началото може да е малко сложно. Преди време питах и аз за тези работи. С виртуалните портове де. Като стане веднъж, после е лесно. Ето какво ме посъветва Barnie тогава:

    "Widcomm ли са драйверите? А софтуера сигурно е най-вече за връзка през кабел? Ако е така, трябва да си настроиш серийна връзка между компютъра и телефона (с Widcomm кликай на иконката долу, после Quick Connect/Bluetooth Serial Port/... докато го намериш и се свържат). След това настройваш софтуера на съответния Com порт и номера трябва да стане..."

    За синхронизацията с Outlook (календара)- добре се получава с Екстенд конект РС, които си си го купил с телефона. Много важно е да се инсталира и Mobile phone monitor за целта. Това с аутлука става чрез него.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    Bluetoоth за PC?

    Кайсо, не си прочел какво съм написал по-горе.

    Настройването на приложението и телефона ти за работа с Bluetooth обикновено е процес свързан с много нерви.

    Аз си играх близо 48 часа, докато го подкарам, точно поради несъвпадение на портовете, съответно, който софтуера на Widcomm определи на адаптера и този, който софтуера обслужващ телефона искаше.

    Казах, че трудностите се наблюдават при всички адаптери и софтуерите по принцип.

    Изчетох огромно количество мнеия и съвети по форумите и мисля, че намерих решение за мен, да се надяваме и за тебе.



    Махни всички, <u>ама всички</u> модеми, които Windows ти е инсталирал. От телефони, истински модеми, въобще деинсталирай всичко, което ти заема някой от виртуалните портове.

    Рестарт

    Деинсталирай софтуера на Widcomm

    Рестарт

    Деинсталирай софтуера, за Sony Ericsson, въобще всякъкъв, независимо откъде го имаш, оригинален или външен.

    Рестарт.

    Инсталирай софтуера на Widcomm.

    Рестарт

    Инсталирай софтуера, който ще ползваш.



    Когато се мъчех да инсталирам и подкарам BT адаптера със софтуера на Nokia, Windows го слагаше на 13, 14, 15 до 32 порт.

    Както знаеш предполагам, Widcomm ползва два порта. Единия за Local Services, а другия за Client Application.

    В момента, след спазването на процедурата по-горе BT ми е съответно на COM4 и COM3.

    Софтуера ми прие че той и телефона се свързват, чрез COM4 [порта за Local Services].



    Но да не ти пълня главата с глупости, както казах, освободи всички виртуални портове и инсталирай нещата едно по едно със задължителен рестарт мужду тях.

    Не са виновни драйверите на Widcomm, а настройката на приложението и самоволните действия на Windows.

    Пиши после какво е станало.



    Ако не се получи деинсталирай пак всичко [с рестарти] и инсталирай обратно, първо приложението, после софтуера на Widcomm. Това е начина, ще стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе