Резултати от 1 до 15 от общо 15

Съвет за нов компютър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    7
    #1

    Съвет за нов компютър?

    Здравейте,
    искам да взема ново PC.
    предлагат ми следната конфигурация:

    Intel Celeron D 2.40 GHz 256K
    MB ASRock P4I65GV/DDR 256MB
    On board: Video, Sound 6 ch., LAN
    HDD 80GB
    CD-DVD Teac
    Monitor 17" MAG 786PF

    Целта е да се вместя в 400$.
    Дали това е оптималния вариант ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Съвет за нов компютър?

    Aко държиш на Intel - да!
    Но понеже съм фен на AMD, ако купувах за себе си, щях да си взема Sempron2400+ със съответното дъно на AsRock - K7S41(GX). И с така спестените парички да си взема по-добрия MAG 796PF2...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    52
    #3

    Re: Съвет за нов компютър?

    Да, напълно съм съгласен, а и 64 бит Семпрони са доста по-добри от Целеронките

  5. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #4

    Re: Съвет за нов компютър?

    Уфф...
    Стига бе хора с такива въпроси.
    Кво значи* "искам да си взема ново РС дайте съвет" . Аако е само за интернет това са много пари.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #5

    Re: Съвет за нов компютър?

    Много хора не отчитат факта, който Vandal е споменал.
    Важно е за какво мислите да го ползвате, не винаги е нужен нов.
    Пък и* за да няма после "Ама аз го купих за 400$ преди две години сега и за 150 не мога го продам..."
    Лично аз предпочитам някои части втора употрe6a (някой да оправи цензурата ) - около тази цена за новия монитор може да се вземе прилично малко използвано LCD 15", което е добра алтернатива...
    Все пак - това е мое мнение, не ангажирам никой с него :-)

  7. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #6

    Re: Съвет за нов компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Aко държиш на Intel - да!
    Но понеже съм фен на AMD, ако купувах за себе си, щях да си взема Sempron2400+ със съответното дъно на AsRock - K7S41(GX). И с така спестените парички да си взема по-добрия MAG 796PF2...
    И ако си вземеш ASROCK K7S41GX-ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ!!!-SiS741 е бoклук!!!Веднъж даже ми прекъсна чипсета и не се пускаше компютъра-чак след 30 минути се пусна-постоянно насича и блокира на игрите!!!-А съм със ATI RADEON 9550-256MB 128bit.768MB RAM DDR.AMD SEMPRON 2500+.Чипсета прегрява постоянно!И когато пипна чипсета-то е много топъл-или леко горещ.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #7

    Re: Съвет за нов компютър?

    Каквото и да си вземеш, рано или късно ще съжаляваш. Докато ти напиша оферта и утре цените ще са други.Подобно на описаното от теб, взех наскоро от Глобал Системс за 210 долара без монитора...

  10. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #8

    Re: Съвет за нов компютър?



    Абе дайте да отворим нов раздел "Най-глупаво изказване"
    Аз вече имам фаворит. Ха познайте кой. Или това е майче за "Логически задачи"
    То не че и аз не съм за там, ама някои просто прекаляват.

  11. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #9

    Re: Съвет за нов компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    Каквото и да си вземеш, рано или късно ще съжаляваш. Докато ти напиша оферта и утре цените ще са други.Подобно на описаното от теб, взех наскоро от Глобал Системс за 210 долара без монитора...
    Moя компютър и дънна платка са само на 6 месеца-а чипсета започна да прегрява на 4-я месец-невярвам,че е добре.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Re: Съвет за нов компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal


    Абе дайте да отворим нов раздел "Най-глупаво изказване"
    Аз вече имам фаворит. Ха познайте кой. Или това е майче за "Логически задачи"
    То не че и аз не съм за там, ама някои просто прекаляват.
    Нееее! Не! Не го пращай там! Ни гу щем!!! :knuppel2:

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #11

    Re: Съвет за нов компютър?



    Цитат Първоначално публикувано от MAD
    Moя компютър и дънна платка са само на 6 месеца-а чипсета започна да прегрява на 4-я месец-невярвам,че е добре.
    Виж там, парацетамол му дай, с малко витамин С... засега мисля, че от антибиотици няма нужда...

    И хайде стига сме разводнявали темата, щото... :knuppel2:

    @Fram, на въпроса: Уточни какво искаш да правиш с този компютър - има голямо значение дали ще ползваш интернет и офис-програми, дали ще гледаш филми, или искаш да играеш най-новите игри (последното за $400 няма как да стане). Все пак явно ти "гониш" най-доброто за тези пари? Може да сглобиш сносна нова офис-конфигурация (с видео on-board и RAM колкото за Windows и 2-3 приложения). За игри обаче... хм... ако искаш да играеш нещо, може би наистина си струва да помислиш за second-hand монитор, а да дадеш малко пари за дъно, процесор, видео и RAM. Но пак това, което основно ще можеш да играеш, ще са заглавия от преди 2-3 години, или по-нови, но с качество около "задоволително"... Ама пък филми ще гледаш на воля

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re: Съвет за нов компютър?

    ИЗВЪН ТЕМАТА

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal

    ... Абе дайте да отворим нов раздел "Най-глупаво изказване"
    Аз вече имам фаворит. Ха познайте кой. Или това е майче за "Логически задачи" ...
    Аз пък не мога да проумея вашата нетолератност към MAD, често граничеща с откровена грубост. Възхищавам му се, че това не го отчайва. Също така винаги съм се радвал и забавлявал на постовете му. Даже по едно време мислех да напиша нещо по въпроса в "Интересни и шеговити страници".
    ГЛЕДАЙТЕ ПОЛОЖИТЕЛНОТО

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #13

    Re: Съвет за нов компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от Fram
    Здравейте,
    искам да взема ново PC.
    предлагат ми следната конфигурация:

    Intel Celeron D 2.40 GHz 256K
    MB ASRock P4I65GV/DDR 256MB
    On board: Video, Sound 6 ch., LAN
    HDD 80GB
    CD-DVD Teac
    Monitor 17" MAG 786PF

    Целта е да се вместя в 400$.
    Дали това е оптималния вариант ?
    Конфиурацията е добра ! Селерона вобще не може да се сравни с семпрон 2400+ ! ! ! Единственото което може да пипнеш /според мен/ е монитора МАГ не правят одавна добри монитори ! Взвми за тези пари САмсунг 795- плосък 100херца .... малко по евтин 159лв /вТЕХНОМАРКЕТ / е модела 793 з-то не е 100херца ! И все пак новото си е ново .......

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    7
    #14

    Re: Съвет за нов компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от Slero

    @Fram, на въпроса: Уточни какво искаш да правиш с този компютър ......................................................................................... може би наистина си струва да помислиш за second-hand монитор, а да дадеш малко пари за дъно, процесор, видео и RAM. Но пак това, което основно ще можеш да играеш, ще са заглавия от преди 2-3 години, или по-нови, но с качество около "задоволително"... Ама пък филми ще гледаш на воля*
    Машината е предвидена за роднини.Те имат стар PIII-600 на който дъното издъхна.От него може би само
    CD и флопито може да се ползва.Кутията е от "лежащите".

    Иначе сме на едно мнение

  18. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #15

    Re: Съвет за нов компютър?

    Виж тази тема - http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg154163
    и го махни това CD-DVD, вземи му една DVD записвачка.А за монитора,според мен не си струва да си взимаш нов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 09-02-14, 12:53
  2. Съвет за компютър
    От lyucil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-11-10, 16:05
  3. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05
  4. от компютър в компютър
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 18-02-05, 09:05
  5. Нов компютър
    От armani` във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-11-04, 14:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе