Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем на HDD?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Проблем на HDD?

    Имам следния въпрос: Клокнал съм си системата до 180 FSB (Sempron). В резултат на това, PCI шината се качи на 44 мегахерца, тъй като дъното няма опция за заключване на тези честоти. Пречи ли това на работата на харддиска ми. Чувал съм, че има опастност да изгори или повреди. Засега нямам никакви проблеми, след около 2-3 дни работа. Дайте съвет или мнение.

    Имам само една PCI звукова карта.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Проблем на HDD?

    Цитат Първоначално публикувано от Whiskey
    Имам следния въпрос: Клокнал съм си системата до 180 FSB (Sempron). В резултат на това, PCI шината се качи на 44 мегахерца, тъй като дъното няма опция за заключване на тези честоти. Пречи ли това на работата на харддиска ми. Чувал съм, че има опастност да изгори или повреди. Засега нямам никакви проблеми, след около 2-3 дни работа. Дайте съвет или мнение.
    Да особенно ако имаш набодени платки на PCI шината...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    44
    #3

    Re: Проблем на HDD?

    Аз по подобен начин си повредих един хард WD

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Проблем на HDD?

    има голям риск да замине и харда и дъното и много други неща
    дай на процесора 200 FSB ако имаш де - там PCI/AGP- to е 33/66

    ПП кажи ми какво е дъното или ми пиши на Q-тo - да видим какво можем да клокнем и колко
    #199411260

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #5

    Re: Проблем на HDD?

    Mr. TECHNO, благодаря ти за съдействието, но в случая мисля че няма какво особено да се направи. Става въпрос за едно старо дъно на Асрок. КТ400 е, но от по-стария модел, където не поддържа официално 200 шина. Процесора е Семпрон 2200+ (1500Мхз). Множителя е 9. Дъното е супер орязано откъм клок, все пак беше едно от най-евтините. Има опция за повишаване на волтажа на процесора с +3% и +6%. Има малко за овърволт на паметта, никакви PCI/AGP lock и така нататък. Изобщо...умряла работа е ако питаш. Но не е толкова фатално де. Той компютъра е на гаджето, по цял ден пише теми на Word, слуша музика, филми гледа... нищо по-сериозно. Не си заслушава да се поемат излишни рискове в случая. Благодаря ти за отзивчивостта :Super:

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Проблем на HDD?

    В момента имам две машини , една от които е Asrock K7Vt4a+* & sempron 2200+, @ 1998mhz - 222FSB
    това дъно има официална подръжка на 200 fsb ,но е скрита , заради грешка

    Джъмперите за 200 FSB sa

    http://www.asrock.com/news/k7vt4a+_notice.htm

    При 200FSB AGP/PCI е 33/66

    действай и кажи дали има ефект

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #7

    Re: Проблем на HDD?

    Страшна работа си, признавам. Това нещо ще гледам да го пробвам утре по някое време. Има ли обаче опасност да прецакам нещо нещата. В смисъл хардуерно нещо да изпуши. Предполагам, че ще трябва да вдигна волтажа с поне 3% на процесора заради 200-та шина. Ако подкара стабилно ще пиша.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Проблем на HDD?

    нищо не пипай !!!
    само FSB шината от джъмперите

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #9

    Re: Проблем на HDD?

    Голям провал. Дъното се оказа съвсем друг модел, още по-спънат и въпросната комбинация от пинове липсваше. Има само три пина, които служат за съответно 200, 266 и 333 FSB. Нищо повече неможе да се направи .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе