Резултати от 1 до 9 от общо 9

case delux DLC-MG416

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    case delux DLC-MG416

    купих си ето тази кутия : http://www.deluxworld.com/ebusiness/...&productid=251
    но малко ме съмнява че ме метнаха на снимката ясно се виждат дупките от лявата страна ,който са за вентилатор
    отделно на сайта на Делукс пише ,че :
    Feature: Side plate:For 3.06G CPU,
    because of its high power,
    the ventilating device forms a special airflow for the CPU,
    and then makes it work at a safe condition.

    самоче на моята кутия няма нито дупки пук да не говорим за вентилатор... ас попитах още в магазина но оная ми показа още кутии от каталога им които продават по същия начин/и вече едва ли ще ми обърне внимание след кат ми я продаде/ .Сега нзн дали това ,че кутията е толкова затворена няма да пречи на компонентите вътре ...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: case delux DLC-MG416

    Тия дупки не са за вентилатор, а за един въздуховод под формата на срязан конус/цилиндър, на които единия отвор е фиксиран на капака при дупките (на снимката се виждат и винтовете с които е фиксиран), а другия отвор излиза точно до вентилатора на процесора. По тоя начин, вентилатора на процесора "смуче въздух отвън" и го нагнетява в радиатора.
    С тоя въздуховод, може на око да се предполага, че се повишават топлообменните характеристики на кутията, но това дали наистина е така - не знам.

    Едва ли става въпрос за някакво умишлено подвеждане от страна на продавача. По-скоро подвеждането (ако изобщо може да се говори за подвеждане) е от страна на производителя, тъй като е променил модела, без да отрази измененията в рекламните материали.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: case delux DLC-MG416

    определено си ги има тези въздохоотводи тук ,че и вентилатор има... тез маи са си прибрали някой части ... определено има подвеждане...
    http://www.hilon.com.cn/autobak/a100022941.htm

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: case delux DLC-MG416

    Чудно ми е колко $ се уръси за тази "маркова" кутия?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #5

    Re: case delux DLC-MG416

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Чудно ми е колко $ се уръси за тази "маркова" кутия?
    '
    48 $ без захранването ...на места можеш да я намериш за толкова с него но аз не я намерих ... иначе незнам какво не и харесваш или поне с такова впечатление оставам не е задължително нещо да е марково за да е добро нали
    дам

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: case delux DLC-MG416

    На мен ми харесва кутийката (не че бих дал 80 лв за нея ). Това, че нямаш отвори не мисля, че ще ти е проблем. Навремето Дурон1300 (знаете за какво греене става въпрос) ми работеше в кутия без нито един вентилационен отвор (освен този на захранването). Ако имаш проблеми с температурата винаги можеш да добавиш вентилатор, който да вкарва въздух от предната част на кутията, и друг, който да изкарва през задната, като така ще заформиш едно своеобразно течение, което ще допринесе за понижаване на работната температура на всички компоненти в кутията. Тези странични отвори са бошлаф работа.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #7

    Re: case delux DLC-MG416

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Ако имаш проблеми с температурата винаги можеш да добавиш вентилатор, който да вкарва въздух от предната част на кутията, и друг, който да изкарва през задната, като така ще заформиш едно своеобразно течение, което ще допринесе за понижаване на работната температура на всички компоненти в кутията. Тези странични отвори са бошлаф работа.
    Ами хубаво щеше да е ако можеше да стане ама отпред мястото за вентилатор е точно зад дисплея и ас съм го чувал това за течението отпред назад...при мен обаче маи няма да стане... ся взех един blower pcac на evercool 100 cfm при 23 dB и ги издърпва от кутията точно през 1 от предните слотове над хард диска... отзад 9 и 8 см fan + 12 на захранването и идеята ми беше все пак от някаде и да влиза въздух ама тези ме изиграха ... ся ще видим ко ще праим* *

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: case delux DLC-MG416

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    '
    ... иначе незнам какво не и харесваш или поне с такова впечатление оставам не е задължително нещо да е марково за да е добро нали
    дам
    Цитат Първоначално публикувано от connect
    ... ама тези ме изиграха ... ся ще видим ко ще праим
    Сам си отговори вместо мен вече

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #9

    Re: case delux DLC-MG416

    Абе тва да и е проблема въпреки че ще опитам да им направя рекламация...вентилатори вече си накупих ,а и с дрелката ако знаеш как ме бива ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Драйвери за Delux DLV-B32
    От vortex1587 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-09-14, 21:08
  2. Продавам Delux DLN-810
    От krasi_e_d във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-12, 08:37
  3. продавам захранване DELUX
    От mikelin във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 16-11-11, 14:59
  4. ASUS P5LD2 DELUX & Core2DUO ???
    От connect във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 09-01-08, 00:26
  5. ASUS P5GDC Delux & P4 631
    От Niakoi във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-07, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе