Резултати от 1 до 12 от общо 12

Съвет за колонки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Съвет за колонки

    Тъй като не съм много в час с колонките и звука по принцип моля да ме посъветвате в избора на звук за компютърчето ми вкъщи.

    Саундкартата ми е Creative SB Live 5.1. Искам да си купя колонки максимум 50лв. Не търся нещо от рода на 5-6-7 колони. 3 ако бъдат -чудесно

    Бях в един магазин на Раковска почти до площад "Славейков" (за тези които зная магазина) и там ми препоръчаха следното:

    Hercules 3.1 Малките колонки са 8w баса не си спомням.Субуфера е дървен само с 3 копчена - ток, сила на звука и бас.Малките са нещо подобно на пластмасови. Свиреха готинко, 46лв намаление от 65 + 3години пълна гаранция.

    Някой виждал ли ги е и запознат ли е с тях?

    Има ли нещо друго по-добро за тези пари и качество?

    А да ви попитам марката Luxeon добри ли са?

    Благодаря ви []

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #2

    Съвет за колонки

    Приятелката ми има Луксеон WF 2.1 за 88 лв. звучат много добре а и басът им е доста голям - 6,5 инча и 20 или 25 вата

    За по евтините варианти на луксеон не си струват - по-добре малко по скъпи, но доста по-добър звук.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    19
    #3

    Съвет за колонки

    Първото което трябва да направиш е да си хакнеш дриверите за да ти стане АUDIGY 1 можеш да ги направиш и на Audigy 2ZS но там ще ти е по трудно.Второ мисля че за 88 лв както предлага

    neutralizer ще си намериш Luxeon 4.1 които струват в момента около 60 лв.,Но ако ги вземеш от вносителят им "Torinwww.torin.bg", независимо къде живееш(BG) имат дистрибутори за цялата страна и цената им е незавишена. Но според мен ако имаш възможност си събери още малко пари сега по коледа и нова година с някоя сурвачка и си купи на Luxeon T5.1 към 120лв са в момента и ще ти е драго да слушаш с новото си hack нато Audigy

  5. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #4

    Съвет за колонки

    Малко по-конкретно за драйвърите. В смисъл сега не са ми наред ли или просто допълнително им се увеличават възможността. Също мисля 3.1 са ми достатъчни. Идеята ми е да свирят чисто и горе-долу силно. Стая 25-30квадрата да е... шумничко

  6. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #5

    Съвет за колонки

    Приех съвета на LUDIA от тази тема:

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=18153

    а именно да си взема 2.1 колконки. Тези, дето той ми ги препоръча не и намерих никъде (САМСУНГ 5100 - сигурно защото са на "4 години").



    Поразтърсих се и за сега съм се спрял на същите като теб:

    Hercules 2.1 (а не 3.1, както ти ги пишеш).



    Същите са в промоция във въпросния магазин (на Г.С. Рсковски, до завоя) - за справка - в Технополис вчера ги продаваха същите за 69 лева.



    Мислех си да плащам тези 50 лева и да бягам, но липсата на изход за слушалки ме тормози все повече ... не ми се сменят кабели всеки път, когато трябва да слушам силна музика без да ме чуват съседите.

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #6

    Съвет за колонки

    Аз всъщност не съм много сигурен за следното. Тези които аз избрах са общо 3 колонки - баси и още две мънички към тях. Това 2.1 или 3.1 се води? Защото по другите обиколих още два магазина и там гаранциите на подобни (общо 3 колонки)е максимум година, а тук цели 3 !!!

    Аз и без това нямам слушалки ...

    Значи на цена/качество това е най-доброто така ли?

  8.  
     
  9. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #7

    Съвет за колонки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз всъщност не съм много сигурен за следното. Тези които аз избрах са общо 3 колонки - баси и още две мънички към тях. Това 2.1 или 3.1 се води? Защото по другите обиколих още два магазина и там гаранциите на подобни (общо 3 колонки)е максимум година, а тук цели 3 !!!

    Аз и без това нямам слушалки ...

    Значи на цена/качество това е най-доброто така ли?



    <div align="right">Originally posted by get*-*14/12/2004*:* 10:02:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако говорим за тези:

    http://www.backoffice.be/shop/inform...ga=E76&pkgb=6D

    то (както и сам виждаш) се водят 2.1.

    Със сигурност са с най-ниска цена в класа си, но дали са с най-добро отношение цена/качество - не знам. Ако изчакаш 2-3 дни - ще ти дам пресни впечатления от тях. Навих се да ги взема. Дано не им свърши промоцията и наличностите докато намеря време да се разходя до там...



    @get

    Помниш ли до кога им беше промоцията[?]






  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Съвет за колонки

    След вчерашната ми обиколка събрах горе-долу такава информация.

    Специялно попитах за чушкопека - KSA 9250. По-голямо дърво от тях нямало. Наистина свирят силно, но качество много слабо. А и управлението става само чрез едно дистанционно по кабел (1метър дълго). Като копченца има само power,volume, bass.

    Другият модел, който много ми хареса е Unitek SP-622.

    Също свирят чудесно. 2.1 и субуфера и малките са от дърво. За регулиране пак има само тези трите но единственото което ме спира е гаранцията - 1 месец. Цената им е 50лв.

    Относно промоцията в магазина PG(тези на Раковска) вчера ми показаха по-хубав модел. Hercules XPS210.Свирят най-хубаво от изброените горе. Има готин дизайн, поне 5 копченца за управление, 2 години гаранция.Малките колонки от към горната им част могат да се завъртват на 45 градуса. Обаче цената им е 65лв, но спрямо промоционалният им модел са далеч по-хубави.

    И накрая в един магазин видях за 25$ - Luxeon ЕM 82 classic version.Свирят страхотно наистина. Разглеждах ценовата листа на някои фирми и гледам че има и 5.1 за около 60-65 лв. Явно е по-добре към тях да се ориентирам нали?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9

    Съвет за колонки

    Unitec SP-622 горе-долу стават. Вадят не лош звук, а могат и под 50лв да се намерят. поне на няколко души съм ги препоръчвал и са доволни.

  12. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #10

    Съвет за колонки

    Вчера ги видях в Сторм за 20$ с 1 година гаранция !!!

    По принцип само това ме спираше да ги взема когато ги гледах в другите магазини, тъй като 1 месец звучи...

    Още един Луксеон дървен 5.1 имало за 55-60лв макс.

    Ако са по-добри тях.

    Благодаря на всички за помощта!


  13. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #11

    Съвет за колонки

    Купих си колонки !

    Щастлив съм вече

    Тези Унитек Сп-622, ужасно слаби колонки. Първо са доста лекички и още от тогава нямаше какво да очаквах. Този в сторма явно ги е пуснал през усилвателчето за да покаже "колко са яки!".

    За 35лв с 1 година гаранция - Luxeon Em 82 Classic Version.

    Свирят наистина чисто. Басите не се кривят, освен ако volume не е над 90%.

    За всеки, който търси колонки в този клас силни препоръчвам тези.

    Аз лично ги купих от Трейдъл.

    Благодаря на всички, които се включиха

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    4
    #12

    Съвет за колонки

    Малко късно и извън темата но все пак ми се ще да изкажа мнението си за Луксеон тонколоните.

    Нямам идея за по-евтините модели, но имах вземане даване с по-скъпите.

    Та, преди 6 месеца също се чудих какво да си купя за добър звук и накрая се спрях на Luxeon Logixfox W5.1H. Система 5+1 50W Bass, 25W Front, 20W rear, 20w center (това по спецификации на производителя). Като сила на звука бяха добре. Ако ги усилите повече от средата почва да криви яко, но това не е проблем, защото са достатъчно мощни и принципно не се налага да се слушат толкова силно. Като качество на звук също стават, въпреки, че високите честоти малко се губеха и някакси не се усещаха, но пък за 200лв колонки по-добро не можеше да се очаква. Голям недостатък се оказа липсата на централно регулиране на звука (ако искате да ги намалите или усилите трябва да го правите с 4те потенциометъра за отделните канали). Друг недостатък е копчето за включване и изключване. Някои хора не си спират колонките и на тях това няма да им пречи, но през нощта се чува леко бръмчене, което мен лично ме дразни и предпочитам да ги спирам. За да го направя обаче трябва да се добера до задната част на суб буфера и да напипам копчето из плетеницата от кабели.... Не е много приятно.

    Истинските проблеми обаче започнаха на 3тия месец, едната от пищялките си сдаде багажа, почна да пращи и в момента е за смяна. На 6тия месец (5 дни след изтичане на гаранцията) ми спряха преден-ляв и десен-ляв канал. Понеже вече не бяха в гаранция се наложи да ги отворя и да намеря проблема сам. Ето какво открих:

    1. Колоните са изпълнени с крайни стъпала TDA2030A, което дава максимална мощност 18W на канал (къде ги видяха тия 25W за front производителите незнам). За баса използват 2 такива усилвателя, което прави 36 а не 50w.

    2. Пищялките за виоките честоти са съвсем мънички-5w (може би затова не се чуват много, пък и сигурно затова се скапа едната. Задните колонки са 15w говорителчета, които няма как да станат 20w посмъртно.

    3. Дървеният корпус си се оказа обикновен талашит.

    4. Твърди се, че са екранирани и спокойно може да си държиш GSMа върху тях. Аз такава екранировка не намерих и винаги, когато телефона ми е в радиус от метър почват да дрънчат повече от него.

    5. Самото схемно решение не е от най-оптималните. Доста неудобно за работа по тях, а както се оказа от време на време се налага да се ровиш из тях.

    6. В крайна сметка се оказа, че незнайно как ми е изгоряла една от двете схеми TL084CN (струва 2лв ама ако дадеш да ти поправят колонките в сервиз 20лв не ти мърдат).

    7. Гаранцията доколкото разбрах вече не е 6 месеца, а 3 месеца.



    От всичко това лично аз се убедих, че Luxeon не си струват парите и главоболията. Повтарям, че нямам мнение за по-слабите модели, но при положение, че някой иска да даде доста пари за колонки нека има едно наум. Лично аз смятам да пробвам Genius SW-5.1 Home Theater ( http://www.genius.ru/ProductHome.asp...e=13&archive=0 ). След някой друг месец ще мога да ви кажа и за тях нещо, но каквото прочетох в интернет до сега е все позитивно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колонки за телефон
    От Petya Yaneva във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-14, 23:37
  2. Колонки за компютър 5.1
    От aleksenergo във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 15-02-14, 19:46
  3. съвет компютърни колонки
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-12, 21:16
  4. Съвет за колонки ~ 100лв
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-11-06, 22:55
  5. Съвет за колонки.
    От Battle.ONE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 14-01-05, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе