Резултати от 1 до 8 от общо 8

DVD-RW Проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #1

    DVD-RW Проблем

    Здравейте, вчера си купих DVD записвачка NEC ND-3520A.

    Зпочнах да си я тествам. Записа едио СД 700МБ. После изтрих и записах един презаписваем диск ....

    Дотук всичко е добре. Но сложих празен DVD диск в нея ( E performance) и не го прочете....

    Помислих, че е от медията и слижих друг диск ( Digital ONE) отново не го прочете...така със още 3-4 диска и реших, че проблема не е в дисковете.

    Сложих я на Cable Select ( беша на slave) на IDE 0

    Пак същата работа. Сложих я на master на IDE 1...отново не чете...

    Сложих я на друга машина с Уиндоус 98...там разпознава медията като 1.99 ГБ....

    Някакви идеи или да я връщам в магазина?



    Преди това имах SONY CRX230ED нормална писачка ...не съм преинсталирал, нямам желание, пазя си имидж и като о**ра нещата ползвам него.....


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    DVD-RW Проблем

    Какво значи: не може да прочете празен диск?

    То такива и аз не мога да ги прочета.



    Не вижда изобщо медията, не иска да записва или нещо друго?

  4. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #3

    DVD-RW Проблем

    С каква програма записваш и с коя версия?

    WIn98 & ME , разпознават диска като 1,99 ГБ но като му дадеш пропертис показва реалният размер.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    DVD-RW Проблем

    @ smsdeliverer

    Опитай дисковете, които не ти ги разпознава, дали на друга писачка се разпознават. Ако там всико е наред, ще се потвърдят сведенията ми, които имам от NEC Великобритания, че:

    "... с цел 100% гарантираност за качествени и съвместими записи нашите устройства правят тест на медията и ако тя не отговаря на критериите, ги отхвърлят".

    Питането ми беше по повод NEC NR 7900A, държеше се горе-долу по същия начин.

    А, да и:

    "... тъй като функцията овърбърн не е сертифицирана, нашите устройства не я поддържат!"

    И последно - с 3500 не можах да си рипна и 1 филм! Предполагам и с твоята ще е така, нали рипването на защитени дискове не е сертифицирано!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #5

    DVD-RW Проблем

    И аз си взех вчера същото устройство. Записах един е-Проформанс - никакви проблеми. Диска беше ДВД-Р. Иначе обикновени ЦД-та на тая фирма си ползвам от година някъде и досега един не ми се е скапал. Затова реших и за ДВД да ги ползвам. Аа, записха и едно ЦД ТДК - пак без проблеми.

    Четат си се както трябва после.

    С ЕксПи съм. Дъното има само един АТА100 канал и на него са ми и харда(мастър) и ДВД-то(слейв).





    Преди това бях с Sony CD-RW CRX230E (Те това е съвпадение вече и като си сложих ДВД-то харда ми се включи на UDMA-0.

    Ghost-нах си Уиндоуса с копие без никакви драйвери (само с СП2) и тръгна на UDMA-2 (ATA33). Оставих го така, 'щото не ми се заниваваше. - Май проблема е в това, че обърнах кабела и сега масър и слейв на кабела не съвпадат с тези на ДВДВ-то и харда. Така става като си взимам все смотани кутии.

  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    DVD-RW Проблем

    http://forum.rpc1.org/dl_file.php?si...e=3520W1F3.ZIP

    От тук си изтегли последният firmware, има "подобрения" спрямо оригиналния, дано ти помогне за решаването на проблема.

    Успех!

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    DVD-RW Проблем

    @ emos



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">"... с цел 100% гарантираност за качествени и съвместими записи нашите устройства правят тест на медията и ако тя не отговаря на критериите, ги отхвърлят".



    "... тъй като функцията овърбърн не е сертифицирана, нашите устройства не я поддържат!"</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    С тези двете съм съгласен, макар и моята да е ND-2500A. Oвърбърнa го тествах само за DVD дискове, на CD не съм пробвал. Обаче, не можах да схвана какъв е проблема с рипването. При мен поне не виждам такъв. Пробвах с DVD Decrypter 3.5.2.0, смъквам диска на харда, а след това го записвам с неро. Пусках го и направо от харда - върви си съвсем нормално.

    Не твърдя , че съм експерт в рипването и записа на дискове, но ми се струва, че то (рипването) е на софтуерно ниво, т.е. от двд-то се иска да прочете записаната информация на диска и да я подаде към комютъра, където ще се обработи от съоветната програма която се използва в момента.

    Не съм използвал пачнати фърмуери. В момента мисля че съм с 1.07.


  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    DVD-RW Проблем

    Emos, какво значи не може да рипнеш филма? Пускаш декриптора и какво, грешка ли ти дава какво ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе