Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем с видеокарти Sapphire 9800SE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    32
    #1

    Проблем с видеокарти Sapphire 9800SE

    Помагайте с съвет за три видеокарти RADEON 9800SE, 128MB TV Out, Sapphire - греят като печки. купих ги преди 4 месеца. Още като ги взех имах проблеми. Оказа се, че дъната които имам (асус 266m) са 4х и видеокартите (8х) греят работят до 10 мин на натоварено (с некоя игра) и забиват. Взех по принуда и нови дъна Gigabyte 7N400S-L, NFORCE2, DualDDR400, Lan, AGP 8X, SB5.1, ATA133, SerialATA, USB2,0 и нещата се оправиха. Но докато не почна да става по топло времето. Направи ми впечатление, че са много топли видеокартите (не може да си държиш пръста на радиатора повече от 10сек), но като си тръгнаха системите нормално реших, че това си е в реда на нещата. Сега при работа около 1 час на натоварено забиват. Предполагам е от прегряване на чипсета (той е с вентилатор). На един от комп. сложих допълнителен вентилатор на кутията не помага. Захранванията са 400вата процесори 1.5 атлони, памет 512ддр на два са по два модула(работят двуканално), а на единия е един модул (разменял съм ги няма ефект). Температурата в кутията е около 40-45, а на процесора 65 при натоварване а 62 при нормална работа. Също има и друго интересно нещо, в единия от комп. процесора е 2.5 семпрон и залман охладител при него температурата е същата (почти), но той не забива като другите два ((

    Дайте съвет от какво може да е, от процесорите или от видеокартите нормално ли е видеокарта която не е издувана и е с вентилатор да грее толкова много. Какво да правя че да позная от къде е проблема.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    7
    #2

    Проблем с видеокарти Sapphire 9800SE

    Здравеи.



    Значи, 65 е прекалено висока температура за Семпронките. Аз имам един Семпрон и сум го оверцлоцквал и да ти кадга при натоварване ако модге придурдгаи го под 60 градуса. Иначе забиват. Един допулнителен вентилатор надали ще ти е достатучен ако ше ги използваш компутрите за игри. Поне 3 - 4 на компутур ти трябват отделно от този на процесора и видео картата.



    Ако модгеш си вземи един апарат за контролиране скороста на вентилаторите. Модгеш

    да видиш такъв на следня адрес -



    http://www.planetmicro.co.uk/product...ckcode=M003652



    Модгеш сущо да си вземеш един два вентилатора тип - Exhaust blower fan Модгеш да видиш такъв на следня адрес -



    http://www.planetmicro.co.uk/product...ckcode=M000735



    Ако успееш да понижиш температурата на кутята до 40 грацуса надали видео картите ще ти суздават главоболя.



    Превод - http://www.news.bg/article_post.php




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам SAPPHIRE HD7950 Vapor-X и SAPPHIRE HD7850 1GB
    От qwertydhh във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 28-10-13, 16:27
  2. Проблем с Sapphire Radeon 1950GT AGP
    От slavi733 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 07-10-12, 09:42
  3. Продавам Radeon 9800SE AIW, 9500 , X800SE и др.
    От Progressor във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 20-11-07, 22:42
  4. Продавам Radeon-и 9800SE AIW, 9200SE AIW ,X800 GTO
    От Progressor във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-07, 20:58
  5. RADEON 9800SE INFO
    От BobyTT във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 15
    Последно: 17-11-03, 08:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе