Резултати от 1 до 2 от общо 2

Как да си направя rack?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    Как да си направя rack?

    Бая парички са тези шкафове, та реших да има "направи си сам". По точно мисля да поръчам в някоя фирма която се занимава с алуминиева дограма по мои чертежи да сглоби едно шкафче. Дайте някакви съвети относно конструкцията, как да се направи охлаждането(само с вентилатори на тавана ли?)!

    3 рс-та, 2 ups-a, 1 монитор барабар с клавиатурата и мишока, а и един switch искам да напъхам вътре. Та да стане като по списанията [:D] че аз истинско не съм виждал[V]


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Как да си направя rack?

    Мисля, че общо взето правилно си се ориентирал. Раковете имат смисъл, когато се поставя апаратура, специално предназначена за такъв монтаж. Според мен от алимуниеви профили няма смисъл - само усложняват конструкцията. Продават се достатъчно евтини затворени профили от стомана - например 10х10 и всичко се прави на заварки. Трябва да предвидиш достатъчни разстояния за охлаждане и правилно движение на въздушните потоци. Клавиатурата можеш да поставиш на изтеглящ се плот. Механизмите за тази цел се купуват готови. Вентилатори според мен трябва да има както отдолу, така и отгоре, като долните нагнетяват въздух, а горните го изхвърлят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да си направя ftp?
    От DerekMTN във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-08, 09:21
  2. HDD Rack продавам-разменям
    От connect във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 12-08-06, 23:22
  3. Купувам hdd rack
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-03-06, 17:52
  4. как да си направя VCD ?
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 22
    Последно: 13-02-05, 19:15
  5. External USB 2.0 Rack
    От silverfox във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-10-04, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе