Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Твърди дискове Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Твърди дискове Hitachi

    След много четене из форумите стигнах до заключението, че хитачи са добри дискове. Напоследък обаче започнах да дочувам, че не били изобщо тихи и едва ли не стържели здраво. Въпроса ми е основно за 160Гб САТА диск. Имате ли някакви впечатления и изобщо от тази марка.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Твърди дискове Hitachi

    бърз, тих надежден диск , не грее и не стръже ( това се отнася вече за БараКура ),но въпреки всичко съм фен на seagate & Western digital

  4. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #3

    Re: Твърди дискове Hitachi

    И аз до скоро бях голям фен на Maxtor, докато не взех един 80 ГБ Seagate.
    Препоръчвам ти да се ориентираш към тях, защото почти не се чуват.
    Още повече че единствено Seagate са с 5 г. гаранция.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #4

    Re: Твърди дискове Hitachi

    В момента съм с един Western Digital 80GB, обаче отесня. Искам да взема нещо сравнително евтино (целта е съвсем скоро да взема още един - същия диск и да ги вържа двата в Райд). Смятам че 2х160ГБ е достатъчно. Идеята е каква марка да бъдат. За мен най-важно е да са тихи и надеждни.

    И един въпрос. В коя българска фирма се предлагат Western Digital?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Твърди дискове Hitachi

    вече не предлагат
    доскоро бе Елко Груп ( West tech ) , но Елко груп е оттеглиха и оставиха Westtech да се оправят с дискове които реално нямат гаранция вече . Въпроса е за съд , ама нищо не можеш да направиш

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    И аз до скоро бях голям фен на Matrox -> ( MAXTOR ) докато *************
    Относно 5 г - 3 г са към риселър - 2 към производител на твои разноски - най- близкия завод е в Турция

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #6

    Re: Твърди дискове Hitachi

    Ееее, то какво остана... Отново Хитачи или Сигейт само. Много кофти така. Но някак си ме влече Хитачито... ще видим. А междудругото фирма която предлага дъна на DFI?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Твърди дискове Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Whiskey
    Ееее, то какво остана... Отново Хитачи или Сигейт само. Много кофти ката. Но някак си ме влече Хитачито... ще видим. А междудругото фирма която предлага дъна на DFI?
    питай Крис (sunny computers ) - той май ги продава , може и в "stantek.com" да питаш

  10. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #8

    Re: Твърди дискове Hitachi

    Mr.TECHNO
    Малее къде съм блял.
    Относно гаранцията си напълно прав, само че зависи от коя фирма го купууваш.
    Тази от която аз го купих ми казаха че ако се прецака нещо след третата година, било на тяхни разноски.
    Абе по-добре да не се стига до там.

    DFI дъна предлагат RTS Computers
    http://www.rts-bg.com/

  11. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #9

    Re: Твърди дискове Hitachi

    аз съм с SG80sata на вече 3 години ... Не ми харесва качеството на новите SG и затова продавам Хитачи и Екселстор...
    На всички останали съм им ял попарата...
    Та на централния въпрос
    ХИТАЧИ

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #10

    Re: Твърди дискове Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от WilliamDark
    аз съм с SG80sata на вече 3 години ... Не ми харесва качеството на новите SG и затова продавам Хитачи и Екселстор...
    На всички останали съм им ял попарата...
    Та на централния въпрос
    ХИТАЧИ
    А тия Екселстор надежни ли са?Аз от 1 година съм с Хитачи на единия си комп и нямам забележки към него...засега.Малко е по-шумен от Western Digital-а на другия ми комп,но не много.WD просто не се чува като работи.Искам да взема още един хард,но се колебая.За Екселстор-а просто нямам изградено мнение,въпреки,че чета доста добри неща за него в нета...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #11

    Re: Твърди дискове Hitachi

    Знаете ли, и аз доста често съм си задавал този въпрос кои е наи надежния и най-"добрия" хард диск на пазара ни, затова реших да попитам един познат, който работи в сервиза на МОСТ , та въпроса ми беше: коя марка от хардовете е най-често връщана за "ремонт" ?
    Отговора беше, че отношението продадени/върнати за "ремонт" от всички продавани в МОСТ марки хард дискове е почти еднакво за всички марки. /Не твърдя , че това мнение е "миродавно" , но ..../
    Така че понятието "най-надежден" и "най-сигурен" е много относително.
    Аз лично до преди 1 месец имах Хитачи 80Гб сата , което се разтрака точно на 2рата седмица, смениха го естествено, но и втория диск не беше от най-тихите. Сега има Хитачи 160гб и за сега е тих и надявам се надежден ....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #12

    Re: Твърди дискове Hitachi

    ExcelStоr = Hitachi
    Seagate Баракуда 7200.9 изглежда доста добър диск.

  16. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #13

    Re: Твърди дискове Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Samo
    ExcelStоr = Hitachi
    Seagate Баракуда 7200.9 изглежда доста добър диск.
    Не е точно така. Един ден влизам с един екселстор при един ресейлър. Онзи ме вижда и вика "какво бе - да не се е повредил ?" аз се шегувам и казвам ДА. А той отговаря - "2ри за таз година" (това беше края на лятото) А те масово продават ЕС. Това относно надежноста.
    Докато Хитачи имат проблеми - и аз съм чувал, но са по бързи.... ES са надеждни защото са изкуствено забавени- от там и проблема с Макстор - изкуствено изпържени...
    Не съм спец - наблюдение...

  17. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #14

    Re: Твърди дискове Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Whiskey
    Ееее, то какво остана... Отново Хитачи или Сигейт само. Много кофти така. Но някак си ме влече Хитачито... ще видим...
    Има и Samsung. Като цяло Hitachi са много тихи дискове, но през около 5 минути си правят нещо което издава неприятен виещ звук.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #15

    Re: Твърди дискове Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от WilliamDark
    Не е точно така. Един ден влизам с един екселстор при един ресейлър. Онзи ме вижда и вика "какво бе - да не се е повредил ?" аз се шегувам и казвам ДА. А той отговаря - "2ри за таз година" (това беше края на лятото) А те масово продават ЕС. Това относно надежноста.
    Докато Хитачи имат проблеми - и аз съм чувал, но са по бързи.... ES са надеждни защото са изкуствено забавени- от там и проблема с Макстор - изкуствено изпържени...
    Не съм спец - наблюдение...
    Не бих си доеврил данните на ЕС
    ES са надеждни защото са изкуствено забавени- от там и проблема с Макстор - изкуствено изпържени
    Това не го разбрах, били изяснил?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SolidWorks - твърди тела
    От Ekk във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 21-05-11, 11:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 15-10-10, 09:00
  3. Отговори: 0
    Последно: 15-10-10, 08:44
  4. Продавам твърди дискове (sata)
    От DEYDOD във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 28-09-10, 14:13
  5. Отговори: 10
    Последно: 27-09-02, 10:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе