Резултати от 1 до 2 от общо 2

Носталгия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #1

    Носталгия

    Миналата седмица се наложи инсталация на операционна система на една старичка машина >> NCR System 3300. Това за незапознатите е IBM клониинг един от малкото който използват 32 битова MCA защото за ползването на MCA ibm искаха такса за ползване. ( http://store2.data.bg/tyan/web/hardinfo/buses.htm - инфо за MCA)



    та машината имаше само SCSI без IDE контролер както и само MCA което ми попречи да закача CD ползвайки I/О контроллер на PCI или ISA. Само хард и флопи и ми се наложи да направя връзка между два компютъра използвайки вградените link възможности на narton commander и понеже нямах паралерен link кабел ползвах com (RS232) и копирането се проточи доста дъл;го (( но не това ми е идеята... Почти цял ден пропилях по тази машина но накрая ми стана много хубаво. Супер много ми доставя удоволствие да правя стари машини... нищо не става лесно, стотина джъмпера по дъното.......... Размеквам се по миналото ((( още помня една банка памет за един правец дето се поставяше на 8 битова isa шина и платката беше по голяма от днешна видео карта.....

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    6
    #2

    Носталгия

    Напълно те разбирам! [] И аз страдам от същото, каквото и да е. Пазя си старата 486-ца и все още се заигравам с нея.



    На работа имам такава РАМ - 8 битова FULL ISA. Има няколко десетки чипове по нея и е цели 2МБ!!! [:P]



    Преди няколко години попаднах на ISA HARD Card (май така се казваше) на Quantum - хард диск и ИДЕ контролер в едно. Беше около стотина МБ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 28-11-10, 08:39
  2. Малко Quake3 носталгия... и не само!
    От FearMe във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 19-09-08, 01:15
  3. Носталгия по 3Dfx.......
    От Domin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 39
    Последно: 01-05-01, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе