Резултати от 1 до 6 от общо 6

_NEC CD-RW NR 9100A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    _NEC CD-RW NR 9100A

    И така , имам малко ядове с записвачка _NEC CD-RW NR 9100A ,доколото знам е 52х16х52. За последните 4 месеца сам записал само 3 диска. таи като записва само на 8 скорост почти всички дискове с изклучение на Вербатим на 40 и Принко на 24 .

    Сони на 8 Тдк на 8 .Смених няколко версии на Неро но никаква разлика , вчера преинсталнах Уиндоса но пак няма промяна.

    Ако някои знае какав е проблема нека пише или ако пак сте чували за програма която тества CD-RW . Аз се рових доста в нета и изнамерих само pc wizard 2004 но не тества . Предварително благодаря за всеки отговор [?]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #2

    _NEC CD-RW NR 9100A

    Зна4и проблема е във Firmware-a на записвачката. Трябва да се смени с по-нова версия. Съветвам те да не го правиш сам, понеже е рисковано. Занеси устройството от където си го купил и нека те извършат процвдурата в техния сервиз. Така е най-сигурно!!!



    Успех!!

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    2
    #3

    _NEC CD-RW NR 9100A

    Значи и аз имам Nec 40x10x40 и аз сам така със дисковете.Но може ли да ми кажеш какво представлява това Firmware.Мога ли аз да го сменя защото тази записвачка вече не е в гаранция и не знам дали ще я оправят в сервиза.

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    _NEC CD-RW NR 9100A

    Във всеки компютърен сервиз може да ти го направят за около 5лв. Ако искаш да си ги спестиш, погледни точният модел на записвачката (пише го на металния капак, отгоре), посещаваш сайта на НЕК и от там изтегляш една програмка която ще го направи.

    Не те съветвам да го правиш сам, но ако все пак си решил, да знаеш че не е безопасно за записвачката.

    Успех!

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #5

    _NEC CD-RW NR 9100A

    Та посетих фирмата Leader Technologies в Бургас от там ми отговориха че няма такова нещо като Firmware на записвачката.

    След цял ден чакане ми казаха да записвам само на хубави дискове VERBATIM . А Pc-то ми бе дадено без датчик на харда за което ги бях помолил да го оправят и него но уви не се наложило да се отварят. И така си загубих цялия ден и значителна сума пари понеже не сам от Бургас. Е остава сам да си решавам проблема така че всеки съвет ще ми е от полза.

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    _NEC CD-RW NR 9100A

    Никъв Firmware няма да ти помогне, това са глупости ...

    Записвачките NEC са известни с това, че физически пишат на точно тази скорост, при която на практика е невъзможно да се скапе диска. Тоест, колкото ти реши записвачката в зависимост от диска на толкова пише.



    Да ама това в PCфирмата като си купуваше записвачката не ти го казаха нали ... и сега те е яд ... Примири се с факта някак си Има два варианта:

    1. Да се примолиш да ти я сменят с друга марка записвачка - аз лично те съветвам за LiteOn последните модели.

    2. Да си купуваш само качествени дискове.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. _NEC NR 7800B
    От lightmaster във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 01-05-02, 10:48
  2. _NEC NR 7800 B & 90 min CDta
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-02, 15:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе