Резултати от 1 до 15 от общо 15

help:(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. 7c0
    7c0 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    4
    #1

    help:(

    hi ako niakoi znae na kakvo se dalji tva che pc-to mi zabiva sled ok. 20 minuti rabota (ako pusna niakakva igriza i po-rano, chuva se niakakav gaden zvuk i ekrana zamrazva, samo reset go opravia. Inache v biosa temperaturite na cpu-to i chipseta sa si ok, da se chudi chovek

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    help:(

    1. Пиши на кирилица, моля.

    2. Температурите на дъното и процесора може и да са ОК, ама да ти се гъбарка видеото. Изключи си компютъра и провери картата дали пари (с ръка). Виж дали вентилатора е ОК (това вече при включен компютър). Пробвай как ще работи при отворена кутия. Вероятно ще се наложи да слагаш/сменяш вентилатор. Ами при тази информация, която даваш - толкова засега.

  4. 7c0
    7c0 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    4
    #3

    help:(

    ок, ето сега повече инфо: видеокартата ми е GeForce 4 Ti 4600 и е неизбежно да се нагрява яко. Аз съм й сложил един Thermaltake a1449 и разни радиатори, така че не ми се вярва проблема да е там. Още повече, че компютъра забива дори и когато съм в чист 2-d режим. Кутията като е отворена пак забива, така че... Дали е възможно захранването да има нещо общо, защото горя вече веднъж...? Другото, което подозирам, е северния мост (SIS 648), но неговата температура си е ок (ако въобще е вярна).

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    help:(

    Не са много нещата в един компютър, които могат да издадат <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">niakakav gaden zvuk </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Огледай се за някой спиращ вентилатор или за проблеми с харда.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    help:(

    Като забие в 2-Д режим, натисни "Ctrl+Alt+Del" И изчакай докато се появи Task Manager-a (може да отнеме няколко минути), след това ако излезе, [] виж натоварването на процесора колко е. Ако ти дава 99-100% - виж кой процес е това (подозирам че може да е "explorer.exe").

    Кажи резултата и ще видим по-нататък как ще дейставаме[].

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    help:(

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Като забие в 2-Д режим, натисни "Ctrl+Alt+Del" И изчакай докато се появи Task Manager-a (може да отнеме няколко минути), след това ако излезе, [] виж натоварването на процесора колко е. Ако ти дава 99-100% - виж кой процес е това (подозирам че може да е "explorer.exe").

    Кажи резултата и ще видим по-нататък как ще дейставаме[].



    <div align="right">Originally posted by Pat*-*21/06/2004*:* 21:54:03</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Хм... това, че забива не означава ли всъщност, че не възприема никакви команди на потребителя? И май никакъв Task Manager няма да се появи, а просто ще си бръмчи грозно...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #7

    help:(

    7c0 незнам с какво захранване си, но ако имаш под ръка някое по-мощно пробвай с него. Ако нямаш тичаш до някой приятел и и вземаш неговото. Може да си купиш един Fortron 300W, ако в момента си с Codegen или JNC.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    21
    #8

    help:(

    @7c0 кога го чуваш този гаден звук и какъв торно е ?? Ако е точно в момента преди да забие и е нещо като щракане (лек удар) .. 90% HDD.

    Слу4и ми се такова не6то с моя хард на две ма6ини, които бяха с кофти захранвания. Не съм сигурен то4но за6то стана .. имам предположение - ниско напрежение на стъпковия двигател който управлява главите на харда .. но не съм специалист и не мога да гарантирам 4е е това.

    но ако все пак е от харда купи си ка4ествено захранване и трябва да се оправи

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    help:(

    може и вентилатора да не контактува с процесора добре

    ,но не махай вентилатора ,ако не си го правил друг път .

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    help:(

    А някакъв Overclock правил ли си? На какви честоти работят шините на компа?

  13. 7c0
    7c0 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    4
    #11

    help:(

    10х за многото отговори... Значи не е от вентилаторите, 100%. Иначе като забие, въобще не възприема нищо от клавиатурата или от където и да било, така че проблема май си е чисто хардуерен. Колкото до захранването, то е доста скапано (даже и името му не знам) и дава според мен твърде големи толеранси в напреженията - напр. +11,2 вместо +12. Но без да съм сигурен, че е от това, не ми се дават 80 лева за марково... А за звука май не съм се изразил точно - той се чува от звуковата карта, не някъде от компютъра. Overclock не съм правил, всичко си е на default.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    help:(

    Последно: от къде идва звука - от самата звукова карта или от нейното естествено продължение - тонколоните?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #13

    help:(

    Явно от тонколоните/слушалките или каквото е там. Но в настройките на звука от control pannel има зададени всички windows звуци и можеш да провериш какво точно иска да ти каже wisndows с това. Не, че ако звукът отговаря на hardware failure това много ще насочи. Единственото, което можеш да направиш според мен за да идентифицираш евентуално компонента, който прави проблемите и вече оттам нататък да мислим решение.

    Малко ми прилича на видеокарта на мен... Ако е хард, при каквато и да е манипулация с файлове и натоварване ще се усеща проблем. Но дано е нещо друго, свързано със софта например...

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    help:(

    Като забие можеш ли да движиш мишката по екрана или и тя не помръдва?

    При "забило" състояние като натиснеш "Caps Lock" светва ли индикатора за главните букви или не?

  18. 7c0
    7c0 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    4
    #15

    help:(

    Ами май че наистина е от видеокартата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе