Резултати от 1 до 4 от общо 4

имам нужда от помощ за PLEXTOR PX-712

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    13
    #1

    имам нужда от помощ за PLEXTOR PX-712

    Купих си DVD записвачка PLEXTOR-712, защото "няма друга марка в записвачките" (думи на продавача). От две седмици правя опити да запиша дискове, които да мога да гледам да DVD плеара вкъщи, но.........нищо.

    Моля, ако знаете в какъв формат да записвам, видео от от цифрова камера, за да мога да гледам и в къщи да ми помогнете. Мерси предварително.

    (от магазина ми казаха, че е нов модел и не го познават достатъчно)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    имам нужда от помощ за PLEXTOR PX-712

    Аха - гризнал си дръвчето (според думите на потребителите), това беше записвачка която плекстор се готвеха да подменят защото имаше много проблеми с нея, както и да е - трябва да се разровиш из интернет, но мисля че имаше BIOS Update на сайта на Plextor:



    Ето ти и ключовите думи за googling:



    PX-712a troubles

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #3

    имам нужда от помощ за PLEXTOR PX-712

    @ dash: Не бързай да дамгосваш PX-712A като неработеща!



    @ lionski: Провери какви дискове чете домашното ти DVD устройство. Някои от тях поддържат само DVD-R, други - DVD+R. Във всеки случай те съветвам да записваш филми за гледане на домашен DVD плейър върху DVD+R медии. Причината е, че DVD+R е много по-съвместим с масовите DVD плейъри, а даже тези, които не поддържат директно DVD+R медии, могат индиректно да бъдат излъгани. Причината е, че DVD+R дисковете позволяват да се задава типът на медията (т.нар. Book type) по време на запис, което е невъзможно при DVD-R. Тоест, ако инструктираш записващия софтуер да дефинира записания диск като Book type DVD-ROM (а не DVD+R), имаш по-голям шанс настолното устройство да го прочете.



    Book type се задава по различен начин за различните устройства. Benq например имат специална програма, която го прави. Мисля (но не съм сигурен), че и Nero Burning ROM ти дава тази възможност. Изключвам възможността PX-712A да не дава тази възможност.



    Всичко казано дотук важи само за самия начин на запис. Иначе ако въпросът ти е по-скоро за това как трябва да се кодира видеото, за да е съвместимо с DVD устройствата, думата трябва да вземе някой, който се е занимавал с mastering на DVD-та. Аз само мога да ти кажа, че ако директно запишеш видеото от цифровата си камера като файл в DV формат, няма начин което и да е DVD устройство да го прочете.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    имам нужда от помощ за PLEXTOR PX-712

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@ dash: Не бързай да дамгосваш PX-712A като неработеща!



    <div align="right">Originally posted by Dark Skywalker*-*06/12/2004*:* 17:34:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ooopa - error - tova se otnasya za PLEXTOR PX-716a



    And you definitely will need to wait awhile for the PX-716A. That's what I'm hoping to get but it currently has hardware problems and Plextor is supposed to be working on a revised hardware version. The problems apparently are not fully correctable through a firmware update though Plextor is still dumping the bad units on the US market (but not the European and Asian markets).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Имам нужда от специфична помощ.
    От fastguz във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 12-11-11, 10:52
  2. Имам нужда от помощ-МР 4
    От mar4ela във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-11, 21:05
  3. Имам нужда от инженерна помощ
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-07, 00:40
  4. Имам нужда от помощ !!! за Инфраред
    От Mr.TECHNO във форум Поддръжка
    Отговори: 7
    Последно: 30-07-05, 11:42
  5. Имам нужда от спешна помощ!
    От JOJO във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 06-05-04, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе