Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Как да си пусна модема под WinNT4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #1

    Как да си пусна модема под WinNT4

    Имам US Robotics Sportster winmodem 56K но фирмата производител предоставя драйвери само за Win95/98.Самият windows не разпознава модема.По едно време бях инсталирал win2000 и той го разпозна като 33600.Понеже ми е слаба машината искам да кача WinNT а не Win2000.Друг вапрос е DirectX който по принцип не става за NT.Аз имам един DirectX5 който е преработена версия и тръгва на NT4 но коя ли игра ще тръгне на него.С тези два проблема се мъча от доста време и ако някои има разрешение ще съм му много благодарен.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #2

    Как да си пусна модема под WinNT4

    Общо взето, всяко решение няма да е пълно, така, както го искаш - хем модема да върви, хем да имаш Вин НТ4, хем и игрите да вървят. Така, че мога да те посъветвам следното:

    1. Иди на www.usr.com/products/home, там мисля, че има драйвери за модема за Вин НТ4;

    2. Провери и на modemsite.com, изключително добър сайт за 56К модеми, вкл. и на УСРоботикс;

    2. Опитай да инсталираш ДиректХ 8.0 за Вин НТ-2000-ХР. Не съм сигурен дали този ДХ е съвместим с Вин НТ4, но ако ти се рискува;

    3. Ъпгрейд и Вин ХР, и проблемите се решават.





    Променено от msan на 06/11/2001 16:41:51

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #3

    Как да си пусна модема под WinNT4

    И на двата сайта няма нищо,но намерих друго от сайта на microsoft- Windows NT is not compatible with the U.S. Robotics WinModem. In Windows 95, this modem is controlled by a device driver that replaces the Windows 95 Serial.vxd device driver. U.S. Robotics does not have a replacement for the Windows NT Serial.sys device driver, so the WinModem will not function in Windows NT.The U.S. Robotics WinModem is an adapter that plugs in to your computer, similar to an internal modem. The WinModem, however, has no modem controller on the adapter. The Serial.vxd replacement from U.S. Robotics implements all modem functions normally handled by the modem controller, including: AT command execution, error control, and data compression.



    Доколкото разбрах трабва да забравя да пусна модема под NT.

    Directx8 и много други версии съм ги пробвал обаче не стават.Надявах се някой да има "хакерски" directx ,какъвто имам аз но да е по нова версия.










  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #4

    Как да си пусна модема под WinNT4

    Stealth win nt ima podrujka na directx samo che triabva da instalirash service pak poslednata versia mislia che beshe 6 no ne sum siguren v nego ima integerriran directx..

    A kolkoto do modema vzemi che go hvurli prez prozoreca i si vzemi edin za 15$ deto ima driveri za win nt...



    http://www.rootbg.com

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #5

    Как да си пусна модема под WinNT4

    Аз сега напр. тествам един на CNet с чип на Интел, модела е MD5630 и върви та се кине, още повече, че Интел предлага и драйвери за Вин НТ.

    Жалко е наистина, че не си успял да откриеш свестен драйвер на сайта на УСР или на този, дето ти го написах.

    Ако наистина има вграден ДХ във Сървис Пак 6 за Вин НТ - направо действай.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #6

    Как да си пусна модема под WinNT4

    W momenta darpam service paka i skoro ste probvam.znaesh li koia versiia e integrirana v nego.Modema ne sam go hvarlim oste zastoto e ISA a i bez drugo niamam svobodni PCI slotove.Snosti si kachih Win2000 obache za moita slaba mashina e malko teshko.Drug gaden problem koito izleze e che shibanite draiveri za voodoo2 koito imam(nai novite za win2000)poddarjat samo glide i ne moga da igraia direct3d igri.

    Drugo nesto koeto mi hrumna e ako nameria driver za voodoo2 koito da poddarja direct3d e da igraia na NT a da polzvam internet posredsvom virtualnata mashina.







    Променено от stealth на 07/11/2001 12:15:04

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #7

    Как да си пусна модема под WinNT4

    V disketata na USR ima driveri za NT, kato se zapochnesh ot nt 3.5 do 4.0, koito bachkat i na 2k i na XP.

    Az imam 3Com-USR, i pri mene e taka. Ako iskash obadi mi se na maila, she ti pratia driveri.

    Chakai...tuka nesho za Dx pishete...niama nishto obshto s modemite SP ot 1-6a i Dx...

    Savsem normalno Nt4 da ne ti razpoznava modema....toi e po-blizko do OS2 otkolkoto do Windows...



    C++

    <center></center>

    <center>http://www.UniBG.org</center>

    <center><font color=blue>#whistler</center></font id=blue>

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #8

    Как да си пусна модема под WinNT4

    d-rRoss пратих ти email ако може да ми пратиш драйверите които имаш.За DX ме интересуваше дали има начин да се инсталира за да мога да играя игри,а не че го звързвам с пускането на модема и както каза IVAN го имало в SP6 но все още не съм го пробвал.




  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #9

    Как да си пусна модема под WinNT4

    To directx hubavo che go ima ama s taia video karta kak shte se opravish pod win nt ne moga da te mislia dokolkoto si spomniam za neia mai niama svestni draiveri....



    http://www.rootbg.com

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #10

    Как да си пусна модема под WinNT4

    Прав си за видео картата не можах да намеря драйвери които да поддържат direct3d,има само поддръжка на glide и opengl




  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #11

    Как да си пусна модема под WinNT4

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Прав си за видео картата не можах да намеря драйвери които да поддържат direct3d,има само поддръжка на glide и opengl

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Ami estestweno w WinNT ne e predwideno da ima hardware D3D(predpolagam che towa te interesuwa) mojesh da go podkarash samo softuerno rendirane.Znachi mojesh da pachnesh toq DX5 do DX6.1 s edna programka na ime setdx6. Za pweche nqma da te ogree .. No Voodoo2 e dobur izbor za po stari igri ... mai Glide e po burzichko ot OpenGL pri nego, pak i ne znam dali ima full ICD za Voodoo2.



    mitkohr

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #12

    Как да си пусна модема под WinNT4

    Driverite sa ti na e-maila.

    V SP6A za Nt4 se sadarja DX3 za Nt4, koeto e vsashnost 6.1. Samniavam se da bachkat mnogo games kakto triabva. Po-dobre si sloji i polzvai savmestno s Nt4, edna 98-ca (ili 95 ako e slab hardware) za igrite.



    C++

    <center></center>

    <center>http://www.UniBG.org</center>

    <center><font color=blue>#whistler</center></font id=blue>

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #13

    Как да си пусна модема под WinNT4

    Благодаря за информацията и за драйверите.Имам обаче още един въпрос- модема е вътрешен и как след като WINNT не го разпознава като каквото и да е устройство дори като unknown да инсталирам драйверите само с .inf файлове.В страницата на USR има драйвери за други модели модеми които съм пробвал и които не стават за моя но те се инсталират с .exe файл.Тази инсталация намира модема и казва да вина че има модем.




  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #14

    Как да си пусна модема под WinNT4

    Oooo, mnogo sajaliavam, Stealth, ne poglednah che modema ti e "Win". Mai nishto niama da izleze pod Nt4, ne iskam da te razocharvam,....



    C++

    <center></center>

    <center>http://www.UniBG.org</center>

    <center><font color=blue>#whistler</center></font id=blue>

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #15

    Как да си пусна модема под WinNT4

    В крайна сметка ще си карам с добрия стар win95,поне докато не направя upgrade на hardware




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам два 3G USB модема
    От stelaartoa във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-06-12, 09:40
  2. Проблем с модема или ... ?
    От dil-69 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 06-07-02, 23:26
  3. Проблем с Win MЕ и модема, please
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 40
    Последно: 22-02-02, 00:07
  4. ICQ under WINNT4.0????
    От Mitko744 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-01, 18:10
  5. Проблем с I/O-то на модема!
    От b_sokolov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-11-01, 08:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе