Резултати от 1 до 4 от общо 4

Мнение за JNC и CODEGEN ATX 500W PSU

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    16
    #1

    Мнение за JNC и CODEGEN ATX 500W PSU

    Относно изборът на добро захранване има доста теми, но все пак става въпрос за сравнително скъпи устройства и не на всеки са му във възможностите, пък и не всички потребители използват компютрите си при екстремни условия. Именно за такива случаи, когато все пак някой реши да прежали повече от 10-20 USD, но все пак сума от 50 USD и нагоре не във възможностите му се интересувам дали няма друга алтернатива. Във тая връзка съм се спрял на две захранвания със сравнително приемлива цена, но не съм сигурен дали заслужават цената си. Тъй като не съм във час със възможностите бих се радвал ако има по-компетентни, които да споделят мнението си. Та моделите за които се интересувам са следните:

    1. CODEGEN ATX PSU 500 W for P4 TUV -> около 37 USD крайна цена

    2. JNC ATX PSU 500W JAR RealPower 2Fan -> около 43 USD крайна цена



    За прибизително същите пари могат да се вземат например 300W Thermaltake RealPower Silent W003RЕ или 300W Fortron RealPower или други модели, които евентуално бихте ми препоръчали.



    И сега да дойдем на въпросите, които представляват интерес за мен:

    - Дали на някой му е попадало такова устройство и дали това под кутията си струва парите?

    - Ако се съпоставят с посочените 300 ватови захранвания, кое от тях би трябвало да предпочета и в какви случаи?

    - За същата цена какво друго бихте ми предложили, като се има в пред вид, че става въпрос за, нови устройства, налични на нашия пазар?



    10Х!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #2

    Мнение за JNC и CODEGEN ATX 500W PSU

    Ще ти кажа какво имах, имам и какво стана с това, което имах - сам си извади изводите.

    Значи, преди почти 2 години си купих JNC 500W (всеки, който поне малко разбира знае, че са "500 китайски вата"), не точно моделът, за който питаш разбира се. Има активна защита (поне така се предполага[:D]) и си е общо взето тежко. Въпреки това при натоварване на ПЦ-то волтажите падат. Това не е причинявало щети (засега) и не съм имал никакви проблеми с него.

    Така обаче, беше и с предишните ми 2 JNC 300W -ови PSU-та. 1-вото, от които си умря по живо по здраво, но 2-рото ми отнесе процесора (за щастие само него). При Codegen-а положението е още по-трагично (обикновено не отпътува само по 1 компонент). Понеже имам 2 ПЦ-та JNC-то мина на по-непретенциозната кошница (тази, на която замина 2-рото 300W -ово PSU), а за компютъра, който ползвам основно си взех Sirtec HPC-420. Вярвай ми разликата е от земята до небето (едва ли не). Много по-тежко, с много повече накрайници и със сигурност с много повече защити от JNC. Това ми е конфигурацията :

    MSI KT4 Ultra-BSR; XP2100+@2700+(13x166)1.675V; A-Data 1x512MB PC3200 2.5-3-3-7@2-3-3-6; MSI GF4Ti4400 275\555@310\600;2x40GB IBM 120GXP + 2x80GB HITACHI 7K250/SATA/8M (RAID Level 0); CD-RW LiteOn LTR-48246S; DVD-RW NEC ND-3500AG (Black);Creative SB Live!5.1 series; Sirtec HPC-420W; LG Flatron 915FT+

    и при пълно натоварване волтажите са като заковани.

    Понеже си се спрял на по-скъпи модели, точно от които лично нямам впечатления може и да не сгрешиш, но аз лично не бих си рискувал ПЦ-то, особено, ако си струва, а не е някое тип - радостта на машинописката, за 10-ина $(~ 15 лв) разлика.

    Това е от мен. Дано съм ти помогнал и дано имаш късмет. Поздрави.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    16
    #3

    Мнение за JNC и CODEGEN ATX 500W PSU

    Малко уточнение



    Първо искам да благодаря TRENDS. В този форум ти си единственият писал за сега, но струва ми се е най-полезното мнение за сега!



    Второ искам да кажа, че може би става въпрос за малки изключения от правилото. Става въпрос за следното:



    - Относно JNC-то не става въпрос за стандартните захранвания. Имам в пред вид следните модели JNC ATX PSU 450W -> 20$ и JNC ATX PSU 500W -> 24$, а за специална партида поръчана от JAR Computers, за която твърдят че имала почти всички филтри и защити. Все пак посоченият модел тежи поне 2кг. М/у другото наложи ми се да взема едно такова и докато разпитвах дори ми предложиха да отида в сервиза да ми покажат едно отворено, за да го видя от вътре. Така или иначе не съм наясно какво трябва да гледам, но направих съпоставка с 300W Fortron на тегло и JNC-то тежеше повече. Друго което мога да си спомня, че в BIOS-а 12V стояха стабилно на 11.98. Другите напрежения и спецификации не ги помня но ще проверя.



    - Относно CODEGEN-а не става въпрос за обикновенните захранвания, като ATX PSU 400 W for P4 ->22$ или ATX PSU 480 W for P4 ->23$ а TUV модела, който също тежи около 2кг.



    И така ако все пак на някой по компетентен са му попадали такива захранвания и е наясно какво да мери и какво да гледа ще се радвам да го сподели.



    10Х!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #4

    Мнение за JNC и CODEGEN ATX 500W PSU

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">а за специална партида поръчана от <font size="4"><font color="red">JAR Computers</font id="red"></font id="size4">, за която твърдят че имала почти всички филтри и защити.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Щом и фирмата се изясни - по-добре не рискувай. Поне лично аз не бих си купил и жичка от тях, ако ще и да са последната ПЦ фирма на света.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дано съм ти помогнал и дано имаш късмет. </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ако направиш комбинацията, която си замислил (JNC & JAR[xx(])- късмет ще ти трябва и то много - "вервай ми".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам качествено захранване 500W+
    От Anjelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-12, 09:38
  2. Купувам Захранване от 450W до 500W
    От Sinnerr във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-12, 19:33
  3. Продавам захранване 500W
    От jazy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-10, 21:30
  4. Отговори: 12
    Последно: 16-03-10, 22:52
  5. Захранване Codegen 350W 15 лв
    От p.petkov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-08, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе