Резултати от 1 до 9 от общо 9

F1! Не/работещо PC?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    24
    #1

    F1! Не/работещо PC?

    положението е малко странно и доста деликатно, но ще се опитам да го изясня колкото се може по-добре. Преди 3 месеца си взех чисто нов компютър:

    CPU: AMD Athlon 2000+

    MB: QDI KuDoz 7x/600

    Chipset: VIA VT8377

    256 DDR RAM VDATA

    VC: GeForce 4 MX 440 64MB

    HDD:ExcelStore 40 GB

    Сега идва интересната част-когато го купих си работеше. Вярно,че го пробвах само 2 пъти за по 2-3 часа, но за повече нямаше време. Идеята ми беше да си купя що-годе приличен компютър от България, защото в Германия са много скъпи(в момента съм в Германия). ОБАЧЕ: когато го донесох тук-неприятна изненада- всичко си се обажда, зарежда си , само че на монитора няма никой. След кратка операция по подмяна на чарковете от една друга машина(основно заподозрени бяха видеокартата и монитора), се оказа, че е RAM-та. Изпратих я (1 платка беше) подмениха я, пратиха ми я нашите обратно, сложих я и компютърът си тръгна - всичко наред. Е да, ама НЕ! След около 3 седмици започна да прави същия номер като го пусна първия път. Изключа, включа още веднъж-ок. Обаче след като дойдох пак тук след Коледната ваканция, не 1 от 2 пъти ,ами 1 от 40 не искаше да тръгва. След станалата вече рутинна операция по смяна местата на РАМ-та, тръгваше (евентуално). Допреди 2 дни когато положението стана нетърпимо. Отново сменихме РАМ-та, но този път и с другите не стана(пробвахме 2 различни платки от по 256 МБ едната от които маркова). В редките случай когато тръгне сега (в 1 от 200 ) не бива по никакъв начин да рестартирам ,защото пак се получава същата работа-компютърът чегърка, а на монитора няма нищо(даже минава в stand-by режим). Ако НЯКОЙ може по някакъв начин да помогне, моля , нека го направи. Аз лично досега дори не бях чувал за такъв случай.



    P.S.Още нещо, което бях забравил. Тръгва единствено и само ако съм оставил кутията легнала на пода.



    Благодаря предварително!




  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    F1! Не/работещо PC?

    не знам, но я виж дали на това дъно не може да се вдигне волтажа на паметта



    сменената изгоряла ли се оказва или какво?



    настройките на паметта не са прекалено агресивни, нали?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    24
    #3

    F1! Не/работещо PC?

    Всичко е на auto в BIOS-a. А всеки път след като вляза в BIOS-a после нали си се рестартита независимо дали дадеш save&exit или exit without saving - и пак същия номер.



    Не съм барал настройките ,че да ги правя агресивни.



    Забравих да кажа, че тази платка РАМ, която ми е в момента работи на друг компютър.






  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    F1! Не/работещо PC?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    P.S.Още нещо, което бях забравил. В редките случай, в които монитора светне се изписва: <font color="red">CMOS - checksum error - Defaults loaded</font id="red">. И от там вече F1, за да продължи да зарежда или del за влизане в BIOS.



    Благодаря предварително!



    <div align="right">Originally posted by Xenter - 19/01/2005 : 03:06:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    първото за което се сещам е батерията на дъното. дефектна, изтощена или неконтактуваща добре. ако батерията е добре - трябва да се търси причината. обаче,



    прилича ми на дъно това, не на памет. сигурно е дефектно дъно с някоя студена спойка, а като сменяте паметта да го деформирате леко(огъването на дъното е неизбежно) и то да тръгва. дано да греша, но то скоро ще се разбере.



    ако е от батерията - би трябвало да губи и системното време и датата - имаш ли подобни наблюдения ? ако не е от нея - не знам ...[V][B)]



    <font color="orange">добавено</font id="orange">

    а бе я вижте там да неби джъмпера за reset на BIOS да сте го оставили на положение Clear CMOS ??

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    1
    #5

    F1! Не/работещо PC?

    Може би има софтуерна несъвместимост и при4ината не е в харда. Инсталирай си една супер програма TuneUpsistem optimizer. Родих се с нея. И на мен ми правеше номера, но откакто я ползвам съм ОК. Само че ми я инсталира приятел, щото съм софтуерен глупак и не знам откъде да я изтеглиш. Успех![:D]

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    24
    #6

    F1! Не/работещо PC?

    наистина и аз си го мислих това за дъното.



    П.С. това верно го изписваше само след като местих джъмпера.



    Мерси за мнението.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #7

    F1! Не/работещо PC?

    Ако батерийката е в ред, може да е деградирал физически БИОС-а. По-точно чипа, на който е записан. В подкрена на тази възможност е фактът, че положението постепенно се влошава.

    Префлешвай със същия БИОС, за да "опресниш" записа на ЕАРОМ-а.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    F1! Не/работещо PC?

    захранването !!!! и дъното са проблемните

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #9

    F1! Не/работещо PC?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако батерийката е в ред, може да е деградирал физически БИОС-а. По-точно чипа, на който е записан. В подкрена на тази възможност е фактът, че положението постепенно се влошава.

    Префлешвай със същия БИОС, за да "опресниш" записа на ЕАРОМ-а.



    <div align="right">Originally posted by dedis*-*19/01/2005*:* 11:13:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    dedis е напълно прав. Обаче някои БГ фирми имат лошия адет да не признават гаранция на дъното при re-flash на BIOS. Затова не го предложих като вариант. Преди да флашнете БИОС-а, най добре им пиши на съпорта на фирмата да ти дадат разрешение - ако дадат такова..




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам работещо дъно за лаптоп ...
    От karazaz във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 30-01-11, 12:38
  2. Купувам работещо дъно Socket 370 (за Celeron)
    От cgeorgiev във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-10, 10:52
  3. Отговори: 4
    Последно: 25-04-10, 11:55
  4. Полу работещо дъно?!
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-09, 17:38
  5. NTFS: Data recovery - работещо решение?
    От emos във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 01-11-05, 09:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе