Резултати от 1 до 9 от общо 9

HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #1

    HDD

    Предлагат на един приятел диск 10гб за 20$. Този които го продава казва че диска е с изгорял кеш за това вместо на 7200 работел на 5400 оборота)) на мене това ми се струва направо смешно какво ще кажете вие. И въбоще възможно ли е да работи този диск с изгорял кеш? Моето мнение е че е невъзможно.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #2

    HDD

    ako beshe samo za cache-a, ne sym competenten, ama tova za oborotite may mi zvychi kato obqva "tyrsqt se lapnisharani"



    inache ako mojesh da post-nesh HDTach rezultati, ako raboti harda estestveno

  4. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #3

    HDD

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Предлагат на един приятел диск 10гб за 20$. Този които го продава казва че диска е с изгорял кеш за това вместо на 7200 работел на 5400 оборота)) на мене това ми се струва направо смешно какво ще кажете вие. И въбоще възможно ли е да работи този диск с изгорял кеш? Моето мнение е че е невъзможно.





    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Хм, предполагам че диска просто работи пак на 7200об, ама като го няма кеша просто трансфера е много по-малък!

    Примерно под ДОС ако не пуснеш smartdrive трансфера e по-бавен, именно защото не ползваш кеша на диска.

    Обаче Възможно ли е е по принцип да има трансфер при изгорял кеш?

    Това трябва да каже някой по-запознат, аз бях дотук!? Sorry!







    Edited by - milanoff на 08/03/2002 13:34:25

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #4

    HDD

    ili po skoro samia disk e na 5400 oborota...kak she mu izgori kesha na HDD ot mnogo clokvane?




  6. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #5

    HDD

    Точно и аз тва питам дали може да бачка харда с изгорял кеш.




  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #6

    HDD

    Milanoff: със smartdrive не се пуска кеша на харддиска ами се използва РАМ-та за кеш.

    Пък ако е изгоряла ИС не може ли да се смени,ако разбира се със сигурност се знае че е тя виновника за по малкия трансфер.

    Според мен трансфера на HDD-то е намалял и тез си мислят че кеша е изгорял пък то сигурно се е прецакало нещо глобално

    На едно приятелче тъй му беше намалял трансфера щото HDD-то се беше поопекло и едвам вързваше 1-2 MB/s на Quantum CR май.




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #7

    HDD

    И кво са няма кои да отговори точно.




  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    128
    #8

    HDD

    Това за диска - че работел на 5400 поради изгорял кеш са абсолютни простотии. Ако наистина му е изгоряло нещо, аз не бих го взел и за 5 долара. Ако може да го пробва по-обстойно (ScanDisk, SiSoft Sandra, HDTach) и го удовлетворява как работи - да го вземе.




  11. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #9

    HDD

    Кеша няма нищо общо с оборотите. Просто го питай за модела на диска и така ще разбереш на колко оборота е. Твърде е възможно обаче да има по-нисък трансфер не заради изгорял кеш, което е малко вероятно, а заради по-сериозен хардуерен проблем.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе