Резултати от 1 до 7 от общо 7

Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?

    Този път само ще питам...[:D]

    То стана ясно на тези които четоха един друг топик че ще си купувам рам ама какъв ? За сега съм се спрял на 2х512 /за да ги закача на dual слотовете/ на 400MHz /защото моето дъно повече не поддържа/ но проблема е каква марка? Като говорим за рам и за марки няма начин да не забележим Kingstone. И въпроса е такъв: Цените на 512-ките варират м/у 40 и 53.50$ последното е точно Kingstone, заслужава ли си човек да си купи Kingstone и да му плати ддс-то защото без ддс няма начин да си намериш или е по добре да даде 40$ и да не плаща ддс и да му излезе 120 лева за 2х512 а не 100 лева само за един 512 Kingstone. Искам да кажа също че няма да си купувам kit /МОЖЕ би/а 2х512 с около месец ралика и от това ми идва.... още един въпрос: what is kit anyway? Поредната глупост която са измислили за да ни оберат още малко пари или нещо което си заслужава 1-2-3$ отгоре ? До колкото знам kit-a представляват 2 платки с много близки серийни номера с цел по-добра хмммм съвместимост => по-добра продуктивност, но също съм чувал че тази продуктивност която ти осигурява kit-a е толкова мизерна че няма да я забележа ама никога. И сега да обобщя - 512 400MHz Kingstone или 512 400MHz MadeInНаправиСиСам ?Kit или само 512 и после още 512? Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?

    най-голямата и реална разлика е по отношение на стабилността. по-добрата марка ти гарантира стабилност при всякакви условия - от нормална работа до екстремен о/с.



    не-марковата памет ще работи при нормални условия, но ще откаже да да се о/с много.



    по отношение на производителността - и в нормални условия, и о/с, разликата в толкова пренебрежимо малка, че изобщо не си струва сериозната разлика в цената. преди време бях с twinmos 2*256, о/с до 4-3-3-2, което всеки, който разбира ще ти потвърди, че е зверски о/с и по-добре е практически едва ли не невъзможно. обаче реших да слагам повечко памет и за да се събере се наложи да продам марковата си. сложих гаден PQI на default timings - просто повече не издържа (гаден според мен, други много го харесват, но за мен е low-end).

    ами какво да ти кажа - колкото и по-бърза да беше предишната, двойно по-колямото количество има къде-къде по-голямо значение. така че - не се хвърляй на най-скъпото, освен ако не ти дреме за повечето пари. пази се и от най-евтиното, просто защото е правено от "бай иван" ет в гаража. вземи си нещо непретенциозно (pqi, a-data... ) и си свиркай. освен ако не намериш нещо качествено изгодно, но това е друга тема.



    от kit-овете има полза дотолкова, доколкото понякога има неразбирателство между различни марки и различни модули. но отново - това е по-скоро за ентусиасти. ако не си такъв - няма смисъл

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?

    Според повечето тестове разликата е 7-8 % ти си прецени дали струва.Според мен разликата която посочваш в цената категорично не си струва

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?

    badr, тестовете са хубаво нещо, спор няма.

    лошото е, че тези 7-8% са налице в синтетичните тестове, докато в реални приложения разликата е 1-2% в най-добрия случай...

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?

    Не искам да се задоволя с нещо средно, Процесора ми не е нещо средно дъното също, не искам рам-а ми е да е нещо средно. и при това ми предложиха 512/400 Kingstone за 94 лева и мисля че е добра идея. А пък и тоя компютър ще бъде о/с на макс което може да се изтиска от него след като поостарее тъй че не е лошо да се замисля за компоненти които ще се представят добре точно в тези ситуации. ТА в такъв случай да се хващам ли за Kingstone?

    Малко извън темата: Тия хора нормални ли са ? 230 лева за кутия от плексиглас ПРАЗНА... БЕЗ АБСОЛЮТНО нищо вътре ! 230 лева !

    и още малко хммм извън темата: http://kaldata.com/comments.php?catid=2&id=6188

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?

    имаш "бол пари" - даваш ги....





    [:D]



    "Имал бол пари - дал ги..."



    А.Константинов




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #7

    Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?

    ясно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Server RAM Kingston 2x1 GB
    От kai4o1 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-11, 19:44
  2. Kingston vs TwinMos
    От the_unique във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-05, 12:01
  3. Въпроси за Kingston
    От nikter във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-04, 12:19
  4. каква е разликата от Kingston i Kingston HyperX
    От kolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-04-03, 21:19
  5. TwinMOS ili KINGSTON
    От kolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-02-03, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе