Резултати от 1 до 9 от общо 9

VGA to DVI ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1

    VGA to DVI ?

    Така, ситуацията е следната:Попадна ми VGA to DVI преходник чрез който монитора се включва на DVI порта на видеокартата.Интересува ме има ли смисъл от подобен преходник и монитора със него пак ли предава аналогов сигнал или цифров?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    VGA to DVI ?

    Ne - raboti na Analog no moje6 da polzva6 DVI ako nyama6 VGA conn.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #3

    VGA to DVI ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Така, ситуацията е следната:Попадна ми VGA to DVI преходник чрез който монитора се включва на DVI порта на видеокартата.Интересува ме има ли смисъл от подобен преходник и монитора със него пак ли предава аналогов сигнал или цифров?



    <div align="right">Originally posted by saint056a*-*20/03/2005*:* 09:35:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ако е за това, което казваш, няма смисъл. Защото дублира преобразуването на цифров в аналогов сигнал в самата видео карта.

    Мониторът ти явно е CRT или LCD само с аналогов вход. Няма нужда от такъв кабел, защото картата си има аналогов изход.

    А въпросът "монитора със него пак ли предава аналогов сигнал или цифров" просто не може да се зададе - мониторът "предава" към очите ти цветен образ.


  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    VGA to DVI ?

    Нека saint056a ми извини, но ще използвам темата и аз да попитам нещо:

    И видеокартата и монитора ми имат съответно DVI изход и вход. Монитора ми (Samsung SyncMaster 172x) дойде с VGA кабел и ползвам него. Може ли да се очаква, че ако го сменя с DVI ще има видима промяна в качеството? В какво биха се изразили разликите?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #5

    VGA to DVI ?

    Противно на всякаква логика при мен има разлика и почти от началото откакто го имам моето ТФТ го ползвам с преходника.Съседа има същото ТФТ обаче 15 инчовия модел и имаше голям проблем с някакви артефакти - всичко проверихме с друга видеокарта и всичко - казах му да се сложи преходника и откакто го е сложил го няма тоя проблем ..



    А иначе сигнала който получаваме не е цветен а АНАЛОГОВ - когато почнат да ни инсталират в главите цифрови приемници тогава ще говорим за цифров сигнал пак [:D]

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #6

    VGA to DVI ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...А иначе сигнала който получаваме не е цветен а АНАЛОГОВ - когато почнат да ни инсталират в главите цифрови приемници тогава ще говорим за цифров сигнал пак [:D]



    <div align="right">Originally posted by shamara*-*20/03/2005*:* 17:33:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Шамар, това което виждам с очите си, аз го наричам цветен образ. Ако ти виждаш аналогов сигнал, не знам ...

    Лупус, хората казват, че през DVI се вижда по-чист образ, защото се избягва двойното преобразуване: цифров сигнал-аналогов сигнал-цифров сигнал. Първото в картата, второто - в LCD-то. Аз още не съм събрал парички за LCD и нямам лични впечатления.[]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    VGA to DVI ?

    благодаря за разясненията, монитора ми е CRT LG 795FT и има само VGA вход.

    така си и мислех, че е де

    а относно сигнала имах предвид който се подава от видеото към монитора

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #8

    VGA to DVI ?

    @Lupus

    Теоритично е по-добре с DVI, на практика няма никаква разлика.



    @saint056a

    Можеш да използваш монитора и на двата изхода на видеокартата, например като включиш втори монитор :-)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #9

    VGA to DVI ?

    С DVI Конвертор при CRT монитор има видима разлика.. но на режими над 1600x1280.

    При предпоследната ми видео карта (5600GF) когато и тествах този преходник установих, че когато ползвам DVI не мога да сплитвам с телевизора... не знам при вас как е...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе