Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

PSU FORTRON 350W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    PSU FORTRON 350W

    каква е разликата между фортрон 350 вата 60 ТNH с 12 см фан и фортрон Блуесторм Блуесторм е по скъпо с 10 $ като в мост го видях за 55$ с ддс-то

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: PSU FORTRON 350W

    От долните линкове освен това, че е със сини светодиоди, друго май не виждам... поне на пръв прочит, де!
    FSP350-60THN;
    FORTRON BlueStorm 350 W PC Power unit;
    FSP BlueStorm 500 Overall Impression - тук е интересна и секцията Benchmarks!

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: PSU FORTRON 350W

    Tva pfc na pyrvia fortron na linka koito si mi pratil e pfcassive active ne bjaha li po dobri ? ili vsichki 350 w fortron sa s passive

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: PSU FORTRON 350W

    Какво стана с кирилицата?!?
    Фактора на мощността няма засега да го обяснявам, мисля, че няма и смисъл в така започнатата тема.
    Накратко - пасивната корекция на фактора на мощността (PFC) - Passive PFC, се реализира с пасивен елемент. Това е дросел с доста голяма индуктивност, немалка част от 2-та килограма тегло на захранването се дължат на него. В резултат на присъствието му в схемата на захранването, кпд-то (коефициент на полезно действие) му се вдига до около 73 - 75%. Вместо 50-55 при тези без Passive PFC.
    Тъй като е пасивно, не може да да компенсира фактора на мощността до близки до единица стойности, затова е измислена и активната й корекция - Active PFC. Резултати - до 95 - 96%. Както се вижда от името й, тя има активно отношение към работата на захранването и определено не се състои само от дросел.
    Затова и в захранването вече става тясно, няма място и тези решения на Fortron не са с 12см вентилатори (по времето, когато си купувах захранването, така и ми обясниха от Вали).
    Така, че изборът е или PFC + 12cm вентилатор и по-ниско кпд, или AFC + 8cm + максималното възможно кпд.Понастоящем си има и решения с Active PFC + 12cm fan.
    Редно е да вметна и един друг интересен факт: енергото ще започне да слага ново поколение електронни електромери, които ще хващат и stand-by режима на мониторите и РС-тата (4 - 5W типично) И вече както може да се предполага, ще хващат много по-читаво и консумацията на реактивна енергия. Което е и същността за въвеждането на PFC или AFC - да се намали консумацията на реактивна енергия...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #5

    Re: PSU FORTRON 350W

    Някъде бях чел, че BlueStorm нямат никакво PFC... Има ли нещо вярно?

  7. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #6

    Re: PSU FORTRON 350W

    Цитат Първоначално публикувано от the_unique
    Някъде бях чел, че BlueStorm нямат никакво PFC... Има ли нещо вярно?
    Не...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #7

    Re: PSU FORTRON 350W

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Какво стана с кирилицата?!?
    ще започне да слага ново поколение електронни електромери, които ще хващат и stand-by режима на мониторите и РС-тата (4 - 5W типично)* И вече както може да се предполага, ще хващат много по-читаво и консумацията на реактивна енергия. Което е и същността за въвеждането на PFC или AFC - да се намали консумацията на реактивна енергия...
    Ами не във всички зали в които ходя има кирилица затова ... кои електромери имаш предвид онези с пресветкащия червен диод ли... щот при нас ги въведоха отдавна...и в крайна сметка тази разлика от 20% КПД +10$ в полза на единиа и 4см перка в полза на другиа прави по-добър... ? в случая обаче се оказа че и двете захранвания са пасивни ...можеби всяко има и активна версия ... ти сигурен ли си че щом е активно перката задулжително е 8 см ?* и значи последно други разлики между двете захранвания няма ?...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re: PSU FORTRON 350W

    Не говоря за вече инсталираните елекромери, а за новите, които ще бъдат инсталирани.
    Когато си купувах захранването, както е редно за българин, исках стабилно, тихо и евтино. Е нема такова жиуотно!
    И разбрах това, което и написах - няма място в стандартния размер корпус на захранването, за да се съберат 12см перка и активна корекция.Има такива решения, вж по-долу!
    Така, че ако те гони тръпката за няколкото лева по-малко към сметката за ток - активна кореция. Ако пък те интересува и ниския шум - 12см перка с павивна активна корекция.
    И както написах: спрямо тези ликове. Незнайно защо в сайта на Fortron не са и чували за BlueStorm! Спрямо линк в пост по-долу се вижда, че има такива захранвания, но под съсвем друго име. Tака, че не мога да кажа дали са еднакви и се дават 10$ в повече заради сините диоди - вече не ми се и гледа - след като видях, че Passive PFC им е опция, отделно и 30dB шум, не ме и интересува повече. Е, 1W в satand-by обаче е интересно!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #9

    Re: PSU FORTRON 350W

    aз сам малко лаик по тоците....
    ама това активно пасивно ... май се печели 4-5 вата с него?, това май не е сериозна сума дори и да работи 24/7 компютъра или?

    @connect тоя твоя компютър целия форум го изстрадахме :Р няма ли най-после да го купиш :Р

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: PSU FORTRON 350W

    Ами не е само това - писах по-горе. Става въпрос за консумираната реактивна енергия. Тя е най-малка при захранванията с активна корекция.
    Проблемът е толкова сериозен, че всички захранвания, внасяни в Европейския съюз, трябва да са с поне пасивна корекция. Доскоро некои и други тенетемисти драпаха да теглят реактивна енергия за акумулиращите си печки. Дали успешно или не - резулатите са налице - драконовски мерки по въпроса.
    Та при мен беше важно да си гледам филмите при максимално малък околен шум, та си взех с 12см перка. Е..., тогава още нямах домашно кино.

  13. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #11

    Re: PSU FORTRON 350W

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    @connect тоя твоя компютър целия форум го изстрадахме :Р няма ли най-после да го купиш :Р





  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #12

    Re: PSU FORTRON 350W

    или не съвсем!
    emos , виж нещо интересно -моето захранване е хем с 12см перка, хем с активно PFC, хем безшумно! Ха сега де -да му се не надяваш!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re: PSU FORTRON 350W


    Цитат Първоначално публикувано от Marvin
    виж нещо интересно -моето захранване е хем с 12см перка, хем с активно PFC, хем безшумно!
    Ми че ти къртиш мифки! Отгде го докопа това захранване с активна PFC, т.е. с активна Пасивна Корекция на Фактора на мощността - Евала! Аз не дочаках такова решение!

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: PSU FORTRON 350W

    Здравейте,
    Не искам да споря с никого, а да си изясня някой понятия. С интерес следя темата защото и аз мисля да си сменям захранването. Попаднах на това:
    http://911.bg/a2/offers.asp?p=1380242
    и както може би забелязвате, има един надпис "Rev. 2.03 with Active PFC + P4 Connector+I/O Switch + 12 CM Fan"!!! - та, какво в крайна сметка означава това? И какво означава съкращението PFC, защото на моето захранване което e "Codegen" или "GNC" -* не си спомням вече, също пише че има такова "чудо", че и някаква графика има даже. (като го купувах беше 2 пъти по-скъпо и по-тежко от другите си събратя).

    @Marvin би ли споделил каква марка и модел е твоето захранване?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re: PSU FORTRON 350W

    Дължа извинение на всички, четящи темата!
    При търсенето на всички 500W захранвания на Fortron сайта им ми върна следните линкове:
    1. Blue Storm AX500-A - PFC : Passive (Optional);
    2. AX500-A - PFC : Passive Optional.
    3. FSP500-60HLC - PFC : Active;
    4. FSP500-60HLN - PFC : Active;
    5. OPS500-60HLN - PFC : Active;
    Това ми изясни 2 неща:
    1. Blue Storm наистина има, но под името AX500-A. Под това име има и друго, не Blue Storm-ско захранване, така, че в горен пост съм ви подвел.
    2. PFC е абревиатура от Power Factor Correction, a не Passive Factor Correction. Да се таковам и у разсеяния!
    Така, че Marvin, такова животно като твоето си има - горе са линковете към Fortron-ските решения.
    Но от картинките в сайтовете няма такова, каквото Pаt сочи?!?
    Спирам да поствам в темата, че да не се изложа пак кат кифладжия... За "оправдание" искам да вметна, че когато си пазарувах моето захранване, такива решения - с 12см перка и AFC (а, ето как го знаех!), т.е. Active PFC, няма. Понеже дълго си избирах, това инфо го докопах от Вали.
    Отново - пак се извинявам за внесеното объркване в понятията и съответните ви недоумяващи постове!
    Сега ще си коригирам моите писания!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам 2 захранвания Fortron 350W и 400W
    От rexxar_tm във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 16-06-13, 22:43
  2. Продавам захранване Fortron - 350W
    От pesheff във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-12, 07:27
  3. Продавам HDD 500GB, Fortron 350W, DVD-ROM..
    От Teogop във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-08-12, 21:07
  4. Отговори: 2
    Последно: 01-09-09, 12:44
  5. Продавам монитор PHILIPS 190P7ES и Fortron 350W
    От desobboy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 15-07-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе