Резултати от 1 до 5 от общо 5

DVI при LCD-та

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    DVI при LCD-та

    Интересувам се от следното:
    фатално ли е ако новият ми монитор 17" LCD няма DVI вход и го свързвам през RGB. Има ли разлики, които могат да се усетят, какви са предимствата и недостатъците, ако е вързан през DVI. Не съм взел още монитор и честно казано само заради това се двуумя. Дайте ми някакъв съвет относно входовете. Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #2

    Re: DVI при LCD-та

    Ами аз съм сменил няколко 17" LCD, всичките с аналогов вход (D-SUB), без да им ползвам цифровия (DVI) - честно казано нямам оплаквания, така че въобще не е фатално.
    За разлики - DVI мисля че е само на 60 Hz.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: DVI при LCD-та

    Теоретично цифрово-аналоговото (във видеокартата) и последващото аналогово-цифрово преобразуване (в монитора) трябва да дава по-лоша картина, отколкото директното предаване на цифровия сигнал към монитора.
    Но преди да си взема Samsung SyncMaster 913N (без DVI) тествах Philips P6. Използвах Nokia Monitor Test и TFTTest под ХР SP1, видеото ми е GigaByte GV-R92VIVO, сменяйки поледователно двата входа при една и съща картина. Не установих разлика и това ми премахна притесненията за липсата на DVI в Samsung-а.


  5. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #4

    Re: DVI при LCD-та

    Maй няма разлика м/у цфровия и аналоговият-аз пуснах моят монитор който е аналогов към цифровият-и картината е почти същата.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #5

    Re: DVI при LCD-та

    MAD, това което си направил е ясно. Картината е не почти - а съвсем същата. Идеята е да вкючиш цифров сигнал към цифров вход, а не цифров сигнал към аналогов вход.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе