Резултати от 1 до 6 от общо 6

Мрежа от ПЦ та като терминали ....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    49
    #1

    Мрежа от ПЦ та като терминали ....

    Здравейте ....

    Интересно ми е следното нещу. Искам да направя мрежа от ПЦ та който да работят на принципа на терминалите с други думи на тях да няма локално информация а да зареждат всичко по мрежата от централен компютър. Значи нещото което ми се губи е какъф да бъде сървъра като машина и параметри. Идеята е да се обслужват 10 и повече машини по този начин.

    Значи ако някой е по - навътре в подобен вид работа нека драсне някой ред ... става дума за проект по който работя.



    Това ми е маила: entropiq_info@yahoo.com

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #2

    Мрежа от ПЦ та като терминали ....

    С каква операционна система си ги замислил ?

    Дай повече инфо де..[:D]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    49
    #3

    Мрежа от ПЦ та като терминали ....

    Ами става дума за Linux като ОС. Иначе какво повече ти трябва като инфо ... мисля трансферана данни да става през ЛАН на 1000 Мегабита.

    Идеята е на ПЦ тата да няма никаква информация влизаща под ударите на закона за лицензния софтуер. Обаче не знам какъф трябва да дойде сървъра като конфигурация.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #4

    Мрежа от ПЦ та като терминали ....

    Е, щом е Linux защо се притесняваш за легалност ?

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Мрежа от ПЦ та като терминали ....

    Е тук няма нищо хардуерно. Чист софтуер си е. От всяко терминалче стартираш telnet , може и да зареждаш през мрежата (на картата да има "bootrom") или от дискета........

    Има такива доста мощни системи (софтуер), платени обаче -около 200 долара на работно място, изискващи само як сървър.

    Но не ми е ясно все-пак крайната цел

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #6

    Мрежа от ПЦ та като терминали ....

    Светъл поправи ми е ако бъркам. Целта ти е да имаш един лицензиран компютър и 10 терминала, които да ползват този лицензиран софтуер? Хм.. сървърния лиценз (ако е легален) ще ти излезе 100x по скъп от този за 10 PC-та . Гледам иначе слагат някакви инсталери глупости от сървера... но за това мисля че си има договор с бг-доставчика на софт. Кажи какъв софтуер конкретно ти трябва да има на терминалите.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. AP като Wi-Fi ?
    От jonia във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 27-04-10, 13:41
  2. терминали - решение?
    От pro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 07-03-07, 18:56
  3. Нещо като...
    От OvErRiD3 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 16-11-04, 09:26
  4. Нещо като...
    От OvErRiD3 във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 02-11-04, 14:12
  5. Като не слушкате.
    От DoHKuXoT във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 26-04-04, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе