Резултати от 1 до 9 от общо 9

кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    как да го кирилизирам че под дос да мога да принтирам на кирилица а да не ми излизат йериглифи. принтера е матричен и е нов. в уиндоса няма проблем изкарва всичко обаче под дос не иска Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    Добре дошъл в клуба на обречените. []



    Първо, кажи с какъв <font color="red">Windows</font id="red"> си - <font color="blue">98</font id="blue"> или <font color="blue">ХР</font id="blue">? Повярвай ми - има голяяяямо значение.



    Второ, за кои точно програми ще го ползваш?



    Като ми отговориш на тези въпроси, ще продължа нататък.




  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    Принтерите Панасоник kx-p1694 си вървят с една дискетка в която има Setup за много от настройките му, които един път направени се записват в паметта на принтера и т.н. Сложна процедура за обикновен потребител.

    И, за да спестя последващ въпрос, че някой е затрил дискетата и къде да я намеря и как да го направя, ето, чети тук: http://panasonic.co.jp/pcc/products/...94download.htm

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #4

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    Уиндоса е ХР и ще се използва за текстообработващи прогами под дос(като тия в бюрата по труда, социални грижи и т.н.) Когато пусна документ на кирилица от Уърд няма проблеми обаче под дос не иска. дискета има обаче с ония драйвер пък въобще не тръгва и под уиндоса(за този вариант не съм сигурен дали е инсталиран както трябва защото не съм го правил аз) за линка на ru-boy от там изтеглих драйвера с който тръгна да работи принтера

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #5

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    Трябва да провериш в настройките на принтера дали може да се кирилизира ХАРДУЕРНО.

    Ако това е възможно това решава всичките ти проблеми без значение на каква ОС печаташ и какви програми ползваш.

    Ако обаче хардурното кирилизиране не е възможно тогава се ползва - СОФТУЕРНО.

    Това представлява програмка която всеки път се зарежда преди пускането на програмата която ще се ползва(за социала, данъчните...) Може да потърсиш cyrprn, ibmxl, setprt. За първите 2 е от значение на какъв mode е сетнат принтера (Еpson или IBM). Zа 3тата нямам спомени в момента.

    3тия вариант е да се препрограмира принтера и по този начин се направи Хардуерно кирилизиран. Но за тази цел трябва да се обърнеш към някой сервиз.

    Ако ти трябват програмките просто ми пусни ПМ или е-майл

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    Именно.



    Драйвърчетата, които описва Samo, са ето тук:



    http://free.hit.bg/easy/CYR-Prn.zip



    Тегли и пробвай.



    Не забравяй да правиш комбинации от рода на: "драйвър за кирилица под ДОС" + "драйвър за принтера [от описаните в предният пост]".



    С <font color="blue">XP</font id="blue"> може да имаш малко повече проблеми.

    От опит го твърдя.



    Успех!




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    а тази програмка къде трябва да се сложи?

    и има ли някакво значение че преди това си имаше принтер Стар нещо си пак матричен който си принтира на кирилица без проблем (в смисъл такъв че дали я няма инсталирана тази програма)

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #8

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    Прав е Ru-boy за дискетата. Ако я нямаш свали това, което ти е посочил той и:

    1. в команд промпт стартирай .ехе файла от дискетата. Там имаш настройка за кодова таблица и държава.

    2. Сложи държавата на България, а кодовата таблица я пробвай че в момента принтера не е при мене и не мога да ти кажа коя беше.

    3. Потвърди пращането на конфигурацията към принтера и си свиркай

    Ако не можеш да уцелиш от първия път кодовата таближа повтаряш нещата наново.Успех

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #9

    кирилизиране на принтер Панасоник kx-p1694

    нищо не стана дава ми няма връзка между принтера и компютъра а пък като пуснеш нещо си го принтита ама майната му няма да се занимавам повече да си го оправят

    Благодаря ви за оказаната помощ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с принтер Панасоник KX-P1694
    От strais във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-09-09, 02:58
  2. Кирилизиране на принтер STAR NX-1500
    От oddi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 23-04-09, 15:30
  3. Драйвер за Panasonic KX-P1694
    От Profita във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-02-06, 11:01
  4. кирилизиране на принтери
    От DarkRose във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-03, 18:00
  5. Dreamweaver - кирилизиране
    От Nick във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 28-01-02, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе