Резултати от 1 до 15 от общо 15

LG DVD-CD записвачка проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #1

    LG DVD-CD записвачка проблем

    проблема е следния - записва а после не ще да го чете - от 5 двд диска с различни работи прочете само един и то със зор (записвам с неро 6).



    върнах я в магазина и взех друга.

    сложих я като мастер, после като слеив - пак същия номер



    нещо от РС-то да е? с уин ХР сп2 съм

    има изискване за 128 мв видео карта (моята е 64) и процесор 2.4 (моя е 1.7) но това не би трябвало да е пробем при запис.



    някой да има идея къде е проблема?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    LG DVD-CD записвачка проблем

    Какви носители ползваш?

  4. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #3

    LG DVD-CD записвачка проблем

    Пробвай да ъпдейтнеш фирмуера въпреки че едвали е от това???

    Дисковете четат ли се на др. двд устройство?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    LG DVD-CD записвачка проблем

    запиши на по-ниска скорост (х4 примерно) и кажи какво е станало



    а това за 128 mb video и 2.4ghz процесор е пълна простотия, особено за видеото. а 19" монитор няма ли в изискванията? []

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #5

    LG DVD-CD записвачка проблем

    абе и аз мислех че видеокартата не би трябвало да има нещо общо със записа, ама май има - в магазина като отидох втори път ме питаха дали конфигурацията отговаря на изискванията и като им казах, че видеокартата не - викат няма да работи точно - музикални дискове записва, но при двд и други филми ще дава проблеми, както и се получи на практика.

    Смених я с Филипс без такова изискване и всичко е на 6.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    LG DVD-CD записвачка проблем

    @Hicko

    Приятел бива говеда на тоя свят,ама тия дето са ти ги наговорили и са ги натворили са върха. кажи им да ходят в къра и да пасат овцете или пък овцете да пасат тях.Записвачката е била дефектна и това е.

    Много ми е чудно ако видеото беше 256мб пак ли щеше да е проблем

    Прощавай за речника думите ми не са към теб, а към" специалистите в тоя магазин",но не се сдържах като видях това чудо

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #7

    LG DVD-CD записвачка проблем

    съмненията ми за значението на видеокартата се появиха след като и втората даде същия дефект - викам си. не може две записвачки да дават един и същи проблем (дефект) та за това я смених с филипса - при него го нямам проблема, даже дискове които им дават скорост на запис на двд 8 си ги записва с 8, а LG-то същите дискове не дава повече от 4, въпреки че максималната му скорост е 16. както и да е! здраве да има!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #8

    LG DVD-CD записвачка проблем

    ТИЯ да си затварят магазина и да отидат на преквалификация! Напълно достатъчна е конфигурацията ти. Най вероятно проблема е бил с фирмуеъра. Проблеми има и с някои версии на биоса на даденото дъно . Несъвместимост мужду дъно и записвачка, скапване на win (определено не в твоя случей!). Ама повярвай ми за да ти записва правилно дисковете DVD писачката на последно място и трябва видео! Хващам бас че ще си записва толкова добре и с 8MB карта! Би ли ни светнал кой е магазина за да го прескачам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #9

    LG DVD-CD записвачка проблем

    При мен също има подобен проблем ,но само директно след запис не иска да ги чете.Става дума за LG 4163b като съм с последни версии на Неро 6.6.0.13 и фирм А104.Намерих му цаката ,като изпозвам програма CDR-Diagnostic и с нея проверавам след запис дали е станало.След време дисковете се четат без грешка на записвачката и на други DVD устройства така че явно проблема е някъде по трасето,защото съм с поорязана версия на Win XP SP2.Но предпочитам да работя бързо и със заредени процеси за 80 МВ RAM ,така докато записвам дискове спокойно си ползвам торенти и работа с нета на мах

  12. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #10

    LG DVD-CD записвачка проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">При мен също има подобен проблем ,но само директно след запис не иска да ги чете.Става дума за LG 4163b като съм с последни версии на Неро 6.6.0.13 и фирм А104.Намерих му цаката ,като изпозвам програма CDR-Diagnostic и с нея проверавам след запис дали е станало.След време дисковете се четат без грешка на записвачката и на други DVD устройства така че явно проблема е някъде по трасето,защото съм с поорязана версия на Win XP SP2.Но предпочитам да работя бързо и със заредени процеси за 80 МВ RAM ,така докато записвам дискове спокойно си ползвам торенти и работа с нета на мах



    <div align="right">Originally posted by visible*-*15/05/2005*:* 08:27:23</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Малко извън темата... как се орязва уин ХР?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #11

    LG DVD-CD записвачка проблем

    Понеже не съм работил със DVD записвачка бихте ли ме светнали за модел. Ако споменете и цена ще помогнете. []

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    192
    #12

    LG DVD-CD записвачка проблем

    Доста извън темата <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Малко извън темата... как се орязва уин ХР? </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Май ,че най добре ставаше с една програма nLite за подробности как се работи с нея терси по форумите или на стр. на програмата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #13

    LG DVD-CD записвачка проблем

    off/

    Моят е орязан първо с nLite и след инсталацията на версията с рег. файлове са премахнати сървиси и други досади.Така при стартиране ми се зареждат 90 МВ рам за по малко от минута при условие ,че ползвам Касперски Интернет Сек.,като резидентна.Така останалата памет се използва от торентите и записвачката с пълна сила

    /off

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    192
    #14

    LG DVD-CD записвачка проблем

    @visible и аз имам LG 4163b и тествам веднага дисковете за грешки само ,че с DvdInfo 3,57.И аз имам подобни проблеми диска си тръгва ама някъде в него ми дава ,че има грешки пробвам го на 2 у-ва и ги хвърлям тея дискове.Не съм ги пробвал по-късно колко трябва да отлежат[:P].И аз мисля ,че проблема е по трасето .

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #15

    LG DVD-CD записвачка проблем

    LG- ДА, NERO - НЕ!

    ============================




    Имам същата. 4 диска съсипах и изритах Нерото. Оказа се, че с една БЕЗПЛАТНА програмка, само 430К голяма, пише, та се пилее. Само един ЕХЕ файл, интерфейс на руски.



    Small CD-Writer оттука:



    http://www.avtlab.ru/software.htm

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с DVD записвачка
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 23:32
  2. проблем с сд записвачка и двд
    От mit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-06, 23:05
  3. Проблем с NEC записвачка...!?
    От AZure във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-04, 23:50
  4. Тъп проблем със записвачка
    От mikk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 09-01-03, 18:41
  5. Проблем със записвачка
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-01-03, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе