Резултати от 1 до 9 от общо 9

Схема за Ups

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Схема за Ups

    От доста време се ровя и търся теми за UPS-и . Поради честото прекъсване на тока все повече се налага да си взема един даже и за домашно ПЦ. От това което прочетах тука упс под 150 лв няма качествен, видях само варианта с Упс на MUSTEK PowerMust 400VA /240W/* като UPS-ът е със две батерии 6V 4A, които са свързани последователно и могат лесно да се заменят с един акумулатор за кола. Другия вариант надявам се по евтин е да си направиш сам.
    Попаднах на няколко схеми в* . Ако някой е пробвал този вариант или има някакви материали моля да сподели.


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Схема за Ups

    Според мен можеш да си направиш IPS а не UPS. В смисъл, че може и автомобил сам да си направиш.....
    Ама ще е повече "авто" отколкото "мобил"...
    Достатъчно са евтини купешките - колкото струват новите батерии. За домашно ползване е за мен излишен разход купуване на "марков" UPS. Така или иначе след 4-5 години ще се наложи смяна на батерии. Аз бих купил китайски, евтин, но не от битака, а задължително -НОВ!

    //Добавено - ако си купиш частите за UPS ще ти излезе поне двойно по-скъпо, отколкото готов и с гаранция.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Схема за Ups

    Няма по-голяма загуба на време от правене на UPS - самоделка. Личен опит! Нямаш си и на идея колко работа е това.. И как производители години наред разработват и развиват продуктите си, а да го направиш сам.. Не че не може, ама никога няма да постигнеш резултатите на някой фирмен UPS. Че и н а по-малко пари, и още по-малко нерви, а за времето - да не говорим!....
    Първата ми дипломна работа беше на такава тема, оприщих се! Трябва да отбираш от микропроцесори, силова електроника, теория и практика на акумулаторните батерии и да разполагаш с немалко пари и оборудвана лаборатория за тестовете, да не говорим и за отделно и добре аспирирано помещение за правене на практическите експерименти (понякога водещи и до избиване на електролита на батериите), както и за правене на печатните платки.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re: Схема за Ups

    emos благодаря за изчерпателния отговор остава ми първия вариант мустек

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Схема за Ups

    Е що мустек ве. Вземи си от евтините модели на APC.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #6

    Re: Схема за Ups

    APC Back-UPS 500VA
    75.00 EUR

    това е наи евтиния модел (((

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #7

    Re: Схема за Ups

    има и по евтини гледах ги в стемо.
    http://www.stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJv...Nzc=#n.6.1.3.6


  10. SAGE
    Guest
    #8

    Re: Схема за Ups

    Цитат Първоначално публикувано от artos
    APC Back-UPS 500VA
    75.00 EUR

    това е наи евтиния модел (((
    Дано не прозвучи като реклама, но вече 10-та година ползвам APC Smart UPS 600VA, като през този период* само един път смених акумулаторите (08.2000г.).
    Според мен 75 EUR е нормална цена за такъв качествен UPS, стига качеството да е на същото ниво .*
    Само за информация - цената за която го купих моя през 1995г. бе около $450.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: Схема за Ups

    Цитат Първоначално публикувано от artos
    От доста време се ровя и търся теми за UPS-и . Поради честото прекъсване на тока все повече се налага да си взема .
    През август 2001 г купих 1000 VA марка EVER Power от D&G за около 212 лв. с ДДС -служебен -още работи и сега за свързани към него 3 компа и 2 монитора + факс и 2 принтера. / 1 комп Р4 /2,4GHz RAM 512 ,CDRW,HDD 80GB monitor LCD HP 17xx ,матричен принтерPanasonik 3650 , 2 ри комп Р3/ 680МHZ ,HDD 40GB,CD,RAM =?? ,монитор CTX, мастилено струен Canon BJ 250, 3 ти комп Р 200МHz,CD ,RAM 128, tel./faks Panasonik. Отгоре на всичко и захранвам хъба на кабелният нет.
    Ако спре тока имам на разположение 4-5 мин да спра комп. обаче факса си работи
    Беше ми писнало да забиват 2 та стари компа, аи 1 стар факс Шарп сдаде багажа.

    В началото на миналата година и на мен ми беше писнало от токови удари и си взех за в къщи пак от същата фирма и от същата марка UPS за 100 лв / 500 или 600VA е помня./

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ТАМАТ 500 -ел. схема
    От nikberk във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 03-07-08, 14:16
  2. Междинка (М СХЕМА)
    От Arti във форум Логически задачи
    Отговори: 5
    Последно: 08-11-05, 10:29
  3. Схема за 2 светодиода?
    От canibus_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-05, 16:03
  4. RQ: Схема на дъно?
    От Profi_ във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-05, 10:00
  5. ел схема за Мазда 626
    От gugimoto във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 31-12-04, 09:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе