Резултати от 1 до 14 от общо 14

Монитор - настройки на формата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    70
    #1

    Монитор - настройки на формата

    Пуснах темата и в прехваления hardwarebg.com, но хората само за видео карти и тунинг мислят...



    Проблемът ми се изразява в това, че колкото и да опитвам, все не мога да си наглася формата на картината, така че да изглежда права от двете страни. Предполага се, че проблемът е в мен самия, но колкото и да пробвам, резултатът винаги е от трагичен, до просто незадоволителен. Накратко - криви са ми вертикалните линии, а хоризонталните са си ок, разбира се. Ако се оправи от едната страна - в другата отново е криво. Интересува ме дали съществува софтуер или някакво реално помагало, което да ми влезе в работа.



    Помогнете на заблудената душа.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Монитор - настройки на формата

    в много голяма грешка си, ако търсиш вината само в себе си. има монитори, на които чисто и просто образът не може да се оправи по фабрични причини. кофти е, ако това е случая при теб, но...



    чак толкова ли е зле?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Монитор - настройки на формата

    ади да почнем отначало

    Какъв е монитора - колко " , модел , Херцове , на каква разделитена способност го мъчиш , с каква видеокарта

    на колко мегахерца вертикала ?



    за да помогне трябва да помислим дали е от монитора , видеото или драйверите

    и после да решим нали ?



    Off Topic

    От 2 г насам забелязвам определено че имам проблем с правописа- и май не е проблема в мен - требва да сменя клавиатурата - каква ли да е?

    Off topic

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    70
    #4

    Монитор - настройки на формата

    Разбира се, че не търся вината само в себе си, но геометрията е само една от многото слаби черти, та затова.



    Мониторът е 17" LG F-700P, мъча го на 1152х864 @100Hz. Видето е скромно MX 440 TV-Out. Не съм забелязал драйверите да имат отношения по моя проблем - обръщам внимание.



    Убеден съм, че в конкретния случай е невъзможно да се получат идеално прави вертикали. Искам просто да не ги забелязвам, когато погледна в краищата, когато не съм зает с нещо важно и просто си разглеждам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Монитор - настройки на формата

    Така са всички LG.. (или поне и моя). Леко в краищата има деформация.


  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Монитор - настройки на формата

    Зачи образа трябва да бъде правоъгален а изкривявания ще има наистина на вертикалните линии. Моя е LG F900P и само от ляво има много малко изкривяване, но беше голяма играчка да го настроя. С идеална геометрия са само LCD-тата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #7

    Монитор - настройки на формата

    Ето една програмка с която можеш да си помогнеш при настройките Nokia test

    http://www.data.bg/f.php?fid=5287775

  10. Gadget
    Guest
    #8

    Монитор - настройки на формата

    Грешка!!! има и CRT-та с "идеална", видима за окото геометрия. Иначе на практика и на теория няма При евтините и моделите от среден клас е почти невъзможно да попаднеш на бройка с "идеална" геометрия

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    70
    #9

    Монитор - настройки на формата

    batco, програмата е интересна. благодаря

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #10

    Монитор - настройки на формата

    И аз имам монитор 19" уж от висок клас, но и при него има едва забележима крива в ляво. Не ми се струва толкова фатално.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #11

    Монитор - настройки на формата

    Интересно. Аз съм с ViewSonic PF790 19" (Professional Series се води) и също имам такива проблеми. Има адски много настройки и все нещо някъде е криво, колкото и да си играя.



    Възможно ли е положението да се влошава с остаряването на монитора?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Монитор - настройки на формата



    <div align="right">Originally posted by igulated*-*31/03/2005*:* 12:49:01</div id="right">

    [/quote]

    Дай е-майлче да ти пратя 1 друга прогрмака за тест монитор.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Монитор - настройки на формата


  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    70
    #14

    Монитор - настройки на формата

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дай е-майлче да ти пратя 1 друга прогрмака за тест монитор.



    <div align="right">Originally posted by kris11*-*04/04/2005*:* 07:14:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    пощи не ползвам. ще можеш ли да я качиш на ftp.headoff.com/Incoming/mv - с анонимния акаунт става. ще съм ти благодарен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC TX-L32C4E проблем с формата на картината
    От bodimi във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 28-04-12, 20:21
  2. Настройки на монитор за анаглифни очила?!
    От Enties във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 29-01-12, 16:40
  3. Свойство Picture на формата?
    От shanto във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-08, 11:38
  4. Масова промяна формата на файлове
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-05, 13:45
  5. Изчезна ми jpg формата
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 23-01-04, 20:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе